Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web


 Vinaři II (1) - neděle 30.8. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Výlet"

Parta křetických vinařů v čele s Bedřichem Pavlíčkem doprovází padreho Tomicu do jeho nové farnosti ve Strdíně. S nejnutnější výbavou, jako jsou kytara, kříž a několik demižonů vína, doputují na místo. V zákristii kostela se pro potěšení všech nachází několik dobře vychlazených sudů s pivem. Padre Tomica nadšení nesdílí a sudy nechá vyvalit z kostela ven. Místní obyvatelé to považují za akt barbarství a dochází k prvnímu střetu s výletníky z Moravy. Vinaři II (2) - neděle 6.9. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Léčitel"

Po uzavřené sázce mezi Františkem Vlčkem a místním pěstitelem vína Waldemarem se rozpoutají závody v úpravě zanedbaných strdínských vinohradů, které zdědila sympatická výčepní Hamplová. Parta Moraváků získává do svých řad i prvního místního spojence Hroudu, který je sice velký podivín, ale maká za deset. Machrovi je čím dál sympatičtější a i Hroudu ho k němu cosi přitahuje. Hřebec je posedlý představou, že by se mu podařilo získat do své donjuanské sbírky dvojitou trofej - matku i dceru. To by ovšem musel zdolat překážku největší, a tou je místní borec Láďa Karas, lamač srdcí strdínských žen. Láďa má sexuální život v obci těžce pod kontrolou. Bedřicha přijíždí zkontrolovat Stázi s Kateřinou…Vinaři II (3) - neděle 13.9. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Sklípek"

Během detailnějšího průzkumu Hamplova vinařství Vlček zjistí, že se v něm ještě nachází zásoba vína z poslední sklizně. Po hromadném koštu ji s ostatními Moraváky vyhodnotí, že kvalita vína je dobrá  maximálně tak do kysela. Hedvika se ale projeví jako pravá obchodnice a rozhodne se zásobu vína prodat místním. Jako první zájemci přicházejí lační Bartákovi, pro něž je cokoliv levného či v akci dobrým zdrojem zisku při dalším prodeji. Hřebec po neúspěšném lovu strdínských krasavic přijde na to, že za vším stojí bývalá kadeřnice, která je přímo napojena na jeho konkurenta Láďu Karase.Vinaři II (4) - neděle 20.9. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Agrometal"

Padre Tomica se už v nové farnosti zabydlel, ale kostel přesto zeje prázdnotou. Se svým problémem se svěří Hamplové, která mu poskytne několik dobrých rad. Jednou z nich je zorganizování koncertu metalové kapely, kterou vede Karas, a to přímo v kostele, protože tam za ním přijdou všechny ženy ze Strdína a okolí. Bedřich Pavlíček na vinohradu nastolil tvrdý režim. Za odpovídající výkon dostanou Moraváci patřičnou odměnu ve formě domácích klobás a kvalitního vína. Patrik Tauš nestíhá a je tak jen o chlebu a vodě. Padre Tomica navštíví zkoušku kapely, která hraje satanistické písně, a pomalu se smiřuje s tím, že dostat do kostela alespoň nějakou strdínskou duši bude skoro nemožné…Vinaři II (5) - neděle 27.9. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Strdínský batman"

Strdín se probouzí do nového rána, ale něco zásadního se změnilo. Po obci se začínají objevovat tajemné symboly. Do pátrání po sprejerovi, který zanechává svůj podpis na nejrůznějších místech, se zapojuje proslulý křetický policajt Patrik Tauš. Vzpomínka na policejní minulost v něm probudí doslova nadpřirozené schopnosti. Zpět do reality ho tentokrát nevrátí manželka Hedvika, ale místí policejní boss Rousek. Největší pohroma ale čeká celou moravskou partu – zdroj domácích klobásek a vína je vyčerpaný a není z čeho brát…Vinaři

 Vinaři II (6) - neděle 4.10. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Terapie"

Sázka Vlčka a Waldemara je plném proudu stejně jako by měly být práce na vinici. Jenže Waldemarův ,,tým“ pracantů poněkud zahálí a práce stojí. Přišla na ně totiž každoroční letní nemoc - lenost. Waldemar navíc zjišťuje, že Moraváci už mají na vinohradech práce skončené, a že to všechno udělali Hrouda s Machrem sami. A tak se rozhodne nekalým způsobem narušit jejich pracovní efektivitu. Zdolat Hroudu bude jednoduché, ale na Machra musí vymyslet sofistikovanější past. Obdaruje ho motorkou a Machr v tu ránu zapomene jak na vinohrad, tak na starého kamaráda. Smutný Hrouda sáhne ze zoufalství k láhvi alkoholu a neštěstí je dokonáno. Františkův náskok v sázce se na pováženou snižuje... Podle Hřebce ale za všechno může to, že už dlouho neměl sex. Příroda je zkrátka v nerovnováze. Jenže na koho cílit své vábící taktiky, když všechny strdínské ženy milují Láďu Karase? Po dlouhém sexuálním půstu se mu však naskýtá možnost prvního zářezu, a tak neváhá a využívá nabídky ke společnému otevírání čaker. S tím, co poté následuje, ale nepočítal...

 Vinaři II (7) - neděle 11.10. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Návrat"

U strdínského zdymadla zakotví plně naložená loď. Vystoupí z ní námořník, o kterém po Strdíně už léta kolují ,,zaručeně pravdivé zprávy“, z nichž jde hrůza. Sumečková jako hlásná trouba začíná šířit paniku mezi obyvateli. Přišel čas zúčtování a námořník se vrací, aby si odvezl nejcennější strdínskou trofej - ruku Jany Hamplové. Waldemarova Monika chystá pro místní ženy velkou prezentaci parfémů, kterou ale naruší všudypřítomný a neidentifikovatelný zápach. Pokud se včas nepodaří zjistit jeho zdroj, celá její akce skončí fiaskem...Vinaři II (8) - neděle 18.10. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Memorial Franty Čutka"

V hospodě U Námořníka chystají místní každoroční pivní závody, do kterých se samozřejmě zapojí i celá moravská parta. Protože co přece může být snadnějšího než vypít půllitr piva na ex? František Vlček se ujímá tréninkového plánu moravského týmu a nastolí pevná pravidla: nepít, nejíst a potit se. Machr, na kterého jako na profesionálního pijana všichni spoléhají, zrovna nemá slinu. Hřebec pokračuje v aktivním otevírání Moničiných čaker.Vinaři II (9) - neděle 25.10. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Expedice Říp"

Na Hřebce začíná doléhat deprese z rodícího se vztahu. I jeho největší konkurent Karas po pečlivé analýze celé situace vynese nekompromisní hodnocení – Hřebec je ztracen. Jana Hamplová už má starostova nicnedělání dost a rozhodne se donutit místní k nějaké činnosti, aby úplně neshnili. Zamkne hospodu a odnese klíč na nejposvátnější místo v okolí – na horu Říp. Chrudošovi i ostatním štamgastům nezbývá nic jiného než se na místo, kde ještě nikdy nikdo ze Strdína nebyl, vypravit. Zorganizují tedy expedici na Říp. Smrtelně nebezpečného výstupu se mají zúčastnit i největší strdínské lemry Chrudoš mladší a šmelinář Barták. První kritická situace nastane už v základním táboře – výpravě hrozí dehydratace a následná smrt…Vinaři II (10) - neděle 1.11. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Blanka"

V televizi začne mistrovství ve fotbale. Tato událost inspiruje místní k nevídané aktivitě a strdínští se utkají ve fotbalovém mači s náplavou z Moravy. Hraje se systém ,,náhlá smrt“ - kdo dá gól, vyhrává. Jako nekompromisní stoper za moravskou stranu do zápasu nastupuje Bedřich Pavlíček, který dost zásadním způsobem promluví do výsledku utkání. Servírka Blanka cítí, že by jí hromadné sledování fotbalu v hospodě mohlo vylepšit finanční situaci, a rozhodne se tomu pomoct. Bude obsluhovat nahoře bez...Vinaři II (11) - neděle 8.11. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Policejní dorost"

Patrik Tauš odhalí ve Venoušovi Zelenkovi policejní talent a rozhodne se, že z něj udělá provotřídního policistu. Aby podpořil jeho úsilí, má slíbeno, že mu zapůjčí i uniformu. Hřebec zjistí, že je nemocný - trpí monogamií. Přemýšlí, jak ze vztahu s Monikou vycouvat, bohužel zrovna v tu dobu se Waldemar dozví, že Hřebec má s jeho ženou poměr. Do všeho se vloží padre Tomica, který se v nestálé situaci pokouší najít poklidné řešení pro znesvářené strany... Vinaři II (12) - neděle 15.11. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Mnich"

Františka Vlčka to v náporu vzteku sejme. Pomoc přichází neočekávaně ze strany osvíceného satanisty Chrudoše mladšího. Ten mu vnukne i nový rozměr pohledu na svět. František začíná s reinkarnací do lepšího člověka a začíná se zbavovat všech hmotných statků. Waldemar nachystal už na tak zoufalého Hřebce další podpásovku. Bartákovi mají podezření, že se v kostele ukrývá poklad z války. Pod rouškou noci se vydávají na tajnou výpravu k ověření situace. Na výpravu se ale nakonec vydá někdo úplně jiný...Vinaři II (13) - neděle 22.11. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Dožínky"

Starostu Chrudoše čeká důležitá návštěva kvůli zemědělským dotacím. Odhodí proto svou rastamanskou čepici i propocené triko a obleče se do obleku. Johana je z jeho proměny v politika krajské úrovně ohromena. Největší výzva ale na Chrudoše teprve čeká: do strdínských dožínek se neplánovaně zapojí i moravská parta. Hedviku napadne přizvat televizní štáb, aby byla zachycena dokonalá atmosféra dožínek, a především sklizně, tedy pokud by se ve Strdíně nějaká vůbec někdy konala. Monika pomalu, ale jistě dostává Hřebce tam, kde ho chce mít...Vinaři II (14) - neděle 29.11. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Loupež"

Ve Strdíně vrcholí sklizeň vína a obě vinařství jedou na plné obrátky. Moraváci mají před Waldemarem díky Hroudovu pracovnímu nasazení obrovský náskok. Kvalita hroznů slibuje velmi dobrý ročník. Waldemar si chce výhru nad Vlčkem pojistit, a tak nařídí Bartákovi s manželkou, Venoušovi a Jožinovi, že musejí ukrást několik beden vína z Hampova vinohradu, aby si pojistil, že sázku vyhraje. Bohužel pro Waldemara si ochranu Hamplova vinohradu bere pod patronát neohrožený křetický policajt Patrik Tauš. Gábina Karasová odhalí dotační podvody starosty a její sen o Chrudošově dokonalosti se rozplyne...Vinaři II (15) - neděle 6.12. 2015 - 20:15 - TV Prima - "Úplněk"

Karas našel dočasný azyl doma u Sumečkové. Ta však hodlá jeho přítomnosti využít – a kromě toho, že ho nutí k hubení krtků na zahradě, počítá i s tím, že veškerou pozornost bude věnovat právě jí. Bartáková odhalí příčinu své nevolnosti – je těhotná. Nebyli by to však Bartákovi, kdyby nevymysleli, jak z těhotenství vytřískat nějakou tu korunu. Monika oznámí Hřebcovi, že její sňatek s Waldemarem je neplatný, a tudíž se mohou hned vzít. Zoufalého Hřebce chce utěšit Karas, ale rozlučka se svobodou se jim nevyvede a zanechá v nich traumatickou vzpomínku na celý život…

http://www.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/2/696240_tereza-kostkova-jako-vinarova-dcera-katerina_image_620x349.jpg Vinaři (1) - neděle 31.8. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Narozeniny"

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce - ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva ,,Asie“, jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... Vinaři (2) - neděle 7.9. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Kladeňáci"

Vinárna Sovička očekává každoroční nájezd fanoušků kladenského hokeje. Stejně jako v minulosti se vše patřičně připraví tak, aby došlo k minimálním ztrátám na majetku a přesto bylo o zábavu dobře postaráno. Místní děvčata mají obrovskou radost, že přijede konečně parta pořádných chlapů, a Vlček už počítá zisky. Nikdo ale ještě netuší, že na dobré moravské víno dostaly chuť i manželky Kladeňáků. Sovička nakonec zažije odvážné taneční vystoupení i překvapivou žádost o ruku, posvěcenou samotným hokejovým bohem z Kladna...http://vinari.wbs.cz/vinari-jig1.png Vinaři (3) - neděle 14.9. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Věštba"

Splašená koza starého Fuksy je předzvěstí blížící se pohromy. Michal zapomene na desáté výročí svého vztahu s Julií, a když se mu to nepodaří odčinit ani omluvou, rozhodne se pro veřejné vyznání lásky na zvonici místního kostela. Na Pavlíčkově vinohradu se objeví révová plíseň perenospora a totální zkázu má završit chystaná návštěva obávané kritičky v Sovičce. Do situace se rozhodne vložit i padre Tomica...Vinaři (4) - neděle 21.9. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Klip"

Do Křetic přijíždí filmový štáb natočit propagační klip a zachytit pravou moravskou pohodu. Ale zdá se, že natočit to nebude až tak jednoduché, protože filmaře pánbůh talentem neobdařil. Navíc starosta Olin, který tuto akci za peníze vesnice objednal, propadne malomyslnosti, protože se domnívá, že jeho dny jsou již sečteny, a nespolupracuje. Takže Pražák Buddy hraje domestikovaného Moravana, enolog König chce mluvit pouze francouzsky s rychlodabingem a Pavlíček odmítá mluvit vůbec. Filmový štáb bere odjezd z Křetic jako vysvobození a návrat do civilizace. Ale vinohradů se to nijak nedotkne a Terezce se daří dobře...Vinaři (5) - neděle 28.9. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Zápisník"

Farář Tomica umí ve svém svatostánku všechny neřesti křetických obyvatel běžně vyřešit. Na ztracenou hlavu sv. Urbana použije kvalitní lepidlo, na hříšné myšlenky doporučí studenou sprchu... ale ztratit vlastní tajný zápisník hříšných křetických duší, to je jako otevřít dveře přímo do pekla! Tomica ví, že musí získat zápisník za každou cenu zpět, než nastane v Křeticích apokalypsa. Vykoupení padreho Tomici je však v nedohlednu, protože pokušení nového držitele křetických tajemství je silnější, než by se zdálo... Vinaři (6) - neděle 5.10. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Sumec"

Porybný Machr spatří v rybníku legendárního sumce Jana Žižku z Trocnova, ale nikdo, kdo zná Machrův nadmíru kladný vztah k alkoholu, nebere jeho objev vážně. Přesto informace u Křetičáků vyvolá vlnu nadšení a bezmála celá vesnice si na tento nevšední úlovek začíná brousit zuby. Dlouho však zůstává záhadou, jestli pověstný tajemný tvor v rybníku doopravdy je...Vinaři (7) - neděle 12.10. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Košt"

Hned po bohoslužbě padreho Tomici čeká Křetice jedna z nejzásadnějších společenských akcí roku - košt pálavy. Vlček spoléhá na Königa, který se chystá ohromit nejen svým šarmem, ale především světovou kvalitou vín Vlčkova vinařství, kterou hodlá podložit svými znalostmi z Francie. I Pavlíček s Olinem a dalšími chystají své nejvybranější lahve. Vzhledem k náročnosti celé soutěže je v plné zbroji připraven i policista Tauš - včetně měřiče zbytkového alkoholu a identifikačních pásek pro zdegustované občany. Do koštu - a nejen do něj - se zapojí i nově příchozí charismatický architekt Křižan z Prahy, kterého milují všechny křetické ženy...Vinaři (8) - neděle 19.10. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Nová generace"

Smutný pohled faráře Tomici na množství věřících při poslední bohoslužbě a rozhovor s doktorem Lužou, ve kterém analyzují šance Křetičáků na zvýšení populace, ho donutí jednat. Jeho řešení je opravdu značně neortodoxní a stejně jako nečekané těhotenství způsobí v Křeticích velký poprask...Vinaři (9) - neděle 26.10. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Bomba"

Křetice se připravují na významnou událost - ‚,zarážání hory“, kdy se zamkne vinohrad a nikdo na něj nesmí. Olin Vlček vyhlásí, že letošní ‚,zarážání“ proběhne ve vinohradu jeho syna Františka, což těžce nese Bedřich Pavlíček. Rozhodne se celou věc bojkotovat a jeho odpor přeroste v obecní vzpouru a únos starosty. Výbušnou atmosféru navíc zkomplikuje nenadálý nález munice z války...Vinaři (10) - neděle 2.11. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Cimbál"

Zemřel cimbálista Straka a zmizel i jeho legendární nástroj. Zdá se, že obě události spolu souvisejí. Tauš má díky tomu konečně velký případ a nadšeně rozjíždí pátrání. Zato farář Tomica to má daleko těžší, protože neví, jakou má nad hrobem pronést smuteční řeč. Straku totiž neměl nikdo rád, a když zemřel, všem se vlastně ulevilo. Tauš zjistí, že stopy vedou do Mušova, a cimbál pro Křetice zachrání Stázi...Vinaři (11) - neděle 9.11. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Špačci"

Nad Křeticemi se začíná smrákat. Blížící se ,,černá smrt“ ve formě náletu špačků je noční můrou všech vinařů. Celé Křetice jsou na nohou, každý bojuje po svém, každý má svůj zaručený recept jak zdolat nepřítele. Dobrý špaček je mrtvý špaček. Zachrání hrozny mučení špačka, nebo Königův převratný vynález?Vinaři (12) - neděle 16.11. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Vinobraní"

Na vinohradech začalo vinobraní. Mladý Vlček si plánuje pro jistotu vše pojistit a vylepšit si sklizeň levnými hrozny z dovozu. Na Pavlíčkově vinohradu také nezahálí ani jedna ruka. Olin během sběru hroznů přesvědčuje Bedřicha, aby do stavu rytířů vína přibrali dalšího místního vinaře. Všem je jasné, že jméno, o kterém se bude mluvit, je jeho syn František Vlček. Ten se snaží zachovat se čestně a zaúkoluje Königa, aby odvolal objednávku. Je pozdě. Na vrata už buší řidič kamionu s dodávkou hroznů k pančování vína. Sen o vstupu do řadu rytířů vína je ztracen...Vinaři (13) - neděle 23.11. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Tour de Burčák"

Vinohrady jsou sklizené a Křeticemi se nese libá vůně čerstvého burčáku. Znamená to i další výzvu - každoroční tandemový závod Tour de Burčák se blíží a jednotlivé týmy ladí formu. Se svým šumícím burčákem se závodníky chystá ohromit i porybný Machr. Zúčastní se i padre Tomica, kterému na obecním úřadě zamítli jeho putovní závod. Vdova Jiřina se po úmrtí cimbálisty Straky rozhlíží po dalším perspektivním partnerovi. Prvním, kdo se Jiřině dostane do hledáčku, je Fuksa. Lov začíná...Vinaři (14) - neděle 30.11. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Lovecká sezóna"

V křetickém lese je pusto prázdno. I po uměle vysazené zvěři se slehla zem. Očekávaná naháňka zavání naprostým fiaskem, ale jen než Olin s Bedřichem v lese objeví neznámé zvířecí stopy. Jakmile se tuto zprávu dozví osazenstvo mysliveckého sdružení, které je hojně zastoupeno i místními vinaři, začne se vše připravovat na lov neznámého tvora. Lovu se přijíždí zúčastnit i oblíbený architekt Petr Křižan z Prahy. František Vlček nechce nic nechat náhodě a plánuje si nevšední úlovek zajistit pro sebe...Vinaři (15) - neděle 7.12. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Derby" 

V bzeneckém sklípku se chystá losování dalšího ročníku regionálních hasičských her. V napjaté atmosféře je slyšet pouze modlícího se padre Tomicu, který něco nesrozumitelně opakuje pořád dokola. Z osudí se vytahuje první soutěžící - Křetice. Padre Tomica i ostatní netrpělivě vyčkávají, kdo se stane jejich letošním soupeřem. Usmívající se Julie Vlčková vytahuje z osudí další balonek. Rozbaluje lístek, na kterém stojí Mušov. Farář Tomica zbledne a pokřižuje se. Mušovákům se oči podlijí krví a pomalu si začínají brousit zuby na skalp všech křetických. Patrik Tauš žádá posily z ředitelství. Osudný den se přiblížil. Dobude Mušov křetickou pevnost?Vinaři (16) - neděle 14.12. 2014 - 20:15 - TV Prima - "Hody"

Křeticemi se nese libá vůně pečených koláčů a domácích klobásek, sklo se leští na nejlepší ročníky vína, prostě přípravy na hody jsou v plném proudu, aby vše proběhlo ve velkolepém stylu. Kdyby ovšem dívka, vybraná za stárku, během léta nepřibrala na váze... několik desítek kilo. Od chvíle, kdy to Křetičáci zjistí, už nic není tak, jako tradičně...

TOPlist