Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web


Nejnovější články v sekci Novinky...

Jaký je nejkrásnější pár z Vinařů, zvolte si ho
Tento týden Vinaři opět nebudou
Dnes startuje nová řada pořadu Máme rádi Česko
Filmový štáb bude v Křeticích natáčet propagační klip, sledujte další díl Vinařů
Dnes se ve školách rozdávalo vysvědčení, jakou známku dáte Vinařům?
Tři herci ze seriálu Vinaři jsou nominováni na cenu Českého lva


Jaký je nejkrásnější pár z Vinařů, zvolte si ho

Dnes je 14. února, pro nezadané úplně obyčejný den, pro ty zadané speciální den. Dnes je totiž Valentýn, tedy svátek všech zamilovaných. I mezi slavnými najdeme několik párů, také v seriálu Vinaři najdeme několik zamilovaných. Tak např. hned na začátku když se Vinaři začali vysílat jsme poznali pár Bedřich Pavlíček a Stázi Pavlíčková, mladý pár Julie Vlčková a Michal Tauš (který již neexistuje) nebo pár Hedvika Taušová a Patrik Tauš.

Během druhé řady se jsme poznali několik nových postav, mezi nimi i několik nových párů, např. Bartákovi. A během vysílání Vinařů se dali dohromady i páry, na které to ze začátku vůbec nevypadalo. Jmenovt můžeme např. Kateřinu s Františkem, faráře Tomicu s Janou Hamplovou, Hřebce s Monikou nebo Petru s Michalem. A zapomenout nesmíme ani na Jiřinu a Fuksu. 

Který pár je ale nejkrásnější? To zjistíme už brzy. Právě dnes, na Valentýna vám dáváme požnost zvolit si ten nejkrásnější pár z Vinařů. Vybírat můžete ze všech devíti párů a to až do konce února, hlasovat můžete pomocí ankety pod článkem. 

Admin Vojta / 14.2. 2016 /
Foto: Archiv TV Prima


 

Admin Vojta / 28.1. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Tři herci ze seriálu Vinaři jsou nominováni na cenu Českého lva

V seriálu Vinaři si zahrálo již několik herců, a to jak v hlavních tak vedlejších rolích, a hráli tam i takoví herci, kteří sbírají jedno ocenění za druhým. Není tedy divu, že i letos jsou nominováni na cenu Českého lva, což je ocenění pro filmové herce. Za seriál Vinaři jou v anketě nominováni tři herci.

Výsledky prvního kola ankety zveřejnila Česká filmová a televizní akamedie (ČFTA), ocenění se bude předávat 5. března v pražském Rudolfinu. Celý večer který bude vysílat Česká televize bude moderovat Lucie Výborná. Ze všech nominovaných si Vinaři "urvali" tři nominace, a to v podobě Karla Rodena (Křižan) za film Fotograf a Hynek Čermák (František) za film Gangster Ka v kategorii Mužský herecký výkon v hlavní roli.

A jedno ocenění si odnesl si Marek Taclík (Barták) za film Ztraceni v Michově v kategorii Mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Všem zúčastněným gratulujeme a držíme jim palce aby se dostali do druhého kola a případně si odnesli nějakou tu cenu.

Admin Vojta / 28.1. 2015 /
Foto: Internet, archiv TV Prima a České televize


Třetí řada Vinařů letos pravděpodobně nebude

Slíbili jsme, že vám přineseme vyjádření o tom, jestli bude třetí řada seriálu Vinaři. Jak to tak vypadá tak letos na podzim se na novou řadu Vinařů nemůžeme těšit. A co je důvodem? Finance. Vydávat peníze na takovýhle seriál stojí hodně, navíc něco stojí i platy hercům, atd. A když peníze nejsou tak se nedá nic dělat. Tuto informaci prozradila přímo hvězda Vinařů, herec Václav Postránecký, který si zahrál vinaře Bedřicha Pavlíčka.

"Vypadá to, že Vinaři budou mít rok přestávku, protože ty finance každoročně vydávat asi nejde. Bude více času na přípravu a celé se to asi vrátí na Moravu," řekl Václav Postránecký. Tato informace ovšem není zcela potvrzená, takže je pravdivá jen napůl, o tom jestli třetí řada bude nebo ne se dozvíme už na podzim. Určitě nás sledujte a žádné novinky a informace vám neuniknou.

Admin Vojta / 27.1. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Stopka pro Vinaře, proč nejsou v programu na první únorový týden?

Pokud jste již viděli televizní program na 5. týden roku 2016, tedy na období od 1.2. do 7.2. tak jste možná zažili menší šok. Na tyto dny již totiž vyšel tištěný tv program v některých médiích. Tento program je dostupný také na internetu. Na první pohled na tom není nic tak zvláštního, ale když budete program procházet důkladněji, zjistíte jednu nemilou věc.

Ve čtvrtek 4. února v programu chybí reprízy Vinařů. Místo nich, je v čase od 20:15 do 21:30 další díl pořadu Kdo je kdo. Tento týden uvidíme Vinaře ještě normálně, tak jak mají být, uvidíme 4. díl první řady Vinařů a pak se Vinaři přeruší. Jedná se jen o tiskovou chybu nebo Vinaři opravdu nebudou?

Jak zjistil náš Fanweb tak se pravděpodobně o tiskovou chybu nejedná, otázkou ovšem zůstává proč tedy Vinaři nebudou? Jelikož se Vinaři nyní vysílají v reprízách tak moc lidí se na ně nedívá, tak pro neúspěch Prima stahuje reprízy Vinařů, hned příští týden se Vinaři ruší. Jak to ale bude další týdny, budou se reprízy Vinařů normálně vysílat nebo nebudou? Vše budeme zjišťovat a brzy vám dámě vědět.

Admin Vojta / 25.1. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Co vše sebou přinese mečící koza? Sledujte reprízu třetího dílu Vinařů

Také dnes můžete sledovat reprízu seriálu Vinaři, kteří se nově od ledna vysílají každý čtvrtek na Primě, a to od samého začátku. Dnes repríza třetího dílu. Co tento díl přinesl? Mečící kozu. Možná si říkáte, že koza mečí, ale když mečí koza Terezka od Fuksy znamená to vždy nějakou pohromu, a ta přijde i v dnešním díle.

Do vinárny Sovička totiž míří obávané foodkritička, jak její návštěva dopadne? A Terezka předpověděla ještě jednu pohromu - plíseň na vinohradě. Jak to celé dopadne? To sledujte v dnešním díle Vinařů, už dnes na Primě, těší se na vás Bedřich, Stázi, Kateřina, Buddy, Petra, Julie, Fuksa, František a mnoho dalších postav.

Admin Vojta / 21.1. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Druhý díl seriálu Vinaři můžete sledovat už dnes večer na Primě

Pokud sledujete seriál Vinaři v lednových reprízách tak minulý čtvrtek jste mohli vidět první díl Vinařů, tento týden Vinaři pokračují a už dnes se můžete těšit na druhý díl Vinařů, který jste v premiéře mohli vidět 7. 9. 2014, tedy před více jak dvěma roky, toto letí co?

A co se v tom druhém díle odehrává? Vinarná Sovička očekává každoroční nájezd Kladeňáků a jelikož se jedná o velkou událost, tak se na ní musí všihni patřičně připravit. Proč skončí Hedvika v nemocnici a kdo jí zastoupí v její funkci při příjezdu hokejistů z Kladna? A Buddyho uvidíte v tomto díle nahatého, při jaké příležitosti? Nejen toto všechno přinesl díl s názvem Kladeňáci, jehož reprízu uvidíte už dnes večer na Primě.

A malá zajímavost. V dnešním díle si zahrálo spoustu "malých" epizodních rolí, např. Karel Zima nebo Ivana Jirešová a plno dalších. Určitě si to nenechte ujít.

Admin Vojta / 14.1. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Vinaři jsou zpět, už dnes si budete moc připomenout první díl

Uteklo to jako voda. Už dnes budete moc znovu sledovat příběhy vašich oblíbenců ze seriálu Vinaři a to v reprízách Vinařů, startují Vinaři od začátku, jak to nazval náš fanweb. Dnes nás čeká vůbec první díl tohoto oblíbeného seriálu, ve kterém jsme se vůbec poprvé seznámili se všemi postavami. 

Tak nezapomeňte, už dnes ve 20:15 startuje první díl Vinařů, na druhý díl se můžete těšit zase za týden, ve čtvrtek 14. ledna. A jen tak v rychlosti, o čem byl ten první díl? Poprvé jsme se seznámili s hrdiny seriálu Vinaři a především se slavili narozeniny vinaře Bedřicha Pavlíčka, které přinesli nevšední situace i nevšední dárek pro oslavence. 

Admin Vojta / 7.1. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Fanoušci Vinařů si můžou koupit dárky s logem seriálu

Pokud patříte mezi velké fanoušky seriálu Vinaři, tak určitě jen nesledujete svůj oblíbený seriál ale musíte mít i různé upomínkové předměty s logem tohoto seriálu. A nejedná se jen o podpisové karty vašich oblíbenců. Velcí fanoušci Vinařů ví, že před rokem v prosinci vyšla právě pro fanoušky knížka o seriálu Vinaři, která diváky provázela první řadou. A není to tak dávno co vyšla podobná knížka zaměřená na druhou řadu. 

Každý velký fanoušek Vinařů má tyto knížky určitě ve své sbírce. Kromě těchto dvou knih vyšli i sady DVD, na kterých najdete jak všechny díly první řada, tak i druhé. Zkrátka dárek pro velké fandy. Určitě si ale říkáte kde získat i další dárky s logem Vinařů. Tak mi vám dáme tip na několik předmětů ze seriálu Vinaři.

Různé dárky s logem tohoto seriálu nabízí služba "JKF Shop", což je internetový eshop nabízející spoustu zboží, od elektroniky, přes hudbu až po kuchňské potřeby a kosmetiku. A také speciální nabídku "Fanshop".

V tomto "Fan shopu" najdete upomínkové předměty s logem vašich oblíbených pořadů, seriálů, skupin, sportovců či všeho co znáte z televize. S logem Vinařů si můžete koupit krásná trička, pro kuchaře jsou tady zástěry, vývrtky a seženete zde i knihu "Vinaři II". Určitě si vyberete a každý velký fanoušek by měl mít alespoń některý z nabízných předmětů. Co vše si můžete koupit najdete zde.

Admin Vojta / 26.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Laďka Něrgešová a Marek Taclík z Vinařů míří do Přístavu

Před týdnem, v neděli 13. prosince byl odvysílán poslední díl druhé řady seriálu Vinaři. Jak to tak vypadá tak zatím není vůbec jasné jestli se příští rok budeme moc těšit na třetí řadu, to se dozvíme až v průběhu roku 2016. Už brzy se ale můžeme těšit na pokračování jednoho z dalších seriálů TV Prima, oblíbeného seriálu Přístav, který po Vánocích v nocém roce přinese několik nových postav.

Do Přístavu míří z Vinařů oblíbená dvojka - manželé Bartákovi, tedy jejich představitelé Laďka Něrgešová a Marek Taclík. Laďka si v Přístavu zahraje produkční filmu a potká se i se svým seriálovým manželem z Vinařů.

"S Markem jsme spolu hráli i v Činoherním klubu, známe se velmi dobře. Bylo vtipné, že ne dlouho po tom, co jsem dotočila Vinaře, jsem dostala nabídku zahrát si jednorázovou vedlejší roli - produkční Markovou. Takže po půl roce, kdy jsme se s Markem potkávali na natáčení Vinařů skoro denně, jsme se potkali i na Přístavu. Když jsem zjistila, že budu hrát produkční, sehnala jsem si brýle bez dioptrií. Poprvé hraju v brýlích a dost mě to baví. Produkční bych být rozhodně nemohla. Jsem velký chaotik, všude chodím pozdě a vůbec nerozumím číslům. Kdybych měla vést jakoukoliv administartivu, nedopadne to dobře," řekla Laďka.

Admin Vojta / 20.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Připomeňte si druhou řadu Vinařů ve vzpomínkovém videu

V neděli se definitivně uzavřela druhá řada Vinařů. Prožili jsme toho opravdu hodně, jmenovat můžeme např. nové prostředí, nové postavy, seznámení, rozvod, dvojitá svatba, dítě, velká sázka, a spoustu dalších příběhů. Pojďte si s námi připomenout druhou řadu Vinařů v naší videoprezentaci.

Děkujeme vám, že jste sledovali Vinaře, že jste s nimi prožívali jejich starosti, hádky, přátelství, lásky a budeme se na vás těšit třeba když bude příští rok třetí řada. Děkujeme vám za vše. :)

Admin Vojta / 15.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Vinaři od začátku: Nenechte si ujít reprízy první řady

Máme pro vás dobrou zprávu. Jak od nás již víte, tak od ledna má TV Prima do svého programu zařadit reprízy první řady Vinařů, ovšem nevědělo kdy přesně, jisté bylo jen to, že to bude s příchodem nového roku. Chcete vědět kdy se společně s vašimi hrdiny budete moc vrátit znovu na krásnou Moravu? Tak mi vám to prozradíme.

Učinit tak můžete už ve čtvrtek 7. ledna 2016, kdy TV Prima odvysílá vůbec první díl seriálu Vinaři, ve kterém jsme se poprvé seznámili s našimi oblíbenci a kdy to všechno začalo. Tak nezapomeňte, první díl Vinařů už 7. ledna a po té vždy každý čtvrtek od 20:15 kde jinde než na Primě.

Admin Vojta / 15.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Režisér Vinařů Vojtěch Moravec se stal tatínkem

Vojtěch Moravec, kterého můžete znát i ze seriálu Vinaři, jehož první řadu režíroval, se před několika dny stal tatínkem. Jeho přítelkyně Sandra Nováková (která si ve Vinařích střihla epizodní postavu) mu v porodnici v Motole porodila syna. První syn Vojty Moravce dostal jméno Mikuláš, po porodu vážil 2,9 kilogramy a měřil 48 centimetrů. Maminka i miminko jsou v pořádku.

My samozřejmě za celý Fanweb Vinařů přejeme jak Vojtovi tak Sandře a hlavně malému Mikuláškovi mnoho štěstí a zdraví. "Z porodnice jsme už doma a užíváme si první okamžiky nového rodinného života. Před porodem jsem v jednom článku objevila: ´V prvních okamžicích po porodu se matka a dítě chovají zcela instinktivně. Díky neopakovatelně vysoké hladině hormonů (především hormonu lásky oxytocinu) mezi nimi probíhá doslova ohňostroj emocí, který způsobuje vzájemné zamilování se.´ Ani jsem si neuměla představit jaká to je pravda," řekla novopečená maminka.

Malý Mikuláš přišel na svět minulý týden v pražském Motole. "Jsem šťastná, že jsem se rozhodla rodit v Motole, protože jsem dostala skvělý servis a po celou dobu jsem se cítila v bezpečí a ve zkušených rukách doktora Matěchy." dodala Sandra.

Admin Vojta / 14.12. 2015 /
Foto: Super.cz


Fanoušci se shodují: Chtějí třetí řadu Vinařů

Je to teprve pár hodin co skončila letošní druhá řada seriálu Vinaři ale fanoušci už mají jasno. Chtějí třetí řadu! Na samém začátku v sprnu tohoto roku se při zjištění kde se druhá řada bude odehrávat a kdo nazpíval "titulní" píseň k seriálu, ze které se později vyklubala záverečná píseň spoustu fanoušků zlobilo. Některým se nelíbilo že se pokračování Vinařů odehrává v Čechách a ne na Moravě, některým se tato změna líbila. Teď je vše ale úplně jinak.

Přinášíme vám výběr komentářů z našeho facebooku, kde se skoro všichni fanoušci do jednoho shodují, že chtějí příští rok třetí řadu Vinařů. V tuto chvíli vám nemůžeme slíbit jestli další řada bude nebo ne, to nyní nevědí ani samotní tvůrci Vinařů. Vše ale budeme zjišťovat a dáme vám vědět.

Komentáře fanoušků...

Přikláním se též k pokračování - Váš seriál dokáže udělat večer ještě krásnější a pohodovější. Jen by jsme si přáli více té Moravské části je to takové srdečnější.

Jak první, tak druhá mě příjemně pobavila a já se u toho odreagovala. pro mě prima

Vinaři jsou super odreagování, každou neděli nás pobavili, doufám, že bude třetí série.

Super serial ani jednu cast som nevynechal a dufam ze bude aj tretia seria. Taketo serialy ja mozem nie jak slovenske milion castia onicom. Tu bolo vsetko dej zabava a super herci.

Byla jiná než první, to určitě. Ale i nové postavy byly skvělé! Například Bartákovi!!! Ladka byla jako Jaruna fakt parádní! Me se vinaři moc líbili a ať příští rok natočí klidně další. Já budu jedině rád.

Super trávení nedělních večerů, vtipné, člověk se zasmál. U nás za jedna.

Chceme třetí řadu.

Klobouk dolů jedním slovem perfektní už teď se těším na další.... držím palce

Admin Vojta / 14.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Druhá řada seriálu Vinaři včera definitivně skončila

Druhá řada seriálu Vinaři je u konce. Celých pět měsíců jsme mohli sledovat příběhy našich oblíbených postav, ale i nových protože v letošním roce jsme poznali spoustu nových postav. Celá druhá řada začala v neděli 30. srpna 2015 a skončila včera, tedy v neděli 13. prosince 2015. Vysílalo se každou neděli vždy ve 20:15 na Primě.

Během této řady jsme toho zažili opravdu hodně. Dalo by se říct, že tato řada byla hodně zajímavá. Poznali jsme nespočet nových postav, jmenovat můžeme například Bartákovi, Janu Hamplovou, Kláru Hamplovou, Hroudu, Waldemara, Moniku, starostu Chrudoše, Jožina Chrudoše, Sumečkovou, Láďu Karase, Gábinu Karasovou a spoustu a spoustu dalších. V této řadě jsme poznali opravdu spoustu nových postav. Čekalo nás ovšem i loučení, v druhé řadě už nehráli postavy z první řady jako byli Julie, Buddy, Petra, Michal, Luža, Olin či Jiřina.

V této řadě jsme se dočkali i několika návratů, do Vinařů opět nastoupili Kateřina se Stázi a vrátil se i Fuksa. A jaké byli příběhy druhé řady? Celá druhá řada začala převelením faráře Tomici z Křetic do Strdína, kam ho doprovodili i další oblíbené postavy jako Bedřich Pavlíček, František Vlček, Jakub Hřebec, Machr a Patrik Tauš. A zakončena byla včera svatbou Moniky s Hřebcem a faráře Tomici s Janou Hamplovou. Právě Tomica a Hřebec měli v této řadě svůj velký příběh - sledovat jsme mohli osud faráře Tomici, který se zakoukal do pohledné hospodské Hamplové a jak to skončilo všichni už dobře víme. To Hřebec řešil podobný osud, s vdanou Monikou Waldemarovou se do sebe zakoukali, celé to skončilo nevěrou a později samotným rozvodem a i oni skončili před oltářem.

Jaruna Bartáková zjistila že je těhotná a hned na začátku této řady se dva "velcí" vinaři Vlček a Waldemar vsadili čí víno je lepší. Vyvrcholení oné sázky jsme mohli vidět ve včerejším posledním díle Vinařů. Zajímavý byl i příběh Sumečkové, Karase a dalších. Zažili jsme toho opravdu hodně.

A to je všechno, společně jsme s Vinaři strávili 16 nedělních večerů, ale vše jednou končí, a tak i Vinaři jsou u konce. A my budeme doufat že se v příštím roce opět vrátí. Určitě nás sledujte i nadále, budeme toho mít pro vás ještě hodně.

Admin Vojta / 14.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Připomeňte si velké finále Vinařů před rokem

Jak už moc dobře víte, tak dnes se rozloučíme se seriálem Vinaři, čeká nás totiž poslední díl druhé řady. Uvidíme rovnou dvě svatby, tak i vyvrcholení velké sázky a těšit se můžete i na další mnohá překvapení.

Loučení s Vinaři není poprvé. Už jednou jsme se loučili, a to přesně před rokem. Tehdy akorát o den později, v neděli 14. prosince 2014 končila první řada Vinařů. Ta byla v nečem jiná, odehrávala se na Moravě a v tomto díle byla velká sláva, konali se zde velké hody a přesně takhle byl celý díl nazvaný.

Připomeňte si poslední díl první řady Vinařů, a to zde.

Admin Vojta / 13.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Velká dvojitá svatba, už dnes ve Vinařích

Uteklo to, ani jsme to nečekali. Už jen jednou usedneme ve 20:15 a zapneme TV Prima, kde na nás bude čekat náš oblíbený seriál Vinaři. Dnes, tedy v neděli na nás čeká úplně poslední díl, kdy se seriál definitivně uzavře.

A dnes nás čekají velké věci. Čeká nás především dlouho očekávaná svatba Moniky a Hřebce (viz. foto). Ti si řeknou své "ano" ikdyž to zpočátku na jejich svatbu nevypadalo, především Hřebec v to doufal. Ale nakonec je rád že Moniku má, to Waldemar si jí nevážil. Cestu k sobě měli Moník a Hřéba trnitou ale povedlo se.

Určitě si tedy tuto svatbu nenechte ujít, můžeme vám slíbit že bude na co se koukat. A tato svatba nebude jediná. Těšit se můžete ještě na jednu svatbu, kdo se bude brát? A uvidíte i to, jak dopadne velká sázka mezi Frantou a Waldemarem. Tak už dnes, ve 20:15 na Primě.

Admin Vojta / 13.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Vinaři jsou u konce, dnes nás čeká poslední díl druhé řady

Pět měsíců. Tak dlouhou dobu jsme mohli sledovat pokračování seriálu Vinaři s názvem "Vinaři II" které přineslo nejen spoustu nových postav, ale také nové prostředí, z krásné Moravy jsme se letos přesunuli do malebné vesničky Strdín. A dnes je tady velké finále.

Už dnes večer ve 20:15 nás čeká úplně poslední díl Vinařů a co nás v něm čeká? Ze svých cest z Vatikánu se vrací farář Tomica a Franta Vlček, Tomica si sebou zároveň přiváží jedno tajemství, je rozhodnut učinit velké životní rozhodnutí, jaké? To uvidíte už v dnešním díle kterým je zároveň posledním dílem druhé řady, proto je víc na co se těšit. Rozhodně se dívejte i na poslední díl. A pozor! V dnešním díle uvidíme jeden ze tří konců, pro který jste mohli celý týden hlasovat. Jaká bude tedy závěrečná scéna seriálu?

Určitě si dnešní poslední díl Vinařů nenechte ujít ale kdyby se přeci náhodou stalo, že jste se na něj nestihli dívat, a to jak v premiéře tak v ranní repríze, tak nezoufejte, ještě je tady náš fanweb, který vám přináší možnost, podívat se na jakýkoliv díl Vinařů po jeho odvysílání v televizi hned druhý den online u nás na webu. Nebo pak jedině na play.iprima.cz. Tak nezapomeňte, dnes ve 20:15 poslední díl seriálu Vinaři.

Šestnáctý díl Vinařů startuje už dnes večer na Primě.

Admin Vojta / 13.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Nový seriál i reprízy Vinařů, to vše nás čeká v novém roce

Oblíbený seriál z vinařského a nově i z "pivařského" prostředí se blíží ke svému závěru. Už jen jeden den a k tomu několik hodin nás dělí od úplně posledního dílu této řady. Po té se s námi naše oblíbené postavy rozloučí a další pokračování Vinařů bude nyní ve hvězdách. Ovšem mi už víme co pro nás TV Prima chystá na první měsíc roku 2016 a máme pro vás dobrou zprávu. Těšit se můžete i na Vinaře.

Prima nový rok "otevře" novým seriálem, kterým je Opilý kuře, což je připravovaný seriál z gastronomického prostředí s Janem Dolanským a Jakubem Prachařem v hlavních rolích. Pokračovat by měl také seriál Přístav a nyní by měli číst všichni velcí fanoušci seriálu Vinaři. Na obrazovkách by se měli objevit reprízy první řady Vinařů. Určitě se máme na co těšit.

Admin Vojta / 11.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Rozhodněte o tom jak skončí druhá řada Vinařů

Druhá řada Vinařů se blíží do svého finále, už v neděli nás čeká úplně poslední díl této řady, který přinese několik zajímavých příběhů. Určitě si i poslední díl nenechte ujít. Tvůrci Vinařů se rozhodli pro takovou zajímavost. Diváci mají nyní jedinečnou šanci zasáhnout do děje seriálu a rozhodnout tak, jak druhá řada Vinařů skončí. Vybrat si budete moc jeden ze tří příběhů a pro ten hlasovat. Hlasování začalo dnes, tedy v pondělí 7. prosince a skončí v sobotu 12. prosince přesně o půlnoci. Vítězný příběh uvidíme v posledním díle Vinařů. A pro jaké příběhy můžete hlasovat?

1. Franta Vlček odjede do Indie

2. Vlček se dostane do chomoutu

3. Dvojitá svatba

Jak už od nás víte, tak původně byla plánovaná dvojitá svatba, ale tvůrci prostě natočili tři verze. Když by vyhrála třetí možnost, tak automaticky může zároveň vyhrát i druhá možnost, protože ta druhá svatba můžete být právě Vlček. Když vyhraje první možnost, tak to můžou být všechny možnosti, akorát že odjede po svatbě do Indie. Určitě hlasujte a rozhodujte, scénář Vinařů máte ve svých rukou vy.

Hlasovat můžete přímo zde.

Admin Vojta / 7.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Vinaři se blíží do finále, co nás čeká v předposledním díle?

Je to tady. Nikdo to nečekal ale opravdu to nastalo. Konec druhé řady seriálu Vinaři se již blíží, už dnes nás čeká předposlední díl Vinařů a po té přijde finálový díl této řady. Ale ještě předtím nás čeká jeden díl. A co nás v tom dnešním, patnáctém díle Vinařů čeká? Těšit na můžete na spoustu zajímavých příběhů, jako např. na příběh Jaruny Bartákové, která zjistí proč jí je už nějakou dobu špatně a co stojí za jejími nevolnostmi. Je těhotná. A co víc nás čeká?

Dnešní díl je nazvaný "Úplněk" a v tomto díle se budou dít věci. Kromě zjištěného těhotenství Bartákové uvidíme také jak se bude pokoušet Sumečková jít vstříc lásce, jak to dopadne? A Monika Waldemarová chystá svatbu s Hřebcem, bude se konat rozlučka se svobodou, ovšem na tuto rozlučku Hřebec nezapomene do konce svého života, co se stane? Určitě si dnešní předposlední díl Vinařů nenechte ujít.

Patnáctý díl Vinařů startuje už dnes večer na Primě.

Admin Vojta / 6.12. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Herci z Vinařů včera pokřtili knížku o seriálu

Tento týden vyšla dlouhoočekávaná knížka "Vinaři II", kterou napsal Jan Janula, a kterou vydalo nakladatelství Ikar a právě v těchto dnech knihu můžete zakoupit. Brzy bude k dostání také i sada DVD, která obsahuje všech 16 epizod druhé řady Vinařů. Kniha je k dostání v obchodech s knihami a objednat si jí můžete také na internetu, třeba na stránkách internetového knihkupectví Bux, více zde.

Každá správná kniha musí být také pokřtěna, výjimku netvořila tedy ani knížka, která mapuje příběhy z druhé řady Vinařů. Křest proběhl včera, tedy ve čtvrtek 3. prosince od 18 hodin. Kmotry knihy se stali jeho herci. Celou tuto akci, která se konala v Paláci knih Luxor moderovala Hanka Koutná. Po křtu samozřejmě proběhla i samotná autogramiáda, kdy tedy chtěl mohl si knížku nechat na místě rovnou i podepsat.

Admin Vojta / 4.12. 2015 /
Foto: Internet


Čtrnáctý díl Vinařů už dnes večer na Primě

Už dnes večer nás čeká další díl seriálu Vinaři, dnes nás čeká čtrnáctý díl a před námi jsou tak dva poslední díly které budou hodně zajímavé, tak si to určitě nenechte ujít. A co přinese ten dnešní, čtrnáctý díl Vinařů? To zjistíte v našem obsahu. V dnešním díle bude hlavní postavou Waldemar, celý příběh dnešního dílu se bude točit právě kolem něho.

Blíží se totiž konec velké sázky mezi Waldemarem a Františkem a Waldemar zjišťuje, že moravská strana je v sázce napřed a to nechce nechat jen tak být. Co chce dělat? A Gábina Karasová přijde na podvody starosty Chrudoše. Určitě se i dnes dívejte na Vinaře, bude to stát za to.

Čtrnáctý díl Vinařů startuje už dnes večer na Primě.

Asdmin Vojta / 29.11. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Co si přát na Vánoce? Náš Fanweb poradí

Je tady skvělá zpráva pro všechny velké fanoušky seriálu Vinaři. Jste opravdu velkými fandy seriálu a nestačí vám když se každou neděli večer díváte na svůj oblíbený seriál. Nestačí vám sledovat novinky o seriálu na oficiálním webu, facebooku či na našem webu? Pokud vám toto všechno opravdu nestačí, tak máme pro vás jednu skvělou zprávu. Už brzy můžete mít "Vinaře" doma na stole, a to v podobě knížky, vychází totiž kniha: "Vinaři II".

Knihu kterou vydává nakladatelství IKAR ve spolupráci s TV Prima napsal Jan Janula a tato kniha určitě potěší právě nyní před Vánocemi. Je to totiž skvělý dárek.V knize kromě hlavních příběhů toho, co jsme s našimi hrdiny prožívali celou druhou řadu najdete také spoustu zajímavých fotek. Tak pokud váháte co někomu koupit pod stromeček nebo co si sami přát, tak toto je určit vynikající tip. A co o kinze prozrazuje její autor?

Co je větší alchymie - víno nebo pivo? V duchu této zapeklité otázky se nese nové pokračování úspěšného komediálního seriálu Vinaři II, které rovněž doprovodí knižní vydání. Příběhy druhé řady přinášejí staré i nové postavy a také nové prostředí severočeské vísky Strdín. Všechno začíná převelením faráře Tomici, který je nucen opustit milovanou křetickou farnost. Se stěhováním mu pomáhají jeho nejbližší přátelé: vinaři Bedřich Pavlíček a Franta Vlček, policista Patrik Tauš, provozní Hřebec zvaný Hřéba a porybný Machr. A tak se osudy Křetických navždy prolnou s osudy Strdínských.
Ve Strdíně se Moraváci potkají s partičkou Čechů a z jednoho večerního setkání v místní hospodě vzejde sázka, která všechno dokonale zamotá. Připadnou výhru nad Čechy by však mohlo zaručit jen zapojení ostatních Moraváků. Nezůstane však jen u obyčejné sázky. Nečekané nástrahy ze strany Strdínských si bohatě užije každý člen Vlčkovy party. Jak jinak může dopadnout nesmiřitelný souboj vinařů a pivařů než pořádnou šlamastykou?

Knihu si budere moc zakoupit snad ve všech knihkupectvích nebo si jí objednat na internetu, kniha by měla vyjít v průběhu příštího týdne, takže nás určitě sledujte a vše se dozvíte.

A malá zajímavost na závěr. Tato kniha je v pořadí již druhá, pokud si vzpomenete tak minulý rok v prosinci těsně před Vánoci vyšla podobná knížka která mapovala první řadu Vinařů. Tato kniha vyšla společně s DVD sadou Vinařů, i tato sada tento rok vychází.

Knihu si můžete objednat už teď v některých online knihkupectví.

Admin Vojta / 26.11. 2015 /
Foto: Archiv nakladatelství IKAR


Třináctý díl Vinařů a s ním velká událost je tady

Připomínat vám každou neděli, že je tady váš oblíbený seriál snad ani není potřeba, ale jelikož je to na našem webu již taková tradice, tak v této milé tradici budeme pokračovat i dnes. Co nás tedy v dnešním třináctém díle Vinařů čeká?

Těšit se můžete na jednu velkou událost, kterou budou dožínky, které budou ve Strdíně uspořádány ve spolupráci s našimi moravskými hrdiny, kteří se také do nich zapojí. A jelikož to bude velká událost, tak se na ní patřičně připraví i starosta Chrudoš, který se hodí do gala. Určitě si dnešní díl Vinařů nenechte ujít, bude to stát za to.

Dožínky
Dožínky je slavnost na ukončení žní. Slavnost může zahrnovat odvážení posledního snopu z pole, předání dožínkového věnce a přání hospodáři. Potom následuje hostina s hudbou a tancem.

Třináctý díl Vinařů startuje už dnes večer na Primě.

Admin Vojta / 22.11. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima

 


Prozrazeno: Jaké bude finále ve Vinařích?

Vánoce se už opravdu blíží, od dnešního dne je to přesně měsíc a pár dní k tomu do Štědrého dne, na Vánoce se už tedy plno lidí začíná chystat. Pomalu se blíží také finále druhé řady Vinařů, které bude v neděli 13. prosince a co nás v posledním díle Vinařů čeká? Podívejte se...

Pozor! Tento článek obsahuje informace prozrazující děj dalších dílů, pokud nechcete přijít o překvapení, dál nečtěte...

- Vinaři II (16)  -ST-  (S)  (HD)   

        Svatba

        Tomicovi došla s Vlčkem a jeho neustálými dotazy při návratu

        z Vatikánu trpělivost, má ho plné zuby, a tak mu nic neřekne

        o svém životním rozhodnutí. Tauš připravil obřadní polévku

        ze špačků a vše je připraveno na ochutnávku letošního

        svatomartinského vína. Waldemar se chystá pojistit si výhru

        v sázce o Hamplův vinohrad a posílá Venouše na Moravu, aby

        přivezl nejlepší láhev moravského svatomartinského.

 

Tak přesně takhle bude vypadat poslední díl seriálu Vinaři, rozhodně se máme na co těšit, tvůrci seriálu si pro nás opět připravili spoustu krásných příběhů, některé z nich se završí právě v tom posledním díle a bude to opravdu krásný konec. Připomínám, že Vinaři končí v neděli 13.12. a pak skončí a možná se dočkáme příští rok třetí řady. To je ovšem nyní ještě ve hvězdách.

Admin Vojta / 19.11. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Vinaři pokračují už dnes večer + návrat Kateřiny

Opět je tady neděle a to znamená jediné, jako vždy tak i dnes se můžete těšit na další díl oblíbeného seriálu Vinaři. A co nás čeká v tom dnešním dvanáctém díle druhé řady? Pokusíme se vám to aspoň trochu přiblížit. Dnešní díl je nazvaný "Mnich" a přesně do této podoby se převtělí Franta Vlček, který se nešťastnou náhodou uhodí do hlavy a bude se tak chtít stát lepším člověkem. Jak to dopadne? To se dozvíte už dnes večer ve Vinařích. A bavit se budeme i s Bartákovými, kteří se vydají do kostela kde se má ukrývat poklad.

Jako epizodní postava se v dnešním díle Vinařů objeví také Kateřina, která přijede za Františkem. Kateřina se už jednou ukázala a to ve druhém díle kdy společně se Stázi přijela zkontrolovat Bedřicha jestli nepracuje a odpočívá. Pokud tedy máte Kateřinu rádi tak si dnešní díl Vinařů rozhodně nenechte ujít.

Dvanáctý díl Vinařů startuje už dnes večer na Primě.

Admin Vojta / 15.11. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Finále druhé řady Vinařů se blíží: Před námi posledních 5 dílů

Jak jsme vás již informovali, tak Vinaři se opravdu blíží do finále, čeká nás posledních pět dílů, posledních pět neděl strávených u televizních obrazovek a Vinaři skončí. Jako by to bylo včera, když byla neděle 30. srpna a na Primě startoval první díl druhé řady Vinařů. Ve Vinařích pomalu končí příběhy které naši hrdinové právě prožívají. Jeden z příběhů skončil již včera, a to příběh okolo Waldemara, Moniky a Hřebce...

Tím příběhem byl "rozvod", jeden z párů se měl rozvést a tím párem jsou Waldemarovi, kteří se včera oficiálně rozešli protože Monika svého mjže Waldemara začala podvádět s Hřebcem a včera to "prasklo" a Waldemar se všechno dozvěděl. Ovšem do konce Vinařů nás čeká ještě několik příběhů, např. příběh okolo Hamplové a faráře Tomici, kteří mezi sebou krouží a vypadá to na něco víc. A čeká nás také svatba a to hned dvojitá, čí? Na to si budete muset počkat. Ale ještě nás čeká jeden příběh a to ten nejhlavnější, kterým je sázka mezi Waldemarem a Vlčkem, jak tato sázka dopadne se dozvíme na konci Vinařů. Určitě je na co se těšit.

Admin Vojta / 9.11. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Je tady neděle a s ní další díl Vinařů, co nás čeká?

I dnes se můžete těšit na další díl oblíbeného seriálu Vinaři, dnes nás čeká již jedenáctý díl, před námi je tak posledních pět dílů seriálu Vinaři, ovšem ještě než se s námi Vinaři rozloučí tak nás čeká několik dílů, které budou hodně zajímavé, jak od nás již víte, tak ve Vinařích nás čekají dvě svatby a také rozvod, určitě si tedy Vinaře nenechte ujít, bude to stát za to. A na co se můžeme těšit v tom dnešním díle?

Waldemar přijde na to, že ho jeho žena Monika podvádí s Hřebcem, ten si to tak bude chtít s Hřebcem vyřídit, jak to dopadne? A Venouš Zelenka se bude chtít stát policistou, v tom mu pomůže právě policista Patrik Tauš.

Jedenáctý díl Vinařů startuje už dnes večer na Primě.

Admin Vojta / 8.11. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Nenechte si ujít: Setkání s herci ze seriálu Vinaři

Teď by měli zpozornět všichni velcí fanoušci seriálu Vinaři. Chtěli by jste se setkat s vašimi oblíbenými herci, získat jejich podpis a ještě se s nimi vyfotit? Šance pro vás. Už tuto sobotu 7. listopadu se uskuteční setkání s herci ze seriálu Vinaři, Vojtěchem Záveským, AAnežkou Rusevovou a Petrem Vaňkem.Setkání se uskuteční od 14 hodin před hypermarketem Globus v Pardubicích.

Pokud na tento čas a den nemáte nic v plánu, tak to je ten pravý plán na to jet do Pardubic do Globusu, nejenom, že se setkáte se svými oblíbenci z Vinařů, ale ještě si k tomu nakoupíte, zvládnete tak dvě věci najednou. Tak nezapomeňte si zapsat do svých diářů, sobota 7. listopadu - 14:00 - Globus Pardubice. Těší se na vás Jožin, Sumečková i Láďa Karas.

Admin Vojta / 2.11. 2015 /
Foto. Archiv TV Prima


Už dnes nás čeká další díl Vinařů s názvem Blanka

Je tady nový měsíc, listopad a to znamená jediné, finále druhé řady seriálu Vinaři se již blíží. Ano, je to tak, už za několik týdnů se s námi Vinaři rozloučí. Ale ještě předtím nás čeká ještě několik dílů, už dnes nás čeká jeden z nich. Dnes nás čeká desátý díl, který se jmenuje Blanka, ale nebojte se, tento díl se nebude týkat pražského tunelu. Točit se bude kolem fotbalu. Ve Strdíně se totiž bude konat fotbalový turnaj. Kdo si proti komu zahraje a kdo se v dnešním díle objeví jako epizodní postava? To se dozvíte už dnes večer. Něco málo prozradí obsah dnešního dílu.

V televizi začne mistrovství ve fotbale. Tato událost inspiruje místní k nevídané aktivitě a strdínští se utkají ve fotbalovém mači s náplavou z Moravy. Hraje se systém ,,náhlá smrt“ - kdo dá gól, vyhrává. Jako nekompromisní stoper za moravskou stranu do zápasu nastupuje Bedřich Pavlíček, který dost zásadním způsobem promluví do výsledku utkání. Servírka Blanka cítí, že by jí hromadné sledování fotbalu v hospodě mohlo vylepšit finanční situaci, a rozhodne se tomu pomoct. Bude obsluhovat nahoře bez...

Desátý díl Vinařů a s ním velký fotbalový zápas startuje už dnes ve 20:15 na Primě.

Admin Vojta / 1.11. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Marek Taclík se už dnes večer představí jako Martin a Venuše

Nemáte ještě vymyšlený plán na dnešní večer? V tom případě už za chvíli zapínejte Primu kde nás čeká premiéra filmu Martin a Venuše, který pojednává o mladé a nadějné výtvarnici Vendule a jejím manželovi Martinovi, kteří spolu mají šťastnou rodinu, mají dvojčátka - holčičky - předškolního věku a jednoho kluka, batole. Martin jako správný chlap se stará o svou rodinu finančně a Vendula je žena v domácnosti. Ovšem každý z nich chce mít prostor pro sebe. Uzavřou tedy sázku, kdy Martin slíbí, že se postará o děti a domácnost během jednoho měsíce. Je přesvědčen, že to vlastně není vůbec těžké.

Určitě si tedy tento film plný Vinařů nenechte ujít. Těšit se můžete třeba na Marka Taclíka, Tomáše Matonoha nebo Roberta Nebřenskýho. A malá zajímavost na závěr, ve filmu si hlavní roli zahrála i bývalá manželka herce Pavla Lišky, kterého všichni známe jako faráře Tomicu.

Admin Vojta / 30.10. 2015 /
Foto: Archiv TV Prima


Seriál Vinaři se propojil s okolním světem

V dnešní době jsou velkým trendem dlouhotrvající seriály tzv. nekonečné, kterých je v současné době několik a další se blíží. Existují ovšem i krátkodobé seriály, které mají uzavřený děj a krátký počet dílů. Příkladem toho je seriál Vinaři, který je jedním z krátkodobých seriálů. Vysílat se začal minulý rok na podzim a první řada měla 16 dílů, to samé nastalo i u druhé řady která se stále vysílá. Ovšem pro krátkodobé seriály ne vždy je snadné vymýšlet děj toho co se bude v seriálu odehrávat. Není divu, že se tvůrci snaží inspirovat okolním světem a vymýšlet někdy hodně zajímavé děje.

Přesně to nastalo i u Vinařů. Děj seriálu Vinaři se totiž propojil s okolním světem. Jak? Patý díl první řady nazvaný "Špačci" se točil právě kolem špačků kteří znepříjemňovali život našim seriálovým hrdinům. A toto není žádná novinka ani fantazie tvůrců. Na Břeclavsku ve Velkých Bílovicích otravní špačci místním vinařům "likvidují" vinohrady. Tvůrci se tak inspirovali skutečnými příběhy.

28.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Vinaři se vydali na Říp, podívejte se na jednu z dalších reportáží

Včera jsme mohli sledovat další díl oblíbeného seriálu Vinaři, díky včerejšímu dílu jsme se společně s Vinaři a Pivaři podívali na horu Říp, kam se naši oblíbenci vypravili. Pokud jste včera sledovali pořad Top Star, tak jste mohli vidět jednu z dalších reportáží o Vinařích, ve které jste mohli vidět jak se takový "výstup" na Říp natáčí, pokud jste tuto reportáž nestihli v televizi tak se na ní můžete podívat na následujícím videu u nás ve Fanwebu.

26.10. 2015 / Vojta /


Devátý díl Vinařů už dnes večer a s ním expedice na Říp

Dnes nás jako každou neděli čeká další díl seriálu Vinaři, dnešní díl nese název Expedice Říp, a právě kolem Řípu se celý díl bude týkat. Naši oblíbenci totiž vyrazí společně na Říp z důvodu, že hospodská Hamplová zamkne hospodu a klíče od ní získá ten, kdo bude ochoten uspořádat expedici na Říp, více v krátkém obsahu.

Na Hřebce začíná doléhat deprese z rodícího se vztahu. I jeho největší konkurent Karas po pečlivé analýze celé situace vynese nekompromisní hodnocení - Hřebec je ztracen. Jana Hamplová už má starostova nicnedělání dost a rozhodne se donutit místní k nějaké činnosti, aby úplně neshnili. Zamkne hospodu a odnese klíč na nejposvátnější místo v okolí - na horu Říp. Chrudošovi i ostatním štamgastům nezbývá nic jiného než se na místo, kde ještě nikdy nikdo ze Strdína nebyl, vypravit. Zorganizují tedy expedici na Říp. Smrtelně nebezpečného výstupu se mají zúčastnit i největší strdínské lemry Chrudoš mladší a šmelinář Barták. První kritická situace nastane už v základním táboře - výpravě hrozí dehydratace a následná smrt...

25.10. 2015 / Vojta /


Porovnání sledovanosti první a druhé řady Vinařů

Pro každou televizi je důležitá sledovanost jejích pořadů. Často se podle sledovanosti rozhoduje o dalším osudu daného pořadu. To že první řada Vinařů byla dobře sledovaná je již známo. Nejen z toho důvodu bylo rozhodnuto o tom, že se bude vysílat pokračování osudů Vinařů. Ale jak si vede ta druhá řada která odstartovala na konci prázdnin? 

První řada startovala se sledovaností okolo 2 miliónů diváků, a to díky velké marketingové kampani a především divákům. Po prvním díle se sledovanost zastavila kolem milionu diváků. Druhá řada začala těsně pod jedním miliónem, tedy skoro o milión diváků méně než první řada. Po dvou dílech klesla sledovanost na 800 tisíc a na absolutní dno padla s pátou epizodou, kterou sledovalo pouze 627 tisíc diváků. Po té sledovanost vzrostla opět na nějakých 800 tisíc diváků.

Na porovnání sledovanosti první a druhé řady seriálu Vinaři se můžete podívat v přiloženém grafu. Co myslíte poroste ještě sledovanost nebo ne? Své názory můžete vyjádřit v naší diskuzi, kterou najdete na hlavní stránce našeho webu nebo na našem facebooku.

Zdroj informací: www.vinariserial.cz

21.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima, www.vinariserial.cz /


Nový kanál Prima Max nabídne především zahraniční tvorbu a filmy

Ve čtvrtek jsme vám přinesli článek o tom, že TV Prima chystá novou stanici "Prima Max" která bude zaměřená především na filmy. Jedná se v pořadí již o pátou televizní stanici, svým programem se zaměří na zahraniční tvorbu. Nový kanál Prima MAX s převážně filmovým obsahem vhodně doplní naši televizní nabídku v rámci multikanálové strategie, kde má každá z našich stanic jasně profilovanou programovou nabídku, říká Marek Singer, generální ředitel TV Prima.

Prima Max odstartuje do konce tohoto roku, kromě zahraničních filmů a seriálů nabídne i reprízy pořadů hlavní TV Prima. Například publicistický pořad Očima Josefa Klímy či Show Jana Krause. Je možné, že by v budoucnu opakovala i seriál Vinaři. Pokud by tak bylo učiněno tak vás o tom budeme informovat.

Kromě této nové televizní stanice zároveň odstartuje ještě jedna, a to "Prima Comedy Central" která odstartuje už 15. prosince, a zaěřená bude především na zábavu. Rozhodně se novinky o těchto dvou nových stanicích nenechte ujít.

19.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Osmý díl Vinařů a s ním nová sázka už dnes na Primě

Čas letí neúprosně, ani se nenadějeme a jsou tady Vánoce, roční období na které se těší snad každý, nebylo to ovšem tak dlouho co končil poslední měsíc prázdnin srpen a na obraovkách se objevila nová řada Vinařů. Seriál Vinaři už dnes pokračuje svým dalším dílem a dnes nás čeká osmý díl a to znamená, že jsme přesně v půlce odvysílaných dílů, čeká nás tak už jen osm nedělí strávených u obrazovky, a co nás čeká v tom dnešním díle?

V hospodě U Námořníka chystají místní každoroční pivní závody, do kterých se samozřejmě zapojí i celá moravská parta. Protože co přece může být snadnějšího než vypít půllitr piva na ex? František Vlček se ujímá tréninkového plánu moravského týmu a nastolí pevná pravidla: nepít, nejíst a potit se. Machr, na kterého jako na profesionálního pijana všichni spoléhají, zrovna nemá slinu. Hřebec pokračuje v aktivním otevírání Moničiných čaker.

Jak jste se mohli přečíst v krátkém obsahu tak dnešní díl přinese další sázku, není to tak dávno co proběhla ta první, která stále probíhá, čeho se bude týkat ta druhá a jak to dopadne? Nenechte si ujít dnešní díl Vinařů.

18.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Marek Taclík z Vinařů bude tančit v soutěži StarDance

Letošní podzim bude opět patřit tancům. Česká televize již po sedmé odvysílá taneční soutěž StarDance, kde taneční umění ukazují slavné osobnosti, které až do té doby žádné velké taneční umění neměli. Tančit vždy budou ve dvojici s profesionálním tanečníkem, pod jehož vedením se naučí tančit. Jak je to z minulých let, tak postupně každý týden soutěž vždy někdo opustí, až zůstane poslední pár.

V letošním ročníku uvidíme několik slavných osobností, např. zpěvačka Leona Machálková, moderátor, herec a zpěvák Leoš Mareš, herec a bavič Lukáš Pavlásek, lékařka a moderátorka Kateřina Cajthamlová, zpěvák Radek Banga, herečka Marie Doležalová, herečka Jitka Schneiderová, Lucie Dvořáková alias DJ Lucca, boxer Rostislav Osička nebo herec Marek Taclík (Barták). Který z nich se ovšem stane králem nebo královnou tanečního parketu, to se dozvíme v prosinci.

Za seriál Vinaři bude tančit herec Marek Taclík, který bude tančit pod vedením profesionální tanečnice Martiny Markové, která za svoje "umění" získala již několik ocenění, takže by se Marek mohl v soutěži udržet co nejdéle. My samozřejmě budeme Markovi držet palce a přát mu případnou výhru.

A malá zajímavost na závěr. Marek Taclík nebude jediný kdo se za Vinaře objeví ve StarDance. Těšit se můžete i na Terezu Kostkovou, která ale nebude tančit, Tereza totiž už sedmým rokem soutěž moderuje společně s Markem Ebenem.

Na Marka Taclíka se můžete těšit už dnes ve 20:00 na ČT1

17.10. 2015 / Vojta /
Foto: zena-in.cz


Tváře TV Prima si vyzkoušely práci vinaře

Herci ze dvou "primáckých" seriálů Cesty domů a Přístav společně s oblíbenými zpěváky, modelkami a dalšími osobnostmi TV Prima strávili společné odpoledne. Může za to TV Prima, která je společně pozvala na vinici aby si vyzkoušely práci vinaře.

Ale nebylo to jen tak něco, herci ze seriálů TV Prima a další osobnosti totiž byli pozvaní do vinice Salabka v pražské Troji, kde si pod vedením hlavního sommeliéra vyzkoušeli sklidit hrozny z místní vinice a také si připrvili šťávu ve vinném lisu. Nakonec ochutnaly místní vína.

A kdo všechno si přišel vyzkoušet práci vinaře? Např. herec ze seriálu Cesty domů Radúz Mácha, který přišel v doprovodu své manželky Marty, Sandra Černodrinská z Přístavu, herečka Markéta Hrubešová, zpěváci Gabriela Gunčíková, Sabina Křováková, Václav Noid Bárta, česká Miss Nikol Švantnerová nebo modelky Nikola Buranská či Kateřina Krobová.

16.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Prima chystá pátý kanál "Prima Max", zaměřený na filmy

TV Prima připravuje svůj již pátý nový televizní kanál. To prozradila na dnešní tiskové konferenci, kde byl nový kanál představen a na povrch vyšly i další informace. Po hlavní TV Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom chystá skupina Prima kanál, který ponese název Prima Max. Nový kanál Prima MAX s převážně filmovým obsahem vhodně doplní naši televizní nabídku v rámci multikanálové strategie, kde má každá z našich stanic jasně profilovanou programovou nabídku, prozradil generální ředitel Marek Singer. Prima Max by měla odstartovat do konce roku.

Zaměření Prima Max je tedy jasné. Vinaře na novém kanále rozhodně nehledejte, Prima Max bude zaměřená především na filmy, a to jak české, zahraniční tak i slovenské. Prima Max bude mít i své filmové konkurenty a to v podobě Nova Cinema a Kino Barrandov. Až budeme vědět další, nové informace o novém televizním kanále skupiny Prima, tak vás samozřejmě budeme informovat.

15.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Proč se Vinaři přesunuli z Moravy do Čech?

Před začátkem vysílání druhé řady seriálu Vinaři se rozjela velká diskuze, protože mnoho divákům se nelíbilo, že se děj Vinařů přesunul z krásné Moravy do severních Čech. Co však stálo doopravdy za rozhodnutím televize Prima udělat takovou velkou změnu v úspěšném seriálu? Přinášíme vám tři indicie, z nichž jedna je možná pravdivá, možná ale taky ne. Pravdu zná jen sama TV Prima.

1. důvod - náklady

Jedním z důvodů mohli být náklady. Dojíždět 300 kilometrů daleko sebou nese jisté náklady. Když se začala vysílat první řada Vinařů tak většina herců a tvůrců štábu musela dojíždět na Moravu z Prahy. Je tak pravděpodobné, že s druhou řadou Vinařů chtěla televize na Vinařích "ušetřit" a proto se rozhodla pro přesun do nového prostředí poblíž Prahy. Což jak mi někteří z vás dají za pravdu je velká škoda, protože Vinařům právě Morava dodávala to kouzlo.

2. důvod - nedodržení podmínek

Druhý a možná nejpravděpodobnější důvod je, že se telviez nepohodla s majiteli objektů ve kterých natáčela první řadu Vinařů. Nyní se můžete podívat na jeden příspěvek v diskuzi komunitního webu TV Prima, v němž jeden z fanoušků píše, že když byl se školou na Moravě tak slyšel, že se televize nedohodla s vinařstvím, kde natáčela protože podle vinařství byl štáb problémový a scény se často přetáčeli, což se nelíbilo návštěvníkům vinařství.

3. důvod - nový děj

Poslední možným důvodem bylo možná to, že televize chtěla seriál ozvláštnit, vyběhnout ze stereotypu a proto vymyslela zápletku s přesunem faráře Tomici do nového prostředí. Přeci jenom pro nové prostředí se snáze vymýšlí děj šestnáctidílného seriálu.

Co si o tom myslíte vy? Napadá vás proč jsou naši hrdinové právě ve Strdíně a ne již v Křetících? Svůj názor můžete vyjádřit v anketě pod článkem, kde si jednoduše vyberete jednu z indicií pro kterou se podle vás rozhodla TV Prima. My můžeme za fan web Vinařů říc jen jediné, samozřejmě že Morava dodávala Vinařům to pravé kouzlo, ale i v Čechách jsou krásná vinařství a třeba i to byl důvod změny prostředí, tvůrci chtěli divákům ukázat v seriálu krásná česká vinařství. :) My ale věříme, že se do Křetic s našimi hrdiny podíváme alespoň v závěru druhé řady, případně pokud bude třetí řada Vinařů.

14.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Dnes nás čeká další díl Vinařů + přijde nová postava

Dnes je neděle a jako každou jinou neděli se můžeme i dnes těšit na další díl populárního seriálu Vinaři. A jako každou neděli vám dnes také přinášíme malý obsah dnešního dílu. Co nás tedy dnes čeká? U strdínského zdymadla zakotví plně naložená loď. Vystoupí z ní námořník, o kterém po Strdíně už léta kolují ,,zaručeně pravdivé zprávy, z nichž jde hrůza. Sumečková jako hlásná trouba začíná šířit paniku mezi obyvateli. Přišel čas zúčtování a námořník se vrací, aby si odvezl nejcennější strdínskou trofej - ruku Jany Hamplové. Waldemarova Monika chystá pro místní ženy velkou prezentaci parfémů, kterou ale naruší všudy přítomný a neidentifikovatelný zápach. Pokud se včas nepodaří zjistit jeho zdroj, celá její akce skončí fiaskem...

Jak jsme vás informovali již včera, tak dnes ve Vinařích přivítáme novou postavu a to Tomáše Pepka, námořníka a bývalého partnera Jany Hamplové. Toho si zahraje herec Jiří Langmajer, který se v seriálu potká se svým bratrem Lukášem, kterého všichni známe jako Machra. Jiří si ve Vinařích zahraje pouze epizodní postavu, neuvidíme ho tedy ve více dílech. A jak celá jeho návštěva dopadne? To se dozvíte v dnešním díle Vinařů.

Na Jiřího Langmajera se můžete těšit už dnes ve 20:15 na Primě

11.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Další nová postava míří do Vinařů už zítra večer

Každá nová řada seriálu přivítá ve svých řadách nové postavy, také seriál Vinaři přivítal v té letošní, druhé řadě spoustu nových postav, dalo by se říct, že s novými postavami se roztrhl pytel. Poznat jsme mohli třeba manželé Bartákovi, Janu Hamplovou s dcerou Klárou, Sumečkovou, Karase, Gábinu, Jitku, Hroudu, Waldemarovi, starostu Chrudoše nebo Jožina. Už zítra budeme v představování nových postav pokračovat.

Už zítra se totiž ukáže nová postava, kterou bude Pepek, námořník a bývalý partner Jany Hamplové, který se vrací do Strdína za jediným účelem, chce si Janu vzít za ženu. Rozhodně se máme na co těšit.

10.10. 2015 / Vojta /
Foto: Archiv TV Prima


Už dnes večer sledujte na TV Prima film Hodinový manžel

TV Prima si pro své diváky připravila na dnešní večer premíéru českého filmu Hodinový manžel. Ten měl sice svou "premiéru" na boží hod 25. prosince 2014, ale televize Prima se ho rozhodla odvysílat až o rok později. V hlavních rolích se představí např. David Novotný, David Matásek, Lukáš Latinák nebo Bolek Polívka či Jitka Čvančarová (viz. úvodní foto).

Film Hodinový manžel pojednává o čtyřech kamarádech, kteří začnou podnikat jako hodinoví manželé. Režie se ujal Tomáš Svoboda. Kromě Jitky Čvančarové se za Vinaře ve filmu objeví také Zuzana Norisová alias Moník. Pokud nemáte plán na dnešní večer, tak už za chvíli zapínejte Primu a koukejte na "Hodinového manžela".

9.10. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Podívejte se na krásnou ukázku z nedělních Vinařů

Přinášíme vám exkluzivní ukázku z nedělního dílu seriálu Vinaři, ve které můžete vidět něčí sen, pravděpodobně hospodské Hamplové které se zdá zvláštní sen o farářovi Tomicovi, v ukázce můžete vidět jak jsou tihle dva spolu. Jana Hamplová se zasní při čepování piva které jí přeteče.

Otázka pro vás: Myslíte si, že tihle dva budou ve Vinařích spolu tvořit pár, že se dají dohromady, nebo se aspoň políbí? Líbili by se vám jako pár? Aktuálně můžete zahlasovat v anketě Kdo s koho, ve které se vám ptáme právě na dvojici farář Tomica a Jana Hamplová. Výsledky ankety budou zatím skryty a dozvíte se je později.

6.10. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Reportáž z natáčení Vinařů, jak se natáčí let balónem?

Včerejší díl Vinařů přinesl jedna hezkou scénu, a to Františka a Bedřicha, kteří si udělali výlet balónem, proletěli se a obdivovali při tom krásy Čech. Ovšem věděli jste, že natočení takové scény není nic jednoduchého a taková scéna je hodně nebezpečná? Jako nedávno tak i včera jste mohli vidět v Top Staru reportáž jak se scéna šestého dílu Vinařů natáčela.

Pokud jste tuto reportáž nestihli včera tak se na ní můžete podívat na následujícím videu. Podívejte se jak se natáčí let balónem.

5.10. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Již zítra startuje 50. ročník Českého slavíka Mattoni

Už zítra, v úterý 6. října startuje hlasování v již 50. ročníku hudební ankety Český slavík Mattoni, letos nás čeká jubilejní ročník. V této anketě můžete podpořit své oblíbené zpěváky, zpěvačky či skupiny. Dále si můžete vybrat Objev roku, Skokana roku či Absolutního slavíka. Každoročně v této anketě válí zpěvák Karel Gott, který v této anketě získal už nespočet slavíků. Věříme, že letos žádné změny nebudou. Dalšími matadory ankety jsou zpěvačka Lucie Bílá a skupina Kabát.

Za seriál Vinaři můžete podpořit v anketě skupinu Chinaski, která právě k Vinařům nazpívala titulní píseň Víno, která se stala hodně oblíbenou. Pokud máte tedy Chinaski rádi, tak je od zítřka nezapomeňte nominovat. Chinaski vyhráli pouze jednou a to v roce 2005, v popředí se drží skupina Kabát. Bude v letošním ročníku změna a vyhrají letos Chinaski? To záleží jen na vás a vašich hlasech. Více informací jak hlasovat najdete na oficiálních stránkách ankety zde.

5.10. 2015 / Vojta / Foto: Internet/Archiv Český slavík Mattoni /


Také dnes můžete sledovat další díl seriálu Vinaři

Jedna neděle střídá druhou neděli a máme tady další díl Vinařů, dnes nás čeká už šestý díl, pomalu se tak dostáváme k polovině dílů, ještě dva měsíce si tak budeme užívat Vinaře. V dnešním díle se můžeme těšit především na Waldemara, který zjistí, že jeho praocovníci na vinohradu moc nepracují a že Vlček a jeho parta budou s pracemi pomalu končit. Tomu se rozhodne zabránit, jak? To uvidíte už dnes večer na Primě. Nyní obsah dnešního dílu.

Sázka Vlčka a Waldemara je v plném proudu stejně jako by měly být práce na vinici. Jenže Waldemarův ,,tým“ pracantů poněkud zahálí a práce stojí. Přišla na ně totiž každoroční letní nemoc - lenost. Waldemar navíc zjiš'tuje, že Moraváci už mají na vinohradech práce skončené, a že to všechno udělali Hrouda s Machrem sami. A tak se rozhodne nekalým způsobem narušit jejich pracovní efektivitu. Zdolat Hroudu bude jednoduché, ale na Machra musí vymyslet sofistikovanější past. Obdaruje ho motorkou a Machr v tu ránu zapomene jak na vinohrad, tak na starého kamaráda. Smutný Hrouda  sáhne ze zoufalství k láhvi alkoholu a neštěstí je dokonáno. Františkův náskok v sázce se na pováženou snižuje... Podle Hřebce ale za všechno může to, že už dlouho neměl sex. Příroda je zkrátka v nerovnováze. Jenže na koho cílit své vábící taktiky, když všechny strdínské ženy milují Láďu Karase? Po dlouhém sexuálním půstu se mu však naskýtá možnost prvního zářezu, a tak neváhá a využívá nabídky ke společnému otevírání čaker. S tím, co poté následuje, ale nepočítal...

4.10. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Pavel Liška, kterého známe i z Vinařů se stal tátou

Jeden z herců seriálu Vinaři má velký důvod k radosti. Herec Pavel Liška se totiž o víkendu stal tatínkem. Ve Vinařích hraje jednu z hlavních rolí, dokonce by se dalo říct, že je to jedna z nejoblíbenějších postav seriálu. Proto i náš Fanweb gratuluje k narození dcery a přejeme mnoho štěstí a zdraví. Porod proběhl přirozenou cestou a maminka i miminko jsou v pořádku.

A jaké dostala Pavlova dcera jméno? Jelikož je to dcera loupežníka tak dostala pravé loupežnické jméno, a to Ronja. Jmenuje se Ronja. Poslední dva měsíce to ale byla Sára. Ronja je skandinávské jméno. A je z pohádky ,Ronja, dcera loupežníka´. Ta pohádka začíná tak, že se Ronja narodí za veliké bouře. Je to velmi statečné a rozhodné děvče, řekla šťastná maminka Bára Poláková.

29.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Už dnes nás čeká další díl Vinařů, co přinese?

Týden utekl jako voda a je tady neděle, kromě toho že tento víkend je prodloužený, protože zítra je státní svátek tak dnes nás čeká oěpt jako každou neděli další díl seriálu Vinaři. Dnes nás čeká již pátý díl, který bude také velmi zajímavý. A co nás v dnešním díle čeká? To si přečtěte v krátkém obsahu...

Strdín se probouzí do nového rána, ale něco zásadního se změnilo. Po obci se začínají objevovat tajemné symboly. Do pátrání po sprejerovi, který zanechává svůj podpis na nejrůznějších místech, se zapojuje proslulý křetický policajt Patrik Tauš. Vzpomínka na policejní minulost v něm probudí doslova nadpřirozené schopnosti. Zpět do reality ho tentokrát nevrátí manželka Hedvika, ale místí policejní boss Rousek. Největší pohroma ale čeká celou moravskou partu – zdroj domácích klobásek a vína je vyčerpaný a není z čeho brát…

27.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Do Vinařů míří dvojče Lukáše Langmajera, bratr Jiří

Nová řada úspěšného seriálu Vinaři nás přivedla do nového prostředí, z krásné Moravy jsme se přesunuli do "krás" severočeského kraje, do vesnice Strdín. Kromě nového prostředí jsme se seznámili se spoustou nových postav, a nové postavy stále přicházejí, do toho se vrací oblíbené postavy z první řady Vinařů.

V nejbližších dílech se můžeme těšit na dalšího "nováčka" a to na Jiřího Langmajera, který si ve Vinařích zahraje pouze vedlejší postavu, ale i tak bude o zábavu rozhodně postaráno. Jiří si ve Vinařích zahraje přímo se svým bratrem Lukášem který hraje postavu Machra. Určitě si tedy další díly seriálu Vinaři nenechte ujít.

23.9. 2015 / Vojta / Foto: ahaonline.cz /


Návraty druhé řady: Do Strdína zavítá i Fuksa

Děj Vinařů se v nové řadě přesunul z Moravy do Čech, o tom jsme vás informovali v několika článcích, oblíbené postavy z první řady jako byli např. Stázi, Kateřina, Fuksa, Olin, Luža či Jiřina zůstali v Křeticích, v nové řadě je tedy nepotkáváme, výjimkou byli pouze Kateřina se Stázi, které přijeli do Strdína zkontrolovat Bedřicha, objevili se zde pouze jako epizodní postavy.

Už brzy se ale můžeme těšit na dalšího oblíbence, a to na Jana Fuksu, vinaře a nejlepšího přítele Bedřicha Pavlíčka, který také přijede do Strdína, za jakým účelem a jak dlouho se tam zdrží? To přinesou nejnovější díly Vinařů. Fuksa ovšem nebude jediným "návratem", těšit se můžeme i na další oblíbence.

22.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Jak se točí Vinaři? Podívejte se na reportáž z Top Staru

Už druhým rokem se vysílá seriál Vinaři, když tvůrci začali minulý rok na podzim natáčet první díly nového seriálu z vinařského prostředí nikdy je nenapadlo, že si seriál tak rychle získá přízeň tolika fanoušků a dnes je tady druhá řada. Ne každý se ovšem může podívat do "zákulisí" tohoto seriálu. Ve včerejším vydání Top Staru jste mohli vidět reportáž o tom, jak se Vinaři natáčí. Pokud jste tuto reportáž neviděli, tak se na ní můžete podívat u nás.

21.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Dnes nás čeká čtvrtý díl Vinařů a s ním metalový koncert v kostele

Už dnes večer se můžete těšit na další díl seriálu Vinaři, také dnešní díl sebou přinese spoustu zajímavých příběhů, těšit se můžeme např. na metalový koncert v kostele, který uspořádá farář Tomica za pomoci kapely Trakthor. Nyní si přečtěte obsah dnešního dílu.

Padre Tomica se už v nové farnosti zabydlel, ale kostel přesto zeje prázdnotou. Se svým problémem se svěří Hamplové, která mu poskytne několik dobrých rad. Jednou z nich je zorganizování koncertu metalové kapely, kterou vede Karas, a to přímo v kostele, protože tam za ním přijdou všechny ženy ze Strdína a okolí. Bedřich Pavlíček na vinohradu nastolil tvrdý režim. Za odpovídající výkon dostanou Moraváci patřičnou odměnu ve formě domácích klobás a kvalitního vína. Patrik Tauš nestíhá a je tak jen o chlebu a vodě. Padre Tomica navštíví zkoušku kapely, která hraje satanistické písně, a pomalu se smiřuje s tím, že dostat do kostela alespoň nějakou strdínskou duši bude skoro nemožné…

20.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Jiří Vyorálek z Vinařů je hvězdou reklamy na turbo internet

Reklamy... známe je úplně všichni, jsou důležitou součástí našeho dne, i když většina z nás je v lásce nemá. Zvlášť, když se díváte na svůj oblíbený pořad či seriál a napínavý příběh přeruší reklama. Není divu, že tvůrci reklam se snaží udělat reklamy zábavné a originální, aby diváky zaujali.

V posledních týdnech je na to expert mobilní operátor Vodafone, který už delší dobu sází ve svých reklamách na Jiřího Vyorálka a jeho možnosti využití rychlého mobilního připojení ve městech i mimo ně. No podívejte se sami.

14.9. 2015 / Vojta / Foto: Internet /


Do kin už dnes míří nový film Gangster Ka s Hynkem Čermákem v hlavní roli

Už dnes večer přichází do českých kin nový film Gangster Ka. A už podle názvu je jasná, že film je kriminální, půjde o kriminální thriller který je natočen podle skutečné události, komu je povědomé jméno Radovan Krejčíř a podobně tak tento film je přesně pro něj. A o čem celý film je?

Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lstí a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit.

V novém českém filmu mají hlavní roli Hynek Čermák, kterého dobře znají i diváci oblíbeného seriálu Vinaři, dále se ve filmu objeví i Alexej Pyško, Jaromír Hanzlík, Miroslav Etzler, Vlastina Svátková a další. Režie se chopil Jan Pachl, který režíroval např. Cirkus Bukowsky a k tomuto filmu napsal i scénář.

Jste-li fanoušci kriminálních snímků, tak si určitě tento nový film nenechte ujít ve vašich kinech, kam dnes míří jeho první část. Druhou část budete moc vidět v kinech od 26.11. Už dnes nás čeká velká premiéra a my věříme, že film bude mít u diváků velký úspěch. Více informací o filmu se dozvíte na jeho oficiálních stránkách Gangsterka.

10.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv gangsterka.com /


Kde se nachází seriálový Strdín, ve kterém se natáčeli Vinaři?

Vinaři na konci srpna rozjeli již svou druhou řadu, která se na obrazovky TV Prima vrátila opět s krásnými čísly sledovanosti, včera jsme mohli sledovat již druhý díl premiérové řady, který přinesl i návrat dvou oblíbených postav. Celá druhá řada se přesunula z Moravy na sever Čech, do malebné vesničky Strdín, zajímá vás kde se ale "Strdín" nachází? Možná vás překvapí i to, že vesnice Strdín vůbec neexistuje. 

Z malebné vesničky na Rokycansku se po dobu natáčení druhé řady seriálu Vinaři stala seriálová vesnice Strdín. Konkrétně se jedná o vesnici Líšná nedaleko Žebráku. Malá vesnice Líšná je obklopena rozsáhlými loukami a lesy CHKO Křivoklátsko. V jejím blízkém okolí najdete vrcholy kopců Černá skála (587 m.n.m.), Čertova skála (583 m.n.m.), Týčský vrch (582 m.n.m.) a Kohoutov (595 m.n.m.) Zajímá vás jak to ve Strdíně vypadá? Chtěli by jste se tam podívat? Žádný problém, seriálový Strdín se nachází 10 minut jízdy od sjezdu z dálnice D5 exit 34 Žebrák.

A kde se nachází další známá místa ze Strdína? Např. faru Strdína, kam byl povolán farář Tomica, kterého hraje skvěle Pavel Liška, tu bychom nalezli ve městě Pyšely. Zanedbaný vinohrad, díky kterému vznikla sázka mezi Františkem Vlčkem a Waldemarem se nachází v Jevíněvsi.

Fanoušci pozor! Šance pro vás, chystáte se navštívit a nebo jste již navštívili Strdín a máte fotky ze seriálu? Pošlete nám je na náš email (vinari@wbs.cz) a tyto fotky se objeví na našem webu...

7.9. 2015 / Vojta /


Do Vinařů se vrací dvě oblíbené postavy - Kateřina a Stázi

Druhá řada Vinařů je v plném proudu, dokonce jsme měli možnost poznat i několik nových postav, kteří se sice jen mihli, ale věřte, že už brzy je budeme potkávat častěji. Právě dnes nastává den, kdy se do Vinařů vrací i postavy, které se s námi na konci první řady rozloučili.

Jedná se o Kateřinu a Stázi, které přijedou do Strdína zkontrolovat Bedřicha který je po infarktu jestli je v pořádku. Kateřina zároveň "zkontroluje" také Františka s kterým se dala dohromady.

Ale nejedná se o návrat do seriálu jako takový, tyto dvě postavy se objeví pouze v tomto díle, jak jsme mohli vidět na konci první řady tak Kateřina zůstala společně se Stázi v Křeticích protože dostala na starosti vinohrad a jejich příběh se odsunul a v popředí bude příběh jiných postav. A jaké bude jejich setkání s Bedřichem a Františkem? Dívejte se už dnes večer na Vinaře.

6.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Exkluzivní info z nových dílů: Jedna z oblíbených postav se zamiluje

Vysílání nových dílů seriálu Vinaři se rozjelo. V neděli jsme mohli sledovat první díl druhé řady který do vysílání naskočil po roce a hned se stal nejsledovanějším celého večera. V nových dílech se tedy pomalu začínají "otevírat" i nové příběhy a herci prozrazují novinky co čeká jejich postavy v nové řadě. Větší děj čeká i dvě divácky oblíbené postavy. Jedna se zamiluje a bude tak postavena před zásadní otázku.

"Já jsem byl převelen z Moravy do Čech na faru a moji nejlepší kamarádi šli se mnou a kulisáci tady zůstali, takže tady nejsem sám a moje postava kněze se bude vyvíjet doslova lidským směrem. To znamená láska. Náš pan kněz se zamiluje a bude postaven před otázku zásadní," řekl webu Prima-Style.cz Pavel Liška, představitel faráře Tomici.

To Tomáš Matonoha hraje ve Vinařích postavu svůdníka žen Hřebce, kterého právě ženy dost v pokračování seriálu natrápí. "Moje postava má v podstatě problémy celých šestnáct dílů, takže mimo jiné s děvčaty, s různými dívkami a ženami z nejrůznějších důvodů," říká herec.

1.9. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


První díl nové řady Vinařů je úspěšně za námi, co na něj říkáte?

Včera jsme mohli sledovat první díl druhé řady Vinařů, který byl ale v jistém směru jiný. Především se pak celý díl týkal velkého přesunu kdy naši oblíbení hrdinové z první řady doprovázeli padreho Tomicu do jeho nové farnosti ve Strdíně. Kolem přesunu z Moravy do Čech se už několik týdnů přes samotným vysíláním seriálu rozjela velká diskuze protože jedna strana diváků nesouhlasila s touto změnou protože víno a Morava patří k sobě, jiní naopak tuto změnu přijali.

Nakonec byli nejspíš všichni spokojeni, lze soudit ze sledovanosti včerejšího dílu. Spousta diváků ale měla jistě takové "smíšené pocity", možná že to bylo změnou režiséra, možná právě změnou prostředí. Z našich facebookých stránek jsme pro vás vybrali pár komentářů našich fanoušků jak hodnotí včerejší díl.

"pobavili, uvidime, jak se to bude vyvijet dale, ale zatim fajn."

"Ja jsem nadsena!! :) Skvely hlasky!"

"Nic moc..zklamalo...spíš pivaři než vinaři. Třeba překvapí ;)"

"zatim nic moc"

Jak můžete vidět tak na první díl Vinařů jsou rozdílné názory, někomu se první díl líbil někomu ne, jak to máte vy? Líbil se vám první díl Vinařů nebo se vám naopak nelíbil? Svůj názor můžete nyní vyjádřit v anketě pod článkem.

31.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Vinaři se včera stali nejsledovanějším pořadem dne

Včera se na obrazovky TV Prima vrátil seriál Vinaři. Pomalu tak již začíná "boj" všech českých televizí o diváky. Včerejší sledovanost vyhrála TV Prima, která do vysílání nasadila druhou řadu seriálu Vinaři. A to se jí vyplatilo.

Velký přesun z Moravy na sever Čech či příběhy nových postav si včera od čtvrt na devět do půl desáté nenechalo ujít skoro milion diváků, přesněji to bylo 977 tisíc diváků, což v procentech odpovídalo 27% ve skupině diváků 15+. Oblíbený seriál Vinaři se vrátil v plné parádě a pokračuje ve své úspěšné jízdě.

Vinaři, kteří se vysílají v hlavním vysílacím čase (tedy po 20 hodině) porazili i všechny ostatní pořady vysílané ve stejném čase, za Vinaři zůstali Četnické humoresky, SuperStar, Střepiny, 168 hodin, Konec básníků v Čechách, Nebezpečná rychlost, Smrt darebáka a S nasazením života. My tedy Vinařům gratulujeme a vy se dívejte i nadále.

31.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Již zítra startuje 2. řada seriálu Vinaři

Konec prázdnin se už blíží, školákům končí prázdniny, v úterý se vrátí do školních lavic. Prázdniny končí také seriálu Vinaři, který měl také volno, celé léto pro vás tvůrci natáčeli novou, již druhou řadu tohoto oblíbeného seriálu a již zítra vše začne. Seriál Vinaři uvidíme opět ve stejném čase, nic se nezmění.

Vše odstartuje už zítra, tedy v neděli 30. srpna od 20:15. První díl Vinařů bude především o velkém přesunu našich oblíbených postav z Křetic do Strdína kam se vydávají společně s farářem Tomicou který do Strdína míří za prací. V nových dílech poznáme také spoustu nových postav. Určitě se tedy nezapomeňte dívat na druhou řadu seriálu Vinaři, bude to stát za to.

Veškeré informace o nové sezóně čtěte zde...

29.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Vtipné obrázky na téma "seriál Vinaři"

Denně se na internetu objevují různé vtipné fotomontáže, nejvíce je to pak při určitých tématech. Viděli jste už ovšem vtipné obrázky, které jsou na téma seriálu Vinaři? I takové na internetu najdete. V posledních týdnech kolují na sociálních sítích obrázky v rámci kampaně TV Prima na novou řadu Vinařů, která startuje už v neděli. Např. hned první fotka v úvodu kdy přijela moravská parta do Strdína. Na další fotky se můžete podívat pod článkem.

 

27.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Rozhovory s nováčky Vinařů: Co bylo prozrazeno o nových postavách?

Minule jsme se podívali na to, co říkají o svém působení ve Vinařích jejich stále hvězdy, kteří o svých rolích v rozhovorech prozradili i pár zajímavostí. Dnes se v tomto článku zaměříme na nováčky, což je zcela logické, protože nová řada Vinařů bude především o nových postavách, kterých se v seriálu objeví plno. Také ti prozradili na své postavy nějaké zajímavosti. Kdo je Chrudoš, kdo jsou manželé Bartákovi, kdo je Hamplová? A jak dlouho trvá nalíčit Anežku Rusevovou, která hraje Sumečkovou?

 
CHRUDOŠ - Leoš Noha
Vaše postava je ve Vinařích nová, můžete jí představit?
Moje postava se jmenuje Chrudoš a je to starosta obce Strdín, kam z Moravy přesídlí farář Tomica.

Na starostu máte zajímavý image, jaký je Chrudoš?
Chrudoš je opravdu jako starosta na malé vesnici celkem dost zvláštní, protože má dlouhé vlasy a nosí rastafariánskou čepici, což by mohlo evokovat, že by mohl užívat lehké drogy. Ale shodli jsme se na tom, že ,,už ne“ ale dříve ,,asi ano“.

Přibližte ho prosím ještě...
On sem tam něco projede a má věci tak trochu na háku. Někdy jako starosta udělá něco dobrého, jindy zase něco horšího. Moje postava není ani pozitivní, ani negativní. Je komická, i když mám sem tam i vážnější polohy, asi abych se neutopil v humoru. Ale je to komický seriál a i starosta Chrudoš bude zdrojem specifického humoru.

Má Chrudoš nějakou typickou vlastnost? Oblíbené úsloví například?
To úplně ne, ale sem tam má slovník jako fotbalista po zápase.


KLÁRA - Eliška Křenková

Eliško, jakou roli jse dostala, koho hrajete?
Já hraju Kláru Hamplovou, dceru Jitky Čvančarové. Klára je satanistka, která má black metalovou kapelu.

Jak se v této roli cítíte?
Je to ohromně zábavné, opravdu, velice si to užívám! Jsem vděčná za takovouto roli.

Je vám Klára nějak blízká?
Já nejsem satanistka, ani nemám black metalovou kapelu, í když mám ráda i tvrdší muziku, ale tohle už je moc. Jinak Klára je ještě tak trochu puberťačka, je jí sice kolem osmnácti, ale ona ta puberta - obzvlášť u holek z vesnice - je tak trochu zastydlá. Její chování a jednání vůbec je pro mne opravdu velmi legrační, je to hodně zábavné.

Jaké jsou její vlastnosti?
Klára je rebelka, což je asi i dáno věkem. Ale jinak je to hodná holka a má velmi hezký vztah s mámou.


HAMPLOVÁ - Jitka Čvančarová

Vaše postava je v této sérii nová, koho hrajete?
Moje postava je hospodská Hamplová a je to ženská, která žije sama bez muže a se svou téměř dospělou dcerou. Je to tak nedosažitelná femme fatale vesnice - má nespočet nápadníků, které od sebe celkem humorně ,,odpálkovává“, a čím víc jsou u ní muži neúspěšní, tím víc je samozřejmě i žádoucí.

Nikdo u ní nebude mít úspěch?
Ona se stane taková zvláštní věc, a to, že vznikne jakési pouto mezi ní a novým farářem - a nejde o nic nevkusného nebo přehnaného, snažíme se oba s Pavlem Liškou, který hraje faráře, tuto věc podat tak, abychom nikoho nepobouřili, vkusně a lidsky. Myslím, že to bude milé, s Pavlem to ostatně ani jinak nejde!

BARTÁKOVÁ - Laďka Něrgešová
Vaše postava je velmi svérázná ženská, jak byste ji popsala?
Jaruna Bartáková - a ona je taková... Hodně na peníze, je praktická, shánčlivá - a hlavně na úkor ostatních!

Baví vás hrát takovou postavu?
Rohodně baví a je to určitě lepší než hrát hodnou nudnou princeznu. Jakmile má postava jakoukoliv charakterovou vadu nebo je pro ni příznačná nějaká věc, tak se hraje dobře. U Bartákové je spousta prostoru ukázat její náturu, rozehrát to, a já už se moc ,,těším“ na ohlasy, kdy budou lidé říkat, že Bartákovou vlastně vůbec nehraju, protože to jsem já!


BARTÁK - Marek Taclík

Barták je také nová postava ve Vinařích. Jak byste ho stručně charakterizoval?
Je to moderní vesnický vekslák!

S čím obchoduje moderní vesnický vekslák?
Koupí vidle za devět korun a prodá je za dvanáct. Vlastně je to takový český podnikatel. A jako správný český podnikatel z těch třech korun neplatí žádné daně!

Vaší seriálovou manželkou je Laďka Něrgešová. Jaké je vaše manželství, kdo je hlavou rodiny?
V duu Barták a Bartáková je to samozřejmě Bartáková. Ne že by to tak scénáristé napsali, ale s Laďkou se takhle prostě líp hraje, asi tady nastal takový přirozený vývoj - na obou stranách, a Laďka je šéf!

WALDEMAROVÁ - Zuzana Norisová
Povíte nám něco o Monice?
Moje postava se jmenuje Monika Waldemarová, což je žena místního vinaře. Waldemarovi jsou zjevně dost bohatí a Monika se nudí, a tak začne psát blog - nikoho její psaní sice nezajímá, ale ona to strašně prožívá. A tím, jak se prožívá, jak se má na prvním místě ve všem, je vlastně komická. Manžel na ni tak trochu kašle, zanedbává ji, ale možná i proto, že ona je lehce bláznivá. A protože není v manželství příliš šťastná, realizuje se v blogu, který píše asi tak pro čtyři ženy ve Strdíně.

O čem jsou ty blogy?
Je to od všeho něco, částečně spiritualistické věci, horoskopy, také splétá cosi o novoluní, o józe a přitom tomu vůbec nerozumí. Navíc někdy předstírá, že má jakési vize, že se dokáže naladit na jinou realitu. Je prostě trochu bláznivá. Nadto je hodně náladová, v jednom monologu má snad tisíc střihů. Ale já mám v této roli prostor pro vlastní nápady a improvizaci, což je skvělé.


GÁBINA - Johana Freywaldová

Můžete se prosím představit těm, kdo vás neznají?
Jmenuju se Johana Freywaldová, je mi 23 let a narodila jsem se v Ostravě. Hát mě baví, a proto jsem také chodila 11 let do Národního divadla motavskoslezkého, zpívala jsem v dětském operním studiu. Většinou se však jednalo o operetu či operu, a i díky tomu se spíše (když už) považuju za zpěvačku. Do divadla už nějaký ten pátek nechodím, ale věnuju se zpěvu i nadále - pop, rock, plno dalších žánrů a vlastní tvorbě s kapelou.

Koho ve Vinařích hrajete?
Jsem Gábina Karasová, takže ségra toho největšího frajera ve Strdíně, a to mi lichotí. A jsem tak trochu holka pro všechno. Zpívání mě neuživí, tak dovážím do místní hospody utopence a hermelíny a ve volném čase se třeba ráda stanu i rozhodčí soutěže v pití piva.


KARAS - Petr Vaněk

Jaký je váš Karas?
Vtipný a hodný - na ženy!

Co máte společného s Karasem?
Zálibu v hudbě - a ženy mám také rád!

Přiblížíte nám Karase více?
Určitě to není typický venkovan - asi se nějaká duše rozhodla, že se usadí ve Strdíně, a vzala si tohleto Karasovo tělo. Takže takto se objevil mezi ostatními postavami této série Vinařů - a já si myslím, že právě pestrostí postav je tato série mnohem barevnější a zajímavější v charakterech.

Jak si užíváte natáčení?
Velice! My tu máme kapelu, jejíž součástí jsou v seriálu ještě Vojta Záveský, Eliška Křenková a Johanka Freywaldová, jmenuje se Trakthor - a to je parta děcek z vesnice, která z ní svými životy vybočují, každý z nich je jiný, ale jako parta fungují skvěle. Scénáře jsou opravdu výborně napsané, jsou velmi vtipné, takže nás hraní ve Vinařích baví všechny.

Je nějaká scéna, situace, která vás obzvlášť pobavila?
Scénář je tak dobře a překvapivě napsaný, že já bych z něho něchtěl vytahovat jednu zvláštní situaci. Ale moc jsem se bavil při natáčení dílu, kdy do Strdína přijede moravská parta a Hřebec je už tak zoufalý, že chce i tu nejošklivější ženu ze Strdína, Sumečkovou, která má srostlé obočí a opravdu stojí za to. A Karas Hřebcovi ani Sumečkovou nechce dopřát, takže bude mít něco dokonce i s ní - což u ní vyvolá přerod a možná se diváci dočkají toho, jak Sumečková zkrášní...


JOŽIN - Vojtěch Záveský

Vaše postava je v této sérii Vinařů nová, koho hrajete?
Moje postava se jmenuje Jožin a je to syn starosty vesnice. Je to takový klasický vesnický pohodář, flákač, všechno má na háku. tato role je mi velmi blízká tím, že sice nepocházím z vesnice, ale z malého města - a to už je tak trochu vesnice. Navíc typů lidí jako je Jožin kolem sebe každý máme a známe spoustu.

Pojďme Jožina představit ještě blíž..
Jožinovi je ke třicítce, možná o něco méně... Holku zatím nemá, ale jeho největším kámošem je strdínský lamač ženských srdcí Karas. Jinak to, že je Jožin ,,flákač“, je opravdu velmi přesná charakteristika - jeho největším životním cílem je nepracovat, chce být politikem jako jeho otec, protože ví, že politik nic nedělá. A vidí samozřejmě u svého tatínka, že to funguje...

Chtěl byste být také politikem?
V žádném případě, já cokoli, Hlavně ne politik...


SUMEČKOVÁ - Anežka Rusevová

Anežko, vaše postava bude jednou z těch, na které diváci nezapomenou. Ve Vinařích vystupujete jako Sumečková, jaká je?
Sumečková je taková bodrá vesničanka a platí asi za nejošklivější ženskou z vesnice. Ovšem všem dnům není konec, ještě uvidíme, jaký bude mít osud a jestli se třeba v průběhu děje nezmění. Což by mne asi potěšilo, protože práce maskérek je výborná a já jsem se až zalekla, jak moc jsou šikovné a jak se jim Sumečková povedla! Když jsem zjistila, jak moc ošklivá Sumečková je, tak mi z toho ze začátku úplně dobře nebylo... Ale ve finále mne tahle postava začala velice bavit, myslím si dokonce, že diváky bude bavit stejně tak a bude pro ně zajímavá.

Jaká je povahově? Limitujete ji její vzhled v jejím chování například?
Určitě ne, Sumečková nesmí u ničeho chybět, je neohrožená, vtipná, je sebevědomá a nemá žádný mindrák. Já osobně si myslím, že ona si připadá dokonce i pěkná.

Jak dlouho trvá práce maskérek, než vás nalíčí pro tuto roli?
Nejdříve to trvalo přibližně hodinu a půl, než jsme se to naučily, hlavně lepení vousů, ale teď už to zvládáme do dvaceti minut.

26.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Ester Kočičková se objeví po delší době opět na televizní obrazovce

V pokračování komediálního seriálu Vinaři si zahraje moderátorka, textařka a zpěvačka Ester Kočičková. V seriálu ztvární roli Jitky Zelenkové – prodavačky v konzumu.

„Má role je vedoucí konzumu paní  Zelenková. A uhájila jsem, aby se jmenovala Jitka, ne Tonička. Já jsem totiž dlouho chtěla být Jitka Zelenková; v období puberty jsem znala její kompletní repertoár a často jsem ho u gramofonu přezpívávala… A teď jsem se jí konečně stala! No, ta seriálová tedy nezpívá a vůbec se nijak moc neprojevuje. A snad by ani neměla, krom dílu, kdy se její synek Venouš bude chtít z ničehož nic stát policistou,“ říká ke své roli Kočičková.

Zelenková je matkou nevycválaného Venouše. Manžel od ní utekl, nechal ji se synem samotnou a od svého útěku už se nikdy neukázal ani neozval. Zelenková, jako ostatně všechny ženy ze Strdína to táhne s Karasem (Petr Vaněk).

„Zelenková je zvědavá a upovídaná. A taky jí trochu chybí vkus v oblékání. Asi ráda zkouší novinky, třeba jógu, ale dál toho o ní příliš nevím. Jednou je přistižena, jak otočená zadkem do vesnice pleje zahrádku, ale ona musí. Ne, že by ji zahradničení nějak příliš bavilo, spíš aby ji sousedky nepomluvily. Myslím, že pořád čeká, kdy se konečně objeví nějaký pořádný chlap a ještě si spolu hezky užijí,“ dodala na adresu své postavy Kočičková.

Zdroj informací: Tisková zpráva TV Prima

25.8. 2015 / Vojta /


2. řada Vinařů má novou znělku, podívejte se na ní

Seriál Vinaři se letos dočkal pokračování, letos na podzim se odvysílá druhá řada tohoto seriálu a pro novou řadu si tvůrci připravili i novou znělku, nebo spíše staronovou. Jedná se totiž o píseň "Víno" která provázela diváky první řadou.

Celá znělka je nově udělaná. Ve znělce tak vidíme nové prostředí, kde se seriál bude odehrávat a to zákoutí severu Čech, obdivovat tak můžeme krásy Českého středohoří i záběry z nových dílů. V nové znělce můžeme vidět i hlavní postavy seriálu Vinaři, které budou v 2. řadě vystupovat. Jak jsme vás informovali v jednom z předchozích článků, tak nová není znělka jako sama o sobě, ale nový je přímo její text, v písničce "Víno" od Chinaski se zpívalo o Moravě ("v žilách nám proudí moravská krev"...), k nové řadě by se to tedy moc nehodilo proto se nazpíval nový text.

Novou znělku uvidíte už v prvním díle Vinařů, který startuje 30. srpna, ale na znělku se můžete podívat již nyní přímo ve videu.

21.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Tuhle sympatickou holku změnili maskéři k nepoznání!

Herečka Anežka Rusevová je novou tváří druhé řady seriálu Vinaři. Filmoví maskéři tuhle sympatickou holku změnili k nepoznání - má knír a srostlé obočí!

Postava, kterou Anežka hraje, se jmenuje Sumečková – je to typická bodrá vesničanka, a především je to nejošklivější ženská z celé vesnice. „Doufám, že není ještě všem dnům konec. Uvidíme, jaký bude mít Sumečková osud a jestli se třeba v průběhu děje nezmění, což by mě asi potěšilo. Práce maskérek je výborná a já jsem se až zalekla, jak jsou šikovné a jak se jim Sumečková povedla. Když jsem zjistila, jak moc je moje postava ošklivá, tak mi z toho ze začátku úplně dobře nebylo :-). Ale ve finále mě tahle postava začala strašně bavit, myslím si, že i diváky bude bavit stejně tak a bude pro ně zajímavá,“ říká ke své roli Anežka Rusevová.

Ze začátku trvalo líčení Anežky, aby se proměnila v Sumečkovou, asi 90 minut. „Nejobtížnější bylo hlavně lepení vousů, než jsme se to naučily. Teď už to dáváme i za půl hodiny,“ dodala Rusevová, podle níž nesmí Sumečková u ničeho chybět, je neohrožená, vtipná a sebevědomá. „Nemá žádná mindrák. Já osobně si myslím, že ona si připadá dokonce i pěkná,“ dodala na adresu své postavy sympatická herečka.

Zdroj: Tisková zpráva TV Prima

18.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv herečky Anežky Rusevové/Archiv TV Prima /


Roli svůdníka žen si v seriálu Vinaři zahraje čerstvý ženáč Petr Vaněk!

Herec Petr Vaněk ztvární v pokračování komediálního seriálu Vinaři lokálního milovníka a lovce žen. Petr je však ve svém soukromém životě naprosto odlišný, než jeho postava Láďa Karas. Před několika týdny se Petr oženil se svojí přítelkyní Petrou.

Karasovi podléhají všechny ženy ze Strdína, a to bez rozdílu vyznání, věku i fyzických dispozic. Jeho neuhasitelný sexuální apetit vrací strdínským ženám chuť do života a léčí jejich pošramocené sebevědomí, za které většinou mohou jejich manželé, štamgasti místní hospody.

„Karas určitě není typický venkovan – asi se nějaká duše rozhodla, že se usadí ve Strdíně, a vzala si tohle Karasovo tělo J.  Moje postava je vtipná a hodná – na ženy! S Karasem mám společnou zálibu v hudbě a ženy mám také rád,“ řekl ke své roli Petr Vaněk.

Zdroj: Tisková zpráva TV Prima

17.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Rozhovory s hlavními hvězdami Vinařů: Co herci prozradili o svých postavách?

Zajímá vás co říkají herci z první řady Vinařů o svých rolích? Václav Postránecký, Pavel Liška, Lukáš Langmajer, Pavel Nečas a Tomáš Matonoha prozradili pár zajímavostí o svých postavách a jejich osudech v pokračování seriálu.

Bedřich Pavlíček (Václav Postránecký)

Jste hlavní postavou i druhé série seriálu?

Rozsahem ani umístěním v ději postava vinaře Pavlíčka nijak nedominuje. Jsem tam jenom nejstarší a tvářím se, že zároveň nejmoudřejší.

Když se ohlédneme za první řadou, je výsledná podoba seriálu taková, jak jste si představoval, že bude?

Těší mě, že se nám všem pokračování seriálu jeví ještě o chlup veselejší než první série.

Bude vinař Pavlíček v druhé série v něčem jiný? Připomeňte divákům jeho charakter a hlavní vlastnosti.

Bude si hodně podobný. Pracovitý, zásadový, neúhybný, a hlavně žíznivý.

Miroslav Tomica (Pavel Liška)

Hrál jste i v první řadě Vinařů, změnila se nějak vaše postava?

Je stejná, ale tentokrát se už více pracuje s motivy této postavy, se kterými se dříve nepracovalo. Například minulost Tomici. Víme, že byl v armádě jako vojenský kaplan, a tak se snažíme posílit kupříkladu tento tematický prvek. Tím se posílí i jeho lidská stránka - snažili jsme se ho představit trošku jako normálního člověka, protože kněží jsou normální lidé. S tím se bude více pracovat.

Sedí vám tento posun více?

Já mám jenom radost. Ačkoli jsem se Tomicu snažil polidšťovat vždycky, aby to nebyl kněz z pohádek, a hlavně tak, aby to bylo věrohodné. Jde o to, že je to normální člověk, znám několik farářů a jsou to normální lidé.

Loni jste říkal, že tu svoji roli konzultujete s kněžími. Je tomu tak stále?

Ano! Potřebujeme radu, abychom se nedopustili nějakých zbytečných nepatřičností. Takže mám na telefonu svoje kamarády z Moravy, se kterými jsem se tam seznámil. A když potřebuju radu, volám a konzultuju, a oni jsou rádi, že nám pomůžou. Zároveň je to ale žánr komedie, a navíc seriál, a tak je tam určitá nadsázka vítaná. Chceme však, aby humor přicházel z reality. Divák je na tyto věci citlivý.

Machr (Lukáš Langmajer)

Machr je svéráznou figurkou první série, zůstává stále stejný?

Postava Machra se až zase tolik nezměnila.

Co na Machra čeká v druhé sérii?

Machr si v Čechách našel svého nejlepšího kamaráda, možná vůbec prvního svého kamaráda, kterého kdy měl. Navíc myslím, že naše kamarádství před kamerou se přesunulo do reálného života. Stejně tak jsem poznal jako kamaráda například Hynka Čermáka, kterého kdybych nepoznal, tak nezažiju to co jsem zažil - možná bych se nikdy nepodíval do Rumunska, kterému jsem úplně propadl.

Jaká je druhá řada ve srovnání s první?

Změnilo se prostředí a s ním vzniklo i nové téma -  a ať už jsme Moraváci, nebo Češi, tak si ze sebe budeme dělat legraci a nenecháme na sobě nit suchou. Nechci říkat, že tato řada bude lepší, to bych si nedovolil. Bude to jiné a věřím v to, že to bude dobré.

Patrik Tauš (Pavel Nečas)

V čem se změnil policista Tauš, kterého hrajete?

Tauš má malé dítě, a to samo o sobě každého člověka změní. On je sice v ne zcela běžné situaci, protože manželka pracuje a o holčičku se stará on, ale je to pozorný a pečlivý otec, svou tatínkovskou roli podle mne zvládá skvěle. Navíc má dcera, takže ta je jeho miláček.

A jako policista?

... jako policista je pořád tak trochu za blbce, stále si z něho děláme legraci, ale to už tak prostě je. Navíc jak je pod pantoflem, tak si o to i sám říká. A pokud byl v první sérii pod pantoflem, tak ve druhé je ještě mnohem víc.

Potěšilo vás natáčení druhé série?

Z toho jsem měl samozřejmě velkou radost. Člověk se snaží s každou klapkou podat co nejlepší výkon, aby se držela nastavená úroveň a aby to mělo svůj charakter a charakter postavy.

Jakub Hřebec (Tomáš Matonoha)

Vy jste hrál už i v první sérii Vinařů, postavu milovníka žen, Hřebce. Jak se vaše postava změnila, pokud tedy vůbec?

Hřebec bude mít v druhé sérii Vinařů mnohem více prostoru, soudím tak i podle dnů, kdy hraji a kterých mám celkově asi třikrát víc než loni. A změna je zejména v tom, že Hřebec se rozehraje, mnohem výrazněji se zapojí do celého děje.

Jak to bude mít Hřebec s ženami, je stále stejný?

Úplně stejně, i když nejdříve si bude muset situaci vyjasnit se svým místním protějškem, kterému tak trochu poleze do zelí.

Baví vás hrát takového svůdníka?

Určitě, ta role je velice pestrá, role playboye je vždy zábavná a muže jen tak neomrzí.

15.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Osobnosti seriálu Vinaři (2. část) - Kateřina, Fuksa, Jiřina, Buddy a Luža

Přinášíme vám nový letní speciál, ve kterém si každý všední den představíme jednu osobnost první řady Vinařů, je tady druhá část a s ní pět osobností pro tento týden.

Kateřina Hýsková >>>

Kateřina si toho v první řadě Vinařů prožila hodně. Poznali jsme ji ve chvíli, kdy přijela oslavit do Křetic narozeniny svého otce, vinaře. Nedopatřením byla nucena v Křeticích strávit celé léto, což nejhůře snášel její syn, Buddy. Kateřina si v Křeticích našla přátele, "lásku" Františka kteří kolem sebe kroužili. V nové řadě její postava nedostane tolik prostoru, bude se tam objevovat velmi málo.

Jan Fuksa >>>

Jan Fuksa, oblíbená postava Vinařů, velký kamarád Bedřicha Pavlíčka. Fuksu si každý oblíbil, především díky jeho humoru, ve Vinařích našel i lásku, dal se dohromady s Jiřinou Strakovou. V nových dílech Fuksa ale hrát nebude.

Jiřina Straková >>>

Majitelka obchodu s bio výrobky, manželka gamblera, který zemřel právě díky své vášni a velká "kamarádka" Stázi Pavlíčkové, taková byla Jiřina Straková. Na podzim Jiřinu už potkávat nebudeme, v nové řadě nebude hrát.

Buddy Hýsek >>>

Flákač a průšvihář, to je Buddy. O práci moc nezavadí a nejraději by se jen poflakoval, shodou náhod musel v Křeticích, u babičky a dědy strávit celé léto, což se mu moc nelíbilo, ikdyž nakonec byl asi rád. Poznal zde nové lidi, nové zvyky, ale především novou lásku, Julii. V nových dílech Vinařů už Buddyho neuvidíme.

Vladimír Luža >>>

Každé město nebo vesnice má svého doktora, který pomůže a poradí, také Křetice měli svého doktora - Lužu. V nové řadě už se s doktorem Lužou nebudeme potkávat, zůstává totiž v Křeticích a děj seriálu se přesouvá do Čech.

10.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Seriál Vinaři má mírně upravenou znělku od Chinaski

Báli jste se, že přijdete o svou oblíbenou píseň "Víno" od Chinaski, která "otevírala" každý díl Vinařů? Už se nemusíte bát. Tvůrci seriálu společně se skupinou Chinaski se dohodli, že hitovka "Víno" na začátku seriálu nakonec zůstane akorát se mírně upraví část textu aby se hodil k prostředí ve kterém se nyní seriál bude odehrávat.

V písni se teď již nebude zpívat "v žilách nám proudí moravská krev", ale "v žilách nám proudí bouřlivá krev", ve znělce se můžete kochat krásami Českého středohoří, vidět můžete i záběry z nových dílů. Pokud se na tuto staronovou znělku chcete také podívat, tak můžete přímo zde.

9.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Představujeme vám: Janu Hamplovou, novou hospodskou

Každá řada seriálu sebou přináší spoustu nových příběhů, ale také několik nových postav. Výjimkou nebude i 2. řada seriálu Vinaři.  Také na podzim do Vinařů přijde několik nových postav. Mezi nimi i nová hospodská. Některé oblíbené postavy se naopak stáhnou do ústraní.

Jana Hamplová (Jitka Čvančarová)

Jana Hamplová vede jedinou hospodu ve Strdíně, vsi, kde se odehrávají noví Vinaři. Žije sama bez muže, i když to na ní "zkouší" snad každý chlap ve Strdíně. Jenže Hamplová nemá zájem. Naprosto jí stačí společnost její skoro dospělé dcery Kláry. I ta jí totiž dokáže dát pořádně zabrat!

A co by o své postavě řekla sama představitelka, herečka Jitka Čvančarová? "Je to taková nedosažitelná femme fatale vesnice - má nespočet nápadníků, které od sebe celkem humorně ,,odpáklovává“, a čím víc jsou u ní muži neúspěšní a ona je pro nedosažitelnější, tím víc je samozřejmě i žádoucí."

S některými postavami se nebudeme v druhé řadě tolik vídat jako v první. Méně uvidíme Kateřinu, která by se v druhé řadě dala považovat za vedlejší postavu, stejný osud čeká také Stázi. Naopak úplně se rozloučíme s Buddym, Petrou, Michalem a Julií či s Luisem Königem, Janem Fuksou, doktorem Lužou nebo Olinem Vlčkem.

6.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Vinaři startují už 30. srpna, co vše nás v nové řadě čeká? Podívejte se

TV Prima na dnešní tiskové konferenci k podzimnímu vysílacímu schématu představila svůj program na letošní podzim, ve kterém samozřejmě nebude chybět seriál Vinaři, který startuje v neděli 30. srpna 2015 ve 20:15 a pak každou další neděli. Přečtěte si hlavní synopse příběhů, které nás na podzim čekají ve Vinařích.

Kultovní komediální seriál o víně a lidech kolem něj se vrací...

V novém pokračování úspěšného seriálu Vinaři se diváci mohou těšit nejen na své oblíbené postavy z moravských vinic, ale především na další a neokoukané herce na české straně. Děj bude opět prošpikován nepřeberným množství hlášek i řadou komických situací.

Prostředí seriálu se přesouvá do atraktivních oblastí severních Čech, takže i vizuální stránka projektu bude pro diváky velkým překvapením.

Farář Tomica (Pavel Liška) opouští milovanou křetickou farnost, protože je služebně převelen do českého Strdína. Se stěhováním a odlehčením nastalé situace mu pomáhají jeho nejbližší přátelé Bedřich Pavlíček (Václav Postránecký), Franta Vlček (Hynek Čermák), Patrik Tauš (Pavel Nečas), Hřebec (Tomáš Matonoha) a Machr (Lukáš Langmajer), kteří ho na cestě do Čech doprovázejí.

Ve strdíně se Moraváci potkají s partičkou Čechů. Z jednoho večerního setkání v místní hospodě vzejde sázka, která zamotá celým dějem. Případná výhrad nad Čechy ale znamená, že se do akce musejí zapojit i ostatní Moraváci. Nezůstane však jen u obyčejné sázky. Další příběhy i nečekané nástrahy místních si bohatě užije každý člen Vlčkovy party. A jak tohle všechno dopadne, to uvidíte každou neděli od 30. srpna ve 20:15 na TV Prima.

6.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Osobnosti seriálu Vinaři (1. část) - Julie, Stázi, Hedvika, Machr a Bedřich

Přinášíme vám nový letní speciál, ve kterém si každý všední den představíme jednu osobnost první řady Vinařů, dnes začínáme a máme tady prvních pět osobností Vinařů pro tento týden.

Julie Vlčková >>>

Mezi hlavní postavy Vinařů v první řadě patřila také krásná, mladá Julie, dcera vinaře Františka Vlčka, která ikdyž chodila s Michalem tak se zakoukala do vnuka Vlčkova konkurenta Buddyho. V nové řadě už Julii neuvidíme, už tam nebude hrát.

Stázi Pavlíčková >>>

Ženská jako břit a má vždy poslední slovo, tak by se dala charakterizovat Stázi Pavlíčková, žena vinaře Bedřicha Pavlíčka, matka Kateřiny Hýskové a babička Buddyho a Petry, kterou jsme vídali pocelou první řadu. Jelikož patřila mezi hlavní postavy tak se na ní můžeme těšit i v nové, druhé řadě.

Hedvika Taušová >>>

Také Hedviku jsme mohli vídat v první řadě seriálu Vinaři, kde jsme jí potkali jako manželku policisty Tauše a matku Michala. Hedviku hned v druhém díle Vinařů, kdy do Křetic přijeli Kladeňáci potkal nepříjemný zánět slepého střeva, přijela pro ní dokonce sanitka. V druhé řadě se na Hedviku můžeme také těšit, těšit se můžeme i na její miminko které se jí narodí.

Machr >>>

Alkoholik a porybný, to je Machr. Křeticemi projížděl obvykle na babetě a velmi často s lahvinkou v ruce, ovšem i přes jeho "slabost" k alkoholu se stal velice oblíbenou postavou a diváci a především divačky si ho zamilovali. Také v druhé řadě se na něj můžeme těšit.

Bedřich Pavlíček >>>

Bedřich Pavlíček, vinař a jedna z nejoblíbenějších postav celého seriálu. Bedřicha jsme poznali jako postavu na pravém místě, který vždy a rád pomůže svým nejbližším. Letos na podzim se objeví v pokračování Vinařů jako jeden ze členů velké výpravy na sever Čech.

3.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Zasmějte se s Vinaři: Ženské trénují na bitku

Připomeňte si s naším fanwebem jednu scénu první řady Vinařů, ve které Jiřina se Stázi trénují na bitku s Mušováky. Tato scéna byla k vidění v předposledním díle Vinařů, kde probíhali hasičské závody a ženské se připravovali na hromadnou bitku fanoušků Křetic a Mušova. Zasmějte se u scény, která jakoby vypadla z filmu Slunce, seno a pár facek...

 

1.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Tiskovka Primy už ve čtvrtek, rekapitulace toho co už víme...

Jak už od nás víte, tak ve čtvrtek odpoledne se uskuteční tisková konference TV Prima, na které vedení Primy představí své novinky do podzimní sezóny. Tiskovka bude probíhat od 16 hodin a z netradičního místa, zatímco minulý rok probíhala tiskovka z náměstí v Mikulově, kde představila nový seriál Vinaři, letos bude probíhat z Přístaviště Kazín, kde bude hlavní novinkou nejspíše nový seriál Přístav. A nebudou se představovat jen nové pořady, ale především novinky ve stávajících pořadech a seriálech. Na tyto novinky se těší asi nejvíce lidí, mezi ně patříme i my, proto nás ve čtvrtek sledujte a dozvíte se víc. Ovšem ještě než bude vše prozrazeno, pojďte si zrekapitulovat to, co o nové řadě víme.

Jedno je jisté už nějakou dobu. Přijde několik nových postav, např. nový manželský pár Bartákových, který si zahrají Laďka Něrgešová a Marek Taclík, o jejich příchodu do Vinařů se ví už delší dobu, dle ukázek lze soudit, že se s Bartákovými nudit nebudeme. Máme se tedy na co těšit. Přijde ještě nějaká jiná postava? Ale jistě, do Vinařů míří také herečka Jitka Čvančarová, která si podle ukázek zahraje nejspíše výčepní, ve Vinařích tak dostane roli také "pivo".

Známe jsou také některé hlavní příběhy. Jeden z nich bude i velký přesun do Čech. Naše milá výprava v čele s farářem Tomicou se přesouvá z Moravy na sever Čech, kde je čeká také spousta humorných situací. Těšit se můžeme na naše oblíbené postavy, nové příběhy i nová prostředí. A bude toho samozřejmě daleko víc. Další informace sledujte na našem webu už ve čtvrtek.

1.8. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Kolik si vydělají hvězdy za účinkování ve Vinařích?

Zajímá vás kolik si vydělají herci za účinkování v seriálu Vinaři? Deník Aha! přinesl v jednom ze svých vydáních zajímavý článek o výdělcích herců z Vinařů. Vypadá to, že čísla jsou na první pohled celkem jasná, ale není to tak. Jedná se o neoficiální čísla, herci jsou totiž smluvně vázáni a svůj výdělek nesmí prozradit. To platí jak pro herce tak pro celý štáb. Částky z článku jsou tedy pouze přibližné, ale i tak se pojďme společně podívat, kdo si kolik vydělá?

Nejlépe jsou na tom samozřejmě hlavní hvězdy seriálu, jako je Václav Postránecký, ten si podle deníku Aha! přijde na 17 000 Kč za natáčecí den a natáčecí dny se v měsíci liší, někdy jich je pět, jindy osm. Další hvězda Vinařů, Pavel Liška si za natáčecí den přijde na částku kolem 14 000 Kč, o tisícovku méně berou Jitka Smutná, Tereza Kostková, Hynek Čermák a Miroslav Táborský a ještě o jednu tisícovku méně Lucie Benešová s Tomášem Matonohou, Zdeněk Junák, Pavel Nečas, Oldřich Navrátil a Lukáš Langmajer.

Na částku 7000 Kč za natáčecí den si přijde naše "mladá" partička, Jan Brožek, Anna Fialová, Alžběta Vaculčiaková a Tomáš Materna. Rozhodně na tom nejsou špatně ani další herci, ti si také přijdou na pár tisícovek. Dvanáct tisíc bere např. Jana Paulová, na jedenáct tisíc si pak přijde herec Marian Roden, jeho "dvojče" bratr Karel si vydělal za natáčecí den 19 000 Kč a Václav Kopta, představitel jedné z vedlejších rolí si odnesl 14 000 Kč. Zdá se, že na tom nikdo není špatně.

31.7. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Změna s úvodní písničkou Vinařů: Chinaski zůstávají

V pondělí jsme vám přinesli článek o tom, že seriál Vinaři mění pro svoje podzimní vysílání úvodní píseň, tou byla až doteď písnička "Víno" od skupiny Chinaski a v druhé řadě Vinařů by to měla být nová píseň od známé zpěvačky Ewy Farné. Ovšem to až tak úplně není pravda. Bulvární plátek Aha! včera totiž přinesl článek o tom, že nová znělka od Ewy Farné bude pouze v závěrečných titulcích a na začátku seriálu bude stále "Víno" od Chinaski. Jak to tedy doopravdy je?

"Ano, znělka Ewy Farne bude v závěrečných titulcích. V úvodních titulcích zůstává znělka Chinaski, jenom bude malinko upravená," řekla pro náš web PR manažerka TV Prima Kateřina Vlasáková. Nová znělka která bude nejspíše nazvaná "Víno je grunt" bude na konci každého dílu a na začátku bude stále "Víno" od Chinaski, což ocení většina fanoušků seriálu. Máme se tedy na co těšit.

29.7. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Nové postavy seriálu Vinaři doplní i Jitka Čvančarová

Na podzim nás čeká doslova smršť nových postav. Jak už od nás moc dobře víte, tak na podzim se budeme moc seznámit s úplně novým manželským párem. Včera TV Prima vypustila do světa část klipu nové titulní písně, nazpívané Ewou Farnou ve kterém jsou vidět i záběry z nových dílů. Kromě našich starých známých postav jako je Bedřich Pavlíček (Václav Postránecký), František Vlček (Hynek Čermák), farář Tomica (Pavel Liška), Jakub Hřebec (Tomáš Matonoha), Machr (Lukáš Langmajer) nebo manželé Taušovi (Lucie Benešová a Pavel Nečas) můžeme v klipu zahlédnout i nové posily seriálu.

Jednou z nových postav je i herečka Jitka Čvančarová (viz. úvodní foto) nebo Marek Taclík a Laďka Něrgešová, kteří si zahrají manželé Bartákovi. Jakou postavu si zahraje Jitka Čvančarová není známo, pravděpodobně se to dozvíme příští týden na tiskovce Primy.

28.7. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Vinaři mají novou titulní píseň, nazpívanou Ewou Farnou

S novou řadou a novými příběhy v novém prostředí přichází i nová titulní píseň Vinařů. Pro první řadu si tvůrci Vinařů vybrali píseň "Víno" od Chinaski. Pro pokračování seriálu které se bude odehrávat v severních Čechách oslovili Ewu Farnou. Klip se natáčel ve sklípku ve Velkých Pavlovicích a v klipu jsou vidět i záběry z nových dílů.

Hodnocení nové znělky necháme na vás, už nyní je ale terčem kritiky mnoha fanoušků, kterým se nelíbí jak změna prostředí seriálu tak samotná znělka, za celý náš fanweb můžeme říct, že je pravda že nová píseň se s "Vínem" od Chinaski nedá srovnávat ale určitě si rychle oblíbíte i tuhle píseň. Část titulní písně najdete i u nás na webu.

 

 

27.7. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Chat s producentem Vinařů: Dvě svatby, rozvod, nováčci

Seriál Vinaři se už na podzim vrací na obrazovky TV Prima a to se svou druhou řadou. V nové řadě nás toho čeká hodně, aby se fanoušci měli na co těšit, tak ve čtvrtek pořádal náš Fanweb Vinařů exkluzivní rozhovor s kreativním producentem Vinařů Janem Uhrinem, který pouze pro náš web prozradil spoustu novinek a zajímavostí z nové řady.

Dozvěděli jsme se třeba to, že v nové řadě přivítáme nováčky, kterých bude hned několik, z těch nejhlavnějších to je manželský pár Bartákových který si zahrají Laďka Něrgešová a Marek Taclík. Diváky v této řadě rozhodně potěší i svatba, a nebude jedna, rovnou dvě svatby nás v nové řadě čekají. Bohužel ve Vinařích nás čeká i rozvod. Těšit se můžeme i na miminko Hedviky a Patrika.

V nové řadě Vinařů bude ve vzduchu kroužit i láska, a to kolem Kateřiny a Františka, budeme se také loučit, a to s naší mladou "partičkou" - Michal, Petra, Buddy a Julie, tuto partičku nahradí nová parta. Ale především nás čeká velký přesun z Moravy na sever Čech, kam se naši oblíbení hrdnové v nové řadě vydávají. Zdá se tedy, že se máme opravdu na co těšit, tak si nové díly nenechte ujít.

20.7. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Co nás čeká na podzim ve Vinařích? To se dozvíme ve čtvrtek 6. srpna

Léto je v plném proudu, za chvíli se sice přehoupneme do druhé poloviny prázdnin ale někdo už teď musí myslet na podzim. Např. tvůrci Vinařů, kteří již točí podzimní díly. Rovněž TV Prima se připravuje na podzim a dává dohromady programové plány. Ty oficiálně představí na své tradiční tiskové konferenci k podzimnímu schématu, která vždy probíhá na přelomu července a srpna. Letos je tiskovka naplánovaná na 6. srpna 2015.

V tento den se oficiálně dozvíme všechny novinky TV Prima na letošní podzim a samozřejmě se dozvíme všechny novinky ze seriálu Vinaři, proto se na tuto tiskovou konferenci zaměřujeme i my. Představeny budou jak všechny nové postavy, tak hlavní příběhy, které uvidíme v nadcházející nové řadě.

Některé novinky se samozřejmě ví dopředu (jako např. příchod dvou nových posil v podobě Laďky Něrgešové a Marka Taclíka), něco se dozvíme ještě ke konci července, ale oficiálně to nejdůležitější vyjde napovrch právě 6. srpna. Takže nás určitě sledujte aby jste o nic nepřišli, budeme toho mít pro vás připraveno hodně a vždy se od nás vše dozvíte.

16.7. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Marek Taclík vyměnil kriminální kancelář za víno, míří do Vinařů

Už na podzim nás čeká druhá řada oblíbeného vinařského seriálu Vinaři, ta sebou přinese nejen nové příběhy a prostředí ale i nové postavy, jednou z nich je i herečka a moderátorka Laďka Něrgešová, která nastupuje do Vinařů. Laďka ovšem nebude jedinou novou postavou která se objeví ve Vinařích, čeká nás spoustu velkých i malých rolí, tzv. epizodních rolí. 

Z Kriminálky Anděl přichází do Vinařů také herec Marek Taclík. Ten tak vymění kriminalistiku za víno, ovšem jakou roli získá právě ve Vinařích není známo. V Andělovi hrál vyšetřovatele Olivera Hajna,protože se již Kriminálka Anděl nenatáčí tak přijal roli na konkurenční televizi ale v úplně jiném prostředí. 

10.7. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Nova /


Týden utekl jako voda a je tady týden nový, a to poslední červnový, ani se nenadějeme a jsou tady letní prázdniny, většina fanoušků seriálu Vinaři se ale nyní těší na konec prázdnin a to z jediného důvodu, na konci prázdnin odstartuje druhá řada seriálu Vinaři. Ovšem na to si ještě chvilku budeme muset počkat. Co dělat dnes, tedy v neděli večer když se Vinaři nevysílají? Co takhle se kouknout na nějaký film ve kterém si zahrál někdo z Vinařů? 

Už dnes večer se totiž na Primě bude vysílat česká komedie Svatá čtveřice, tato komedie vypovídá o čtveřici přátel, kteří se mají doopravdy rádi a rozhodnou se, že si manželskou nudu poněkud zpestří sexem ve čtyřech. Ze začátku to všem vyhovuje, dokonce i jejich děti ses tím vyrovnaly, ale časem se začnou vztahy komplikovat. Tato "lechtivá" komedie se bude vysílat už dnes večer na TV Prima, jednu z hlavních rolí si zde zahraje i herec Hynek Čermák (František), dále se zde objeví i Jiří Langmajer, Marika Procházková či Luděk Munzar. Určitě si tuto komedii nenechte ujít. 

Česká komedie Svatá čtveřice s Hynkem Čermákem startuje už dnes večer od 20:15 na TV Prima.


Vinaři míří za hranice, od 1. července se budou vysílat na TV Joj

28.6. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


TV Prima slaví 22. narozeniny, oslaví je se svými fanoušky

Dnes, v sobotu 20. června slaví TV Prima krásné 22. výročí. Ano, je to neuvěřitelné, ale Prima je s námi už 22 let. Poprvé se její vysílání rozjelo 20 června roku 1993, ovšem ještě dříve se rozjelo "zkušební" vysílání a to 15. května 1993. Mimochodem, nejdéle vysílanou relací jsou Zprávy FTV Prima, dříve vysílané pod názvem Deník. Mezi první vysílané pořady na TV Premiéra (dnes TV Prima) patřil i Svět 95, neboli dnešní Prima ZOOM. Přečtěte si několik zajímavostí ze začátků TV Prima.

Primu si jako první naladili diváci z Prahy, až o rok později se Prima stala celoplošnou stanicí. První studio stálo na začátku v Paláci kultury na pražském Vyšehradě, v počátečním období na Primě pracovalo okolo 30 zaměstananců a 15 stálých externích spolupracovníků. V prvních měsících se vysílalo od 8 hodin ráno do půlnoci. Historicky prvním filmem, který se vysílal, byl film Tři mušketýři, jako "dárek" ho televize Prima od pondělí 29. května zařazuje do letního vysílání. 

TV Prima ovšem nezapomíná ani na své diváky, své narozeniny totiž oslaví přímo s nimi. A to už dnes od 15 hodin kdy bude živě vysílat Zprávy ze zpravodajského kamiónu, a to přímo z Prahy. Tak určitě doražte. A protože k televize Prima patří i seriál Vinaři a k Vinařům zase patří Fanweb Vinařů, tak se i my zapojíme do oslav. Připravili jsme si pro vás jednu soutěž, která odstartuje už o prázdninách. Takže nás určitě sledujte a o nic nepřijdete.


Slavnostní galavečer Kapky naděje začíná dnes večer na Primě

Už po několikáté vás prostředníctvím fanwebu Vinařů zveme na nějaký film či nějakou akci na které vystoupil někdo z Vinařů, ani dnes tedy neuděláme výjimku. Už dnes večer od 20:15 začíná živě z Fora Karlín galavečer Kapky naděje, která pomáhá vážně nemocným dětem, během slavnostního večera vystoupí např. No Name, Wanastovi Vjecy, Tři sestry, Václav Noid Bárta, Michal David, Marián Vojtko, Anna K. nebo Bára Basiková. 

Celý koncert se koná za jediným účelem, pořadatelé v čele s generální ředitelkou Kapky naděje Vendulou Svobodou se budou snažit vybrat co nejvíce peněz, které půjdou samozřejmě na nemocné děti. Přispět budete moc i vy, info jak přispět se dozvíte v průběhu vysílání. A kdo bude celou akci moderovat? Moderátorkou večera bude pro nás, fanoušky Vinařů velmi známá, krásná herečka a moderátorka Tereza Kostková. 


Padla první klapka druhé řady, ta začne přesunem do čech

Je začátek června a to znamená, že se pomalu blížíme k závěru televizní sezóny. Ani se nenadějeme a začnou tolik očekávané letní prázdiny, očekávané především ze strany dětí školou povinných. Kromě školy ovšem skončí ještě něco. A to většina seriálů a pořadů, které totiž dostanou prázdniny a odklidí se na zaslouženou dovolenou. To se ovšem netýká seriálu Vinaři.

Tvůrci už pracují na přípravě druhé řady a dnes dokonce padla první klapka druhé řady, kterou na obrazovkách TV Prima uvidíme na podzim. Co nás v nové řadě čeká? Zatím je jisté jen to, že nás čeká nová posila v podání Laďky Něrgešové. Nová řada začne na podzim a odehrávat se bude tam, kde by to asi málokdo čekal.

Z krásné Moravy se totiž děj Vinařů přesouvá do Čech, konkrétně do severočeského kraje. U první klapky stál také generální ředitel TV Prima, který prozradil, že ho seriál Vinaři bavil. První řada Vinařů měla u diváků velký úspěch, i já osobně jsem patřil k pravidelným divákům a proto jsem rád, že jsme se dohodli na jejich pokračování, řekl Marek Singer. 

Kromě generálního ředitele Primy byli u první klapky také hlavní hvězdy Vinařů jako Pavel Liška, Václav Postránecký, Hynek Čermák, Tomáš Matonoha, Lukáš Langmajer, Lucie Benešová a Pavel Nečas. Strašně jsem se na natáčení a na tu partu lidí těšil a hlavně si myslím, že scénář udělal další krok k tomu, aby nová série byla ještě lepší, navnadil diváky Lukáš Langmajer, představitel Machra. I já se velmi těším na tuto novou sérii, protože ona bude opravdu jiná. My Moraváci z Křetic se v nové řadě přesuneme do Čech, čímž vznikne spousta zábavných momentů, prozradil Václav Postránecký, představitel Bedřicha Pavlíčka. Na závěr se můžete podívat na reportáž z natáčení. Reportáž najdete zde.

  

9.6. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Tip na dnešní večer: Film Lidice s Karlem Rodenem v hlavní roli

Náš Fanweb Vinařů vám přináší jeden televizní tip na dnešní večer. Pokud jste fanoušci filmů ve kterých si zahrál nějaký herec z Vinařů tak si dnes večer od osmi hodin zapněte "jedničku", kde můžete sledovat historický film z období druhé světové války o tragickém osudu jedné vesnice. Někteří z vás jistě už moc dobře vědí že se jedná o film Lidice, který byl zfilmován podle skutečné události.

Jednu z hlavních rolí si tam zahrál i oblíbený herec Karel Roden, kterého můžou znát i fanoušci seriálu Vinaři, kde si také zahrál. Za Vinaře se v Lidicích objeví i Karel Zima. Dále se ve filmu můžeme těšit na Zuzanu Bydžovskou, Zuzanu Fialovou, Romana Luknára či Sabinu Remundovou. Film Lidice startuje už dnes, tedy v neděli od 20:00 na ČT1. 

Vojta / Foto: Internet /


Tereza Kostková už dnes večer na Primě

Už dnes večer můžeme od 20:15 sledovat na TV Prima reprízu soutěžního pořadu Muži proti ženám, tento pořad se bude vysílat místo "středečního" seriálu Všechny moje lásky, který minulý týden ukončil svou první řadu.

V tomto soutěžním pořadu vždy mezi sebou bojují dva týmy, a to tým mužů, pod vedením moderátora Dalibora Gondíka, kterého můžme znát z kutilského pořadu Gondíci s.r.o., a tým žen, kterému velí oblíbená herečka a moderátorka Tereza Kostková, známá ze seriálu Vinaři, ve kterém hraje postavu Kateřiny Hýskové. A už dnes večer ji uvidíme v pořadu Muži proti ženám.

3.6. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Také dnes se objeví Vinaři v pořadu Máme rádi Česko

Už po čtvrté vás informujeme o pořadu TV Prima, Máme rádi Česko, kde celebrity soutěží ve znalostech o České republice. V tomto zábavném pořadu se objevilo i několik "Vinařů", v březnu to byla Jitka Smutná, v dubnu jsme se mohli bavit společně s Janem Brožkem, v minulém dílu to byl Karel Zima, který si ve Vinařích zahrál vedlejší roli. V dnešním díle se ukáže další herec z Vinařů.

Těšit se můžeme na Lukáše Langmajera, kterého známe z Vinařů jako porybného Machra, ten bude soutěžit v týmu Martina Dejdara. Mimochodem, v dnešním díle se za Vinaře kromě Lukáše Langmajera objeví i Petr Kolečko, který psal k první řadě seriálu Vinaři scénář. Ten se objeví v týmu Jakuba Prachaře. Určitě si tedy ani dnešní díl pořadu Máme rádi Česko nenechte ujít, startuje se už ve 20:15 na Primě.

30.5. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Máte rádi česko? Karel Zima z Vinařů ano

Už dnes večer se po krátké pauze můžeme těšit na další díl oblíbeného pořadu Máme rádi Česko, tato pauza byla z jediného důvodu, Česká republika byla jedním z týmu na letošním mistrovství světa v ledním hokeji a TV Prima se rozhodla počas vysílání hokeje nevysílat Máme rádi Česko. V tomto zábavném pořadu se sešlo již spoustu známých osobností, za Vinaře to byla třeba herečka Jitka Smutná či Jan Brožek, v dnešním díle se ukáže další herec známý ze seriálu Vinaři.

Těšit se můžeme na několik známých ososbností jako třeba na Lenku Termerovou, Barboru Mottlovou, Petru Černockou, Petra Jablonského, Annu Kulovanou či herce známého z Vinařů. Těšit se můžeme na Karla Zimu, který si ve Vinařích "střihl" jednu z vedlejších rolí. Zahrál si hned ve druhém díle, a to postavu jednoho z Kladeňáků. Určitě si tedy tento díl pořadu Máme rádi Česko nenechte ujít, start je jako vždy ve 20:15 na TV Prima.

23.5. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Laďka Něrgešová, nová hvězda seriálu Vinaři

Tvůrci Vinařů už pomalu začínají prozrazovat novinky z připravované druhé řady. Seriál čeká v nové řadě několik menších změn,např. druhá řada se již nebude točit na Moravě, tedy alespoň zatím, nyní se točí v okolí Mělníka a Prahy. Jak jsme vás informovali v jednom z předchozích článků tak složení herců zůstává stejné, tedy co se týče hlavních rolí. Ke stávajícím postavám v seriálu přibyde několik nových postav, což je už ale v seriálovém světě takovým pravidlem, že každá nová řada seriálu má několik nových postav. Na koho se tedy v druhé řadě Vinařů můžeme těšit?

Jednu z nových postav si zahraje i oblíbená herečka a moderátorka Laďka Něrgešová, kterou znají především diváci televize Prima, kde moderuje VIP zprávy a pořad Jak se staví sen. Objevila se již třeba v seriálech Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy nebo Bazén. Diváci si jí velmi oblíbili i ve filmu Filipa Renče Román pro ženy. Moderovala i několik projektů, jako např. pěveckou soutěž Česko hledá SuperStar či pořad Farmář hledá ženu. Charakter postavy, kterou si v seriálu Vinaři zahraje zná jen ona sama a tvůrci seriálu, ovšem Laďka je známá tím, že často hraje v seriálech mrchy, bude to i případ její nové role ve Vinařích? To uvidíme už na podzim. Rozhodně se máme na co těšit.

15.5. 2015 / Vojta / Foto: Revue.idnes.cz /


Čeští vinaři zvítězili v mezinárodní vinařské soutěži, získali dvanáct medailí

Medaile nezískávají jen sportovci a závodníci, kteří nás reprezentují na olympijských hrách či mistrovstvích světa, získat medaili můžeme i jako vyznamenání od prezidenta republika např. za hrdinství. Ovšem existuje plno dalších ocenění za která můžeme získat medaili, některá ocenění jsou i neznámá, tak např. veděli jste, že medaile získávají i vinaři? 

Jedné z největší mezinárodních vinařských soutěží Concours Mondial de Bruxelles se účastnili i čeští vinaři, kteří získali 12 medailí, z toho pět jich bylo zlatých, my samozřejmě gratulujeme. Letošní ročník "vinařské" soutěže se konal v italském Jesolu. V soutěži bylo osm tisíc vín ze 45 zemí, které posuzovalo 299 porotců.

A v jakých kategoriích zvítězili vinaři z České republiky? Jednu ze zlatých medailí získal Bohemia Sekt Prestige Brut 2013, další pak Vinařství Josef Dufek za Tramín červený, výběr z hroznů 2013, Vinařství Štěpán Maňák za Ryzlink vlašský, výběr z hroznů Terroin 2013, Vinařství Pavlov s odrůdou Pálava, pozdní sběr 2013 a víno Mikulov za Rulandské bílé, pozdní sběr 2013. Ještě jednou gratulujeme.

14.5. 2015 / Vojta / Foto: Tyden.cz /


Další ročník Miss víno je opět tady, která z dívek se stane tou nej?

Po roční pauze se vrací soutěž o nejkrásnější dívky Miss víno, soutěž se ovšem netýká jen ženské krásy ale také vína, jak napovídá samotný název. Na castingu který se konal ve Vinařství U Kapličky, které je známo díky seriálu Vinaři vybrala odborná porota osm finalistek a další čtyři semifinalistky zatím na verdikt poroty čekají. Dívky musejí k úspěchu prokázat nejen svůj vzhled, ale také vinařské znalosti a umění správného podávání.

Pořadatelé soutěže přišli letos s pár novinkami. Tak např. letos soutěž spojili s několika koncerty. Snažíme se přijít s něčím novým, a to jak pro dívky, tak pro veřejnost. Proto jsme se rozhodli celou soutěž propojit s nadací Modrý hroch a také koncerty Megatour Miss víno, na kterých se finalistky lidem představí, říká ředitel soutěže David Hladký. Celá soutěž měla roční pauzu z důvodu způsobených změn v organizaci. Dříve se na akci podílelo deset vinařů, letos má celou soutěž v režii Vinařství U Kapličky. 

Dívky se představí už v červnu, kdy vystoupí na koncertu Michala Davida, v červenci přijede zase za dívkami do Zaječí skupina Olympic a další měsíc, tedy v srpnu dívky navštíví Chinaski. Finalový večer se bude konat 5. září, moderátorem večera bude Leoš Mareš. V nových jízdárnách valtického zámku kde se celé finále odehraje zazpívají Lucie Bílá a Marek Ztracený.

Konečnou "desítku" finalistek doplní ještě dvě. Ta první na veřejném castingu již tento pátek v Retro music clubu v Zaječí. Poslední soutěžící dostane šanci 16. května v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Letošní turné má jediný cíl, ukázat krásu vinorodých krajů, více k tomu už vinař z Velkých Pavlovic. Krásné ženy a víno patří dohromady. Víno je samo o sobě výborné, ale když vám jej nalívá navíc půvabná žena, je to zážitek o to větší, řekl Oldřich Fůkal. 

11.5. 2015 / Vojta / Foto: Denik.cz /


Speciální aplikace na určování věku, jak dopadli Vinaři?

V několika posledních týdnech koluje internetem doslova fenomén, speciální aplikace na ověření vašeho věku. Jak to celé funguje? Stačí jen když do aplikace vložíte svou fotografii a aplikace vám "vypočítá" váš věk. Jak jednoduché, že? Tuto aplikaci si již vyzkoušelo několik známých osobností. My se v tomto článku podíváme na některé herce z Vinařů. Kolik let jim je ve skutečnosti a jaký věk jim ukázala aplikace? 

  • Václav Postránecký (Bedřich Pavlíček) - skutečný věk: 71 let - věk podle aplikace: 65 let - rozdíl: 6 let
  • Jitka Smutná (Stázi Pavlíčková) - skutečný věk: 63 let - věk podle aplikace: 38 let - rozdíl: 25 let
  • Jan Brožek (Buddy Hýsek) - skutečný věk: 24 let - věk podle aplikace: 29 let - rozdíl: 5 let
  • Tereza Kostková (Kateřina Hýsková) - skutečný věk: 38 let - věk podle aplikace: 36 let - rozdíl: 2 roky
  • Pavel Liška (Miroslav Tomica) - skutečný věk: 43 let - věk podle aplikace: 36 let - rozdíl: 7 let
  • Alžběta Vaculčiaková (Petra Hýsková) - skutečný věk: 26 let - věk podle aplikace: 23 let - rozdíl: 3 roky
  • Tomáš Materna (Michal Tauš) - skutečný věk: 23 let - věk podle aplikace: 29 let - rozdíl: 6 let
  • Anna Fialová (Julie Vlčková) - skutečný věk: 19 let - věk podle aplikace: 24 let - rozdíl: 5 let
  • Miroslav Táborský (Jan Fuksa) - skutečný věk: 55 let - věk podle aplikace: 48 let - rozdíl: 7 let
  • Lucie Benešová (Hedvika Taušová) - skutečný věk: 40 let - věk podle aplikace: 37 let - rozdíl: 3 roky

Jak se můžete sami přesvědčit tak nejhůře jsou na tom Pavel Liška a Miroslav Táborský, ti jsou podle aplikace starší o 7 let. Naopak v klidu může být Jitka Smutná, ta je podle aplikace o 25 let mladší. A u koho se aplikace trefila nejlépe? Nejlépe se aplikace trefila u Terezy Kostkové, která je jen o 2 roky starší. Špatně na tom ale nejsou ani další herci, podívejte se. Pokud si tuto aplikaci chcete také vyzkoušet, tak můžete, a to zde.

4.5. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Speciální roadshow televize Prima začíná 

Televize Prima opět jede za vámi. Celkem 15 českých a moravských měst navštíví v rámci "roadshow" se svým zpravodajským studiem a živě odvysílá hlavní zpravodajskou relaci Zpráv. Tato akce se poprvé konala před rokem a měla velký úspěch, více už šéfredaktorka zpravodajství TV Prima. Když jsme v loňském roce s naší zpravodajskou roadshow startovali, byli jsme napnutí, jak ji diváci přijmou. Reakce byly ale pozitivní a celá roadshow nás naplnila velkým optimismem. Za celý realizační tým a  moderátory tak můžu říct, že užse na další setkání moc těšíme, říká Jitka Obzinová.

Roadshow bude probíhat od zítřejšího dne a skončí v polovině srpna. Roadshow budeme moc vidět celkem v patnácti českých a moravských městech, začíná se už zítra v Pardubicích, pokračovat bude v Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Poděbradech, Náchodě, Praze, Ústí nad Labem, Táboře, Teplicích, České Lípě, Písku, Mělníku a skončí v Žatci. A co budete moc na roadshow všechno vidět? Setkat se budete moc s oblíbenými hvězdami z televizní obrazovky nebo se pobavit na odpoledním doprovodném programu, který začíná každou sobotu od 15 hodin. 

Jak jsme již psali, tak vše začne již zítra na Pernštýnském náměstí v Pardubicích od 15 hodin. Pokud tedy nemáte na tento čas nic v plánu a jste z Pardubic či okolí tak určitě doražte. Setkat se budete moc s Karlem Voříškem, který bude celou sobotní akci moderovat. Navíc bude vysílat zprávy společně s Klárou Doležalovou z "primáckého" kamionu. Dále na akci vystoupí např. Maxim Turbulenc, Queenie, těšit se můžete i na vystoupení umělců z muzikálu Děri ráje nebo Fantoma opery. Samozřejmě chybět nebude i autogramiáda hvězd TV Prima. Další sobotu, tedy sobotu 9. května se roadshow přestěhuje do dalšího města a to do Brna a takto bude pokračovat v dalších městech, viz. seznam měst roadshow. Tak určitě doražte.

Těšíme se na vás v těchto termínech:

2.5. 2015 - Pardubice

9.5. 2015 - Brno

16.5. 2015 - Ostrava

23.5. 2015 - Plzeň

30.5. 2015 - České Budějovice

6.6. 2015 - Poděbrady

13.6. 2015 - Náchod

20.6. 2015 - Praha

27.6. 2015 - Ústí nad Labem

4.7. 2015 - Tábor

11.7. 2015 - Teplice

18.7. 2015 - Česká Lípa

25.7. 2015 - Písek

1.8. 2015 - Mělník

8.8. 2015 - Žatec

1.5. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Anna Fialová a Miroslav Táborský hvězdami velkofilmu Lída Baarová

Minulý týden začalo natáčení československého koprodukčního velkofilmu Lída Baarová. Na Olšanských hřbitovech padla první klapka za účasti většiny herců, jako byli např. Simona Stašová a Martin Huba, kteří si ve filmu zahrají rodiče právě Lídy Baarové. První klapky se účastnil také Pavel Kříž coby filmový Adolf Hitler.

Přípravy na film trvaly skoro 15 let. "Několikrát jsme spolu se scénáristou Ivanem Hubačem uý opravdu začali pochybovat, zda se nám nakonec povede Lídu Baarovou na filmové plátno převést. To, že se začalo konečně točit, považuji za velké vítězství" říká režisér filmu Filip Renč.

Film zachycuje osudy prvorepublikové filmové hvězdy Lídy Baarové v předválečném období od roku 1936, ale i na konci 2. světové války. Vedle České republiky se bude natáčet také v Polsku a v Neměcku. Producentům filmu se podařilo zlákat opravdu hvězdné obsazení. Ve filmu si totiž zahraje vedle našich českých herců také rakouský herec Karl Markovics či německá hvězda Gedeon Burkhard.

Ve filmu se zahraje i několik herců z Vinařů - Anna Fialová (Julie) a Miroslav Táborský (Fuksa). Dále se můžeme těšit na Kláru Issovou, Lenku Vlasákovou, Jiřího Mádla, Kateřina Klausovou, Michala Novotného nebo Karla Dobrého.

26.4. 2015 / Vojta / Foto: Internet /


Cenu Anděl získala i kapela Chinaski

Dnes večer se předávali hudební ocenění, ano v hudebním divadle Karlín se předávaly ceny Anděl 2014, tedy ceny pro zpěváky, zpěvačky nebo skupiny. Jedno ocenění patří i kapele známé díky seriálu Vinaři. V kategorii skupina roku totiž zvítězila kapela Chinaski, která nazpívala titulní píseň k seriálu Vinaři. My samozřejmě Chinaski za celý náš Fanweb gratulujeme.

16.4. 2015 / Vojta / Foto: Hospodářské noviny /


Otazníky kolem druhé řady Vinařů, bude? Máme odpověď

Oblíbený seriál Vinaři který se vysílal minulý rok na podzim, přesněji od konce srpna do prosince se letos dočká pokračování, o tom jsme vás již informovali. Ovšem již pár týdnů jsou kolem právě připravované druhé řady seriálu nezodpovězené odpovědi, tak např. když jsme nedávno pořádali exkluzivní rozhovor s hvězdami Vinařů Tomášem Maternou a Alžbětou Vaculčiakovou tak oba dva se k otázce co jejich postavy Michala a Petru čeká v druhé řadě vyjádřili tak, že neví, že nemají žádné informace o druhé řadě. Ale... kdyby v druhé řadě hráli, tak by už nyní měli v ruce alespoň část scénáře. Jak to tedy doopravdy je? Bude se druhá řada Vinařů skutečně natáčet? 

Zjišťovali jsme a tady máte vyjádření od PR manažerky TV Prima: Dobrý den, v tuto chvíli vám mohu potvrdit, že se začne natáčet druhá řada. K dalším podrobnostem se zatím nevyjadřujeme. Diváci se ale mohou určitě těšit na Václava Postráneckého, Hynka Čermáka, Terezu Kostkovou, Lukáše Langmajera, Pavla Lišku, Lucii Benešovou, Tomáše Matonohu, Pavla Nečase a řadu dalších, prozradila Kateřina Vlasáková. Jak je tedy vidět tak skutečně se letos na podzim můžeme těšit na druhou řadu seriálu Vinaři, těšit se můžeme na naše oblíbené postavy, ale i na některé nové. Točit by se mělo celé léto a v televizi by se Vinaři měli objevit někdy ke konci roku. O dalších novinkách z druhé řady Vinařů vás samozřejmě budeme na našem webu informovat mezi prvními.

15.4. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Ceny TýTý rozdány, jak dopadl seriál Vinaři?

Včera večer se vyhlašovaly ceny TýTý, letos již po 24., slavnostním večerem znovu provázal Karel Šíp, který si odnesl i dvě ceny, jednu jako osobnost televizní zábavy a jednu za svůj pořad Všechnopárty. Letos měla tato anketa jednu zajímavost. Nezúčastnila se jí TV Nova, stejně jako minulý rok, ale letos zašla ještě dál, všechny své pořady nechala z ankety vyřadit, ale osobnosti vyřadit nemohla protože ty se objevují i v jiných projektech. TýTý se tak zúčastnili pouze ČT, TV Prima a TV Barrandov. Nyní k Vinařům.

Pro Vinaře byla nejdůležitější jedna kategorie a to - seriál roku, v této kategorii se Vinaři umístili na krásném třetím místě, což je velký úspěch, na to jaká byla konkurence. Vinaři tak předběhli seriály Svatby v Benátkách a Cesty domů. I když tedy nevyhráli, tak to úspěch určitě je. My tedy gratulujeme a uvidíme, co nás čeká příští rok. 

Zde se můžete podívat na kompletní výsledky ankety TýTý 2014

12.4. 2015 / Vojta / Foto: Archiv ČT /


Vinaři už dnes opět v pořadu Máme rádi Česko

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se v pořadu Máme rádi Česko sejde televize Prima, za Vinaře se tam objevila herečka Jitka Smutná. Dnes večer se v tomto "primáckém" pořadu sejde další sestava, ve které nebude také chybět někdo ze seriálu Vinaři.

Takže v týmu Jakuba Prachaře uvidíme Debbi, Karla Voříška a Sašu Hemalu. Martin Dejdar si pak do svého týmu pozval i jednoho herce z Vinařů. Těší se na vás Jan Brožek alias Buddy Hýsek. Mimochodem Honza Brožek se tento týden objevil na Primě v pořadu Kdo je kdo kde jste ho mohli vidět společně s Annou Fialovou, kterou známe z Vinařů jako Julii Vlčkovou. Dále se v týmu Martina Dejdara objeví herečka Míša Maurerová a zpěvák Dalibor Janda.

Pokud se vám tato sestava líbí, tak se určitě nezapomeňte dívat na další díl pořadu Máme rádi Česko, které startuje na TV Prima už dnes, tedy v sobotu, ve 20:15. O zábavu bude rozhodně opět postaráno.

11.4. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Už dnes večer se předají ceny TýTý, mají Vinaři šanci?

Už dnes večer budeme znát vítěze televizní ankety TýTý 2014, kdo si odnese zakřivená zrcátka Kurta Gebauera? Budou to Vinaři? Uvidíme. Mají vůbec nějakou šanci? Šanci samozřejmě mají úplně všichni, jinak by se nikdo neumístil mezi pěticí nejlepších, ovšem budou to mít všichni hodně těžké. A to především kvůli konkureci, která je velmi silná.

Tak např. seriálem roku se může stát První republika, ale mluví se i o Případech 1. oddělení, šanci na vítězsví mají oba hodně velkou.Jakou šanci mají proti těmto dvoum Vinaři? Jak to bude letos, to se uvidí už dnes večer.

Jak to tedy vše dopadne? To můžete sledovat už dnes večer ve 20 hodin na programu ČT1. Sledovat můžete i náš web, kde vám přineseme aktuální informace z TýTý.

11.4. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Písnička Víno od Chinaski je nominována na cenu Anděl 2014

V České republice se rozdává několik ocenění. Tak např. České lvy, pro filmové herce. Ovšem zkrátka nepřijdou ani další herci, kteří se objevují v televizi (ceny TýTý), herci z dabingu (ceny Františka Filipovského) či divadelní herci, pro ně jsou zde ceny Thálie. A v neposlední řadě ceny Anděl, ve kterých jsou oceňováni zpěváci, zpěvačky a skupiny.

Hudební ceny Anděl 2014 se budou rozdávat i letos. A to 16. dubna z Hudebního divadla Karlín. Přímý přenos budeme moc sledovat na programu ČT2. Dnes se zveřejnily nominace, mezi kterými se umístila písnička od skupiny Chinaski, která je nominována v kategorii skladba roku. Píseň "Víno" je velmi oblíbená, na youtube jí vidělo už více jak 3 milióny lidí. My samozřejmě všem gratulujeme k nominaci a budeme držet Chinaski palce aby zvítězili.

5.4. 2015 / Vojta / Foto: Idnes.cz /


Posledních pár dní na podporu Vinařů v TýTý

Hlasování ve finálové části ankety TýTý 2014 má za sebou první dva týdny a před sebou posledních pár dní. Hlasování totiž končí už ve středu 8. dubna 2015 přesně o půlnoci. Jen tedy do středy můžete posílat smsky nebo hlasovat na internetu a podpořit seriál Vinaři, který bojuje v kategorii seriál roku. Vinaři by si zrcátko TýTý rozhodně zasloužili.

Pokud jste tedy ještě nehlasovali, tak neváhejte a hlasujte. Seriál Vinaři bude mít konkurenci opravdu těžkou, o tom jsme vás informovali v jednom z předchozích článků. Vinaři tedy budou potřebovat velkou podporu, určitě budeme Vinařům držet palce a hlasovat protože všichni určitě chceme aby se Vinaři stali seriálem roku.

3.4. 2015 / Vojta / Foto: Koláž fanwebu Vinařů /


Česká Miss 2015 již dnes večer na Primě

Obdivujete krásu českých žen? Rádi se podíváte na krásné mladé dívky? Tak pak si určitě dnes večer od 20:15 zapněte TV Prima. Přesně v tento čas začíná velkolepý galavečer vysílaný v přímém přenosu a vyhlášení nové České Miss. 10 krásných dívek již několik týdnů pilně trénuje a bude čekat jen na vaše hlasy, aby jste spolu s odbornou porotou rozhodli, kdo se stane Českou Miss 2015.

Přímý přenos začíná dnes od 20:15 z karlínského divadla. Moderátor večera budou letos dva moderátoři, prvním bude známý Libor Bouček, který moderoval již několik ročníků České Miss, a druhým bude také velmi známý moderátor Leoš Mareš. A proč vás o České Miss informujeme právě na webu o Vinařích? Tak např. protože Česká Miss se vysílá na stejné televizi jako Vinaři - TV Prima, nebo protože i v seriálu Vinaři najdete spoustu krásných dívek a žen. A nebo protože již zítra budeme hledat Miss a také Missáka na našem fanwebu Vinařů. To je jenom pár důvodu proč vás o České Miss informujeme.

Kromě krásných dívek, moderátorů a poroty se na 11. ročníku (5. ročník na TV Prima) České Miss objeví například vítězka České Miss 2014 Gabriela Franková, nová majitelka Marcela Krpolová, bývalá ředitelka soutěže Michaela Maláčová či patronka Iva Kubelková. Můžete se těšit také na několik pěveckých vystoupení. Určitě si tuto prestižní událost nenechte ujít.

28.3. 2015 / Vojta / Foto: Revue.cz /


Zveme vám na film: Účastníci zájezdu

Už dnes večer od 20:20 sledujte na TV Nova český film Účastníci zájezdu. Film pojednává o prázdninové cestě několika náhodně se setkavších lidí k jižnímu moři. Hlavní část filmu se odehrává právě u Jadranského moře, kam se vydává část lidí různých věkových kategorií. Film natočil režisér Jiří Vejdělek, který k filmu zároveň napsal i scénář a je šéfrežisérem seriálu Vinaři. Ústřední píseň s názvem Nevinná zpívá David Kraus.

Ve filmu mají hlavní roli herečka Anna Polívková, herečka Eva Holubová a herec Bohumil Klepl. Kromě nich se ve filmu objeví i spousta dalších herců, např. Ondřej Kovaľ, Jaromír Nosek, Adrian Jastraban či Jitka Kocurová, Květa Fialová, Jana Štěpánková. Další role mají i Martin Pechlát, Miroslav Krobot nebo Pavel Liška, který je známý ze seriálu Vinaři. Jste-li fanoušci českých filmů, tak si určitě tento film nenechte ujít. 

27.3. 2015 / Vojta / Foto: internet /


Od včerejší půlnoci můžete hlasovat ve finále TýTý 2014

Finálová část ankety TýTý 2014 je tady. Od včerejší půnoci můžete hlasovat pro pět nejlepších z každé kategorie a rozhodnout tak kdo vyhraje. Jen připomínáme, že pětici nejlepších jsme zvolili sami v nominacích. Seriál Vinaři získal jednu nominaci a bojuje v kategorii seriál roku. V kategorii herec a herečka roku se za Vinaři nikdo neumístil, což je určitě velká škoda, budeme tedy držet palce, aby se alespoň samotný seriál stal seriálem roku.

A jaká bude letos konkurence? Jednoduché to nebude, s Vinaři budou bojovat seriály Cesty domů, První republika, Případy 1. oddělení a Svatby v Benátkách. Jaká bude tedy šance pro Vinaře? Největším konkurentem bude asi seriál Případy 1. oddělení a První republika, kteří jsou "nováčky" v této kategorii stejně jako Vinaři a Svatby, ale hned se jim podařilo získat nominaci. Vinaři to tedy nebudou mít jednoduché, ale my budeme určitě držet palce a hlavně budeme hlasovat.

23.3. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


TV Prima se zítra sejde v pořadu Máme rádi Česko

Zajímavou kombinaci hostů bude mít zítřejší díl pořadu Máme rádi Česko, které se vysílá na TV Prima. Všichni hosti jsou totiž stálou hvězdou televize Prima nebo bývalou hvězdou televize Prima. Soutěž Máme rádi Česko je zábavný pořad, ve kterém dva týmy mezi sebou bojují ve znalostech o České republice. V pořadu jde ovšem více o zábavu než o soutěživost.

A kdo se v zítřejším díle představí? V každém díle jsou vždy stejní kapitáni - Jakub Prachař a Martin Dejdar. Do zítřejšího dílu si Jakub pozval Gabrielu Kratochvílovou (uvádí Zprávy na Primě), Romana Šebrleho (uvádí Zprávy na Primě) a Jitku Smutnou (hraje v seriálu Vinaři).

Druhý kapitán, tedy Martin Dejdar má ve svém týmu kromě Václava Noid Bártu (hraje v seriálu Svatby v Benátkách), také duo Adéla a Dalibor Gondíkovi (uvádí kutilský pořad Gondíci s.r.o.). Je to tedy "prima" sestava a to doslova i včetně kapitánů a moderátora. Jakub uváděl na Primě show Česko Slovensko má talent, Martin Dejdar zábavný pořad Vylomeniny a Libor Bouček byl moderátorem soutěže Česká Miss. Pokud se tedy chcete podívat na toto vydání Máme rádi Česko, kde bude zářit plno hvězd z Primy, tak se podívejte zítra, tedy v sobotu 21.3. 2015 ve 20:15 na TV Prima.

20.3. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


TV Prima má nové znělky pro jarní sezónu i s hvězdami Vinařů

Každá televize je známá nejen svým programem, který musí být samozřejmě dokonalý do posledního detailu, ale televizi dělají i její znělky, tzv. jingly nebo také identy, které zpravidla ukončují nebo začínají reklamní bloky. TV Prima své hlavní znělky mění většinou dvakrát za rok, jednou na podzim a podruhé na jaře, tedy ve dvou hlavních televizních sezónách. V těchto znělkách se vždy objevují i hlavní tváře.

Ne jinak je tomu i letos na jaře, nové znělky spustila TV Prima minulý týden a navazují na znělky podzimní. TV Prima letos pro jarní sezónu vsadila na retro a šedesátá léta a právě v tomto "duchu" jsou celé znělky pro nadcházející sezónu. Podívat se můžete samozřejmě na hlavní tváře TV Prima a od oblíbených moderátorů Zpráv či hrdinů z vašich oblíbených seriálů Cesty domů, Svatby v Benátkách, Vinaři či Všechny moje lásky.

V nových znělkách se za seriál Vinaři objevují dvě hvězdy, a to Jan Brožek, představitel Buddyho Hýska a Anička Fialová, představitelka Julie Vlčkové. Pokud jste nové znělky v televizi ještě neviděli, tak se na ně můžete podívat na následujících fotkách, kde najdete i ostatní tváře Primy. 

         

14.03. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Dobrá zpráva: Vinaři budou bojovat v TýTý jako seriál roku

Oficiálně byly ohlášeny nominace ankety TýTý 2014 a nás zajímalo, jak dopadl seriál Vinaři. Nakonec se přeci jedna nominace našla. Do finálové části se probojoval samotný seriál, který skončil mezi pěticí nejlepších seriálů minulého roku. Jako herec a herečka se za Vinaři nikdo neumístil. Seriál Vinaři je tak jediný, kdo bude o TýTý bojovat. Kromě seriálu Vinaři se za TV Prima umístili seriály Cesty domů a Svatby v Benátkách. My samozřejmě seriálu Vinaři gratulujeme k nominaci a držíme palce.

13.03. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Poslední šance podpořit Vinaře a jejich herce v TýTý

Pokud jste již hlasovali pro seriál Vinaři a jeho herce a herečky v televizní anketě TýTý 2014, tak vám samozřejmě všem moc děkujeme. Kdo jste ještě nehlasovali, ale chtěli by jste poslat hlas, tak si pospěšte, protože hlasováni už brzy končí. Konkrétně pak už dnes o půlnoci, času už tedy opravdu moc není.

Hlasuje se už jen přes internet a pomocí sms zpráv. Kdo posílal hlasy poštou přes korespondenční lístek, tak poslední den, kdy jste mohli lístek poslat byl pátek. Teď už můžete hlas poslat jen přes internet nebo přes smsku a to až do dnešní půlnoci. Vinaři bojují v kategorii seriál roku, v kategorii herec roku můžete podpořit Václava Postráneckého, Pavla Lišku, Hynka Čermáka či Oldřicha Navrátila a v kategorii herečka roku Terezu Kostkovou, Jitku Smutnou, Lucii Benešovou či Annu Fialovou. Nominovat ovšem můžete i kohokoliv jiného.

3.3. 2015 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /Vinaři se s námi rozloučili, jací byli?

Včera se definitivně uzavřel seriál Vinaři. Na televizi Prima jsme mohli vidět úplně poslední díl první řady, která se včera s námi rozloučila. Ovšem pojďme se ještě poohlédnout po té právě skončené řadě.

Menší statistika: Seriál Vinaři začal v neděli 31.8. 2014 a skončil v neděli 14.12. 2014. Odvysíláno bylo celkem 16 epizod, vysílalo se každou neděli večer. Na Vinaře se pravidelně dívalo více jak milion diváků, z toho nejvíce bylo právě 31. srpna tohoto roku, kdy byla odvysílána "úvodní" epizoda, která celý seriál představovala, kdy si Vinaře nenechalo ujít 1 959 000 diváků ve skupině 15+ a tento díl, ve kterém se slavily narozeniny Bedřicha Pavlíčka se stal nejsledovanějším od roku 2005.

Všechny příběhy seriálu Vinaři vyjmenovat nejdou. Každá epizoda seriálu měla svou odrůdu vína a také svého patrona, tvořeného z herců Vinařů, který se se sklenkou dané odrůdy objevoval na konci epizody a vždy pronesl nějaké motto o víně či jen nějakou řeč. Včera jsme mohli jako posledního patrona 16. epizody vidět Patrika Tauše. Každá epizoda seriálu byla v něčem výjimečná. Mohli jsme sledovat jak se v Křeticích natáčí prpagační videoklip, nebo jsme mohli vidět jak to vypadá při chytání sumce, společně s Vinaři jsme hledali ztracený deník, přemýšleli jsme jak zvýšit populaci, slavili jsme narozeniny jedné z nejlepších postav Vinařů, společně proti Mušovákům jsme hráli hasičské hry, při "zarážání" hory jsme našli BOMBU, a bylo toho ještě víc. Zkrátka s Vinaři jsme se ani jednu neděli nenudili. 

Během působení seriálu na obrazovkách Primy přišlo také spoustu nových postav a to jak v rolích hlavních tak vedlejších a bylo jich opravdu hodně. Mezi ty nejvýraznější patří určitě Jiřina Straková v podání Jany Paulové, Petr Křižan v podání Karla Rodena či Zdeněk Pohlreich v podání bratra Patrika Tauše. Nových postav tedy bylo hodně a to jsme nejmenovali všechny.

Pokud by vám chyběl nějaký díl vašeho oblíbeného seriálu, tak můžete využít web play.iprima.cz, kde jsou všechny epizody seriálu pěkně pohromadě. Zdali nás čekají nové díly je nyní ve hvězdách. Rozhodně i nadále sledujte i oficiální web Vinařů (iprima.cz/vinari) a také náš web, protože mi nekončíme, naopak budeme toho pro vás mít ještě hodně.

15.12. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


Seriál Vinaři je u konce, dnes nás čeká poslední díl

Pět měsíců uteklo jako voda a je tady nejkrásnější období v roce... Vánoce. Se začátkám Vánoc ale přichází ještě jedna velká událost a tou je konec seriálu Vinaři. Ano, je to tak, Vinaři měli už dávno před samotným spuštěním seriálu daný termín poslední dílu a ten právě teď nastal. 

Už dnes večer ve 20:15 se tak můžete podívat na úplně poslední díl seriálu Vinaři a co nás v něm čeká? V Křeticích se všichni chystají na hody. Vše je připraveno jak má být. Ale je tady jeden problém, dívka vybraná za letošní stárku přibrala "trošičku" na váze, jak to vyřešit? Jak to dopadne se dozvíme už v dnešním díle Vinařů, který je zároveň posledním dílem první řady.  Rozhodně se tedy máme na co těšit.

Vy si tak poslední díl nenechte ujít a kdyby vám přeci jen tento díl unikl, tak ještě v pondělí ráno se na tento díl můžete podívat v pravidelné repríze. Platí také to, že jednotlivé díly Vinařů najdete po jejich odvysílání na play.iprima.cz. Tak nezapomeňte, dnes ve 20:15 poslední díl seriálu Vinaři.

14.12. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


Tip na vánoční dárek: Kniha a set DVD k seriálu Vinaři

Vánoce jsou tady. Spousta lidí už doslova "šílí" a shání dárky pro své blízké, a není divu, ani ne za dva týdny je tady Štědrý den. V televizi již nějakou dobu můžeme vidět vánoční reklamy, města jsou již převlečena do vánočního, na náměstích svítí vánoční stromky a obchody, ty už nějaký čas prodávají zboží s Vánoční tématikou a jsou také vánočně vyzdobeny. Pokud již také sháníte dárky k Vánocům a jste fanoušci seriálu Vinaři, tak již shánět nemusíte. Máme pro vás skvělý tip. Ve středu 10. prosince vyšla nová kniha, která je celá věnována seriálu Vinaři.

Pokud jste velcí fanoušci Vinařů, tak si tuto speciální knihu, která ponese název "Vinaři" nenechte ujít. Na pulty knihkupectví se dostala už 10. prosince. Tato kniha vyšla v rámci posledního rozloučení se seriálem Vinaři, který končí už tuto neděli. V knížce najdete vše o vašem oblíbeném seriálu. Připomenout si tak budete moc všechny postavy a jejich příběhy.

Pokud chcete ale ještě něco víc, tak kromě této knihy můžete zakoupit set DVD se seriálem Vinaři. Set obsahuje kompletně všech 16 epizod seriálu + bonusový materiál - videoklip k ústřední písni "Víno" od skupiny Chinaski.  Rozhodně se tedy máte na co těšit a už tak nemusíte přemýšlet, co nakoupíte za dárky na Vánoce. Všem fanouškům Vinařů můžete nadělit tuto knihu či DVD. 

12.12. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich si zahraje ve Vinařích

Do seriálu Vinaři se už tuto neděli přijde ukázat jedna výrazná tvář TV Prima. Pokud znáte pořad o vaření s názvem Ano, šéfe! a sledujete ho, tak tuto tvář určitě moc dobře znáte, je totiž hlavní tváří celého pořadu. Řeč je o šéfkuchaři Zdeňku Pohlreichovi, který v tomto pořadu obchází české podniky a restaurace a radí jim, jak správně fungovat a jak vařit. O Zdeňku pohlreichovi je známé také to, že často mluví sprostě. Lidé ho ale mají svým způsobem rádi. Kromě tohoto pořadu má několik dalších "kuchařských" pořadů - Na nože!, Šéf na grilu, Česko vaří s Pohlreichem, Už dost šéfe!, Teď vaří šéf!, Rozpal to šéfe!, Vařte jako šéf!,...

Ve Vinařích se objeví v neděli, v poslední závěrečné epizodě první řady, kde si zahraje pouze malou roli. A koho si zahraje? Bude hrát bratra policisty Patrika Tauše, který do Křetic přijede na hody, a nepřijede sám. Určitě se tedy máme na co těšit.

10.12. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


13. díl Vinařů začíná už dnes večer na Primě

23.11. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


Vinaře dnes čeká návštěva až z Maldávie

16.11. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


Vinaři pokračují už dnes s dalším novým dílem

Ani dnes večer nepřijdeme o další díl seriálu Vinaři, který nese název Špačci. Tak se nezapomeňte dívat, startuje se jako vždy ve 20:15 na Primě.

9.11. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


Také dnes se těšte na další díl Vinařů s názvem Cimbál

Další díl seriálu Vinaři se vysílá už dnes večer a jako vždy nebude nouze o komické situace i skvělé hlášky. Tak se určitě dívejte, Vinaři začínají jako vždy ve 20:15 na Primě. Proto si určitě dnešní díl nenechte ujít a samozřejmě pak i ty další díly.


Další díl Vinařů už dnes večer na Primě, dívejte se

Zarážání hory, to je starobylá vinařská tradice. Má chránit vinohrady, kde dozrávají hrozny, a zaručit na nich bohatou odrůdu. Křetice nejsou výjimkou, i v nich jde o velkou událost, která se každoročně koná ve vinohradě Bedřicha Pavlíčka. Letošní rok má být ale vše trochu jinak - starosta Olin Vlček vyhlásí, že zarážání proběhne ve vinohradě jeho syna Františka. To Bedřich nese samozřejmě dosti těžce.

Celou akci se rozhodne bojkotovat a jeho odpor přeroste v obecní vzpouru a únos starosty. Jenže sám starosta už taky nebude zcela oddaný nápadu udělat akci ve vinohradě jeho syna. Výbušnou atmosféru navíc zkomplikuje nenadálý nález munice z války...


Tchibo přináší limitovanou edici vín Karla Rodena

Seriál Vinaři společně s TV PrimSeriál Vinaři ve spolupráci s TV Prima přichází v těchto dnech v rámci propagace vinařského seriálu s novou značkou vína pojmenovaného "Karel Roden". Herec Roden se ve Vinařích objevil v šesté epizodě, kde si zahrál "mini" roli charismatického architekta Křižana. Novou limitovanou edici vín mohou všichni zájemci od dnešního dne zakoupit v prodejnách Tchibo.

Tato edice zahrnuje dva druhy vín - Pálava pozdní sběr 2013 a Neuburské pozdní běr 2013. ,,Různé druhy vína se objevují také v závěru každé z šestnácti epizod seriálu Vinaři, neuburské mohli diváci vidět ve druhém díle, Pálavu pak ve včerejší sedmé epizodě, ve které byl hostem právě Karel Roden,´´ prozradila Marie Fianová, mluvčí mediální skupiny.

Zákazníci obchodu Tchibu kromě zmíněného vína při jeho koupi obdrží též i dárek v podobě fotografie Karla Rodena a dárkovou tašku na víno s logem seriálu Vinaři.

13.10. 2014 / Vojta / Foto: Digizone.cz /


Seriál Vinaři má rovnou dvě nové posily: Bratry Rodeny

Seriál Vinaři opět posiluje. Do seriálu naskakují rovnou dva noví herci, oba to jsou velcí sympaťáci a máme se tedy na co těšit. Do Vinařů naskakuje herec Marián Roden, kterého televizní diváci mohou znát ze seriálů. Ve filmu jsme ho mohli vidět naposledy. Ve Vinařích si zahraje Karla Mušováka.

A herec Marián Roden nebude jedinou novou posilou. Do Vinařů se chystá i jeho dvojče, bratr Karel Roden, který si zahraje architekta Petra Křižana, kterého milují všechny Křetické ženy. Karel Roden je herec, který si vybírá v čem bude hrát a v jeho životopise moc seriálů nenajdete a když už ano, tak to jsou skvosty, mezi které se řadí i Vinaři.


Vinaře dnes večer čeká významná událost + nová postava

Už dnes ve 20:15 na Primě se na vás těší seriál Vinaři se svým dalším dílem, který bude opět zajímavý. Čeká nás totiž koštování. Kdo z Křetičáku má to "nej" víno? Je to Bedřich Pavlíček, František Vlček nebo někdo jiný? To se dozvíme už v dnešním díle, ve kterém uvidíme i jednu novou mini postavu, která se objeví v jednom díle. Je to architekt Petr Křižan z Prahy v podání Karla Rodena. Křižan je člověk kterého milují všechny ženy v Křeticích a už dnes večer nebude chybět na významné události, na koštu Pálavy, kde se bude volit nejlepší víno nejen Křetic. Tak buďte u toho!

12.10. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Už zítra speciální "vinařské" vysílání rádia Impuls 

Zítra po celý den laďte na rádiu Impuls, které přichází se speciálním vysíláním, které bude celé na téma "Víno". Ve vysílání bude celý den probíhat živě degustace vín se Stanislavem Mádlem, vinařem a vinohradníkem z Velkých Bílovic. V ranním vysílání u Impulsových bude Petr Havlíček mluvit na téma "Víno a náš organismus" o tom, co se děje v našem těle při konzumaci vína. Později během dne se dozvíte, zda je skztečně víno lék, jak to vypadá ve vinných lázních a jaké procedury tam klienti podstupují. Dozvíte se taky, jaké vitamíny bobulky obsahují a jestli jsou i přes svůj vysoký obsah cukru zdravé.

Cestovatel Jirka Kolbaba bude v ranním vysílání mluvit o významných vinařských oblastech v zahraničí, v redakci Impulsu se zase budou zkoumat ty nejlepší vinařské oblasti v České republice. Zmínit nezapomenou samozřejmě i vinařskou oblast Čechy s Mělníkem, Litoměřicemi a Prahou. Rubrika Rada pro dnešní den se zaměří na to, jak má vypadat degustace vína,a  také se dozvíte vše, co potřebujete vědět o burčáku.

Fanda a jeho česká banda si připraví Vinařský speciál. Víte kolik vypijí Češi za rok vína? A jak zaručeně vyčistit skvrnu od vína? I to se dozvíte v zítřejším, pátečním vysílání rádia Impuls.  Náladu vám vylepší písničky jako Bažant na víně, Víno od Chinasek a Vínečko bílé od Hradišťanu. Rozhodně si tedy nezapomeňte zítra hned ráno pustit rádio Impuls, dozvíte se vše o víně.

9.10. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


V Křeticích se bude chytat legendární sumec, nenechte si to ujít

Už dnes večer pokračuje na Primě seriál Vinaři. Také dnes nebude nouze o komické situace a legrační hlášky. Celé Křetice budou totiž chytat legendární sumce Jana Žižku z Trocnova pod vedením porybného Machra, který pro sklenku alkoholu nejde daleko. Není proto divu že ze začátku nebude chtít nikdo z obyvatel Křetic jeho "povídkám" o sumci uvěřit.

Jak se ale zdá zvědavost je silnější a tak už dnes uvidíme Křetičáky na lovu tohoto slavného sumce. Jak to dopadne, o tom se budete moc přesvědčit už v dnešním díle Vinařů, který startuje jako vždy ve 20:15 na Primě.

5.10. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


*Vinaři se včera stali nejsledovanějším pořadem dne

Příběh o tom, jak se v Křeticích natáčí videoklip si včera od čtvrt na devět nenechalo ujít 1 197 milionů diváků, což v procentech odpovídalo 28% ve skupině 15+. U mladších diváků byli Vinaři ještě úspěšnější, skoro 29% diváků ve skupině 15-54 let mělo zapnuté Vinaře. Nový seriál TV Prima tedy rozhodně neztrácí dech a pokračuje ve své úspěšné jízdě.

Vinaři, kteří se vysílají v hlavním vysílacím čase (po 20 hodině), porazili všechny pořady vysílané v tomto čase. Za Vinařemi tak zůstali Kriminálka Anděl, Nevinné lži, 168 hodin, Comeback a další. My tedy Vinařům gratulujeme a vy se určitě dívejte i nadále.

22.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Do Křetic už dnes večer přijede natáčet filmový štáb

Také dnes večer pokračuje na Primě oblíbený seriál z vinařského prostředí, seriál Vinaři. Tentokrát na Moravu za našimi oblíbenci přijede filmový štáb, který zde chce natočit propagační klip. Jenže nic nevychází podle plánu. Starosta Olin nespolupracuje, pražák Buddy představuje "pravého" moravana, enolog König chce mluvit pouze francouzsky a Bedřich Pavlíček odmítá mluvit vůbec. Jak to nakonec dopadne a povede se filmařům natočit a zachytit tu pravou moravskou pohodu? To uvidíte už dnes večer ve 20:15 na Primě.

Tak se nezapomeňte dívat, už dnes večer na Primě.

21.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Vinařům se včera dařilo, bodovali ve sledovanosti

Zdá se, že nový seriál Vinaři vás baví. Svědčí o tom nejen reakce v různých diskuzích, ale také sledovanost. Jak si tedy Vinaři včera, tedy v neděli (14.9. 2014) večer vedli? Velmi dobře, dokonce tak dobře, že se včerejší díl stal nejsledovanějším pořadem. V cílové skupině mladších diváků (15-54 let), na kterou se TV Prima preferuje se na Vinaře dívalo 29% všech diváků, kteří v tu dobu měli zapnutou televizi. A to je opravdu skvělý výsledek.

Celkově se na Vinaře v neděli dívalo kolem 1,266 miliónů diváků. To jsou opravdu krásná čísla. Vinaři tak dopomohli TV Prima ke skvělému primetimu, kdy ve večerních hodinách dosáhli souhrnného podílu 29%. My samozřejmě Vinařům, i celé TV Prima gratulujeme.

 

 

Jako vždy najdete poslední odvysílaný díl seriálu na PrimaPlay, kde ho můžete zkouknout ještě jednou a bez reklam, což plno lidí určitě ocení. Nyní se již můžeme těšit na další, v pořadí již čtvrtý díl Vinařů, který jako vždy přinese do našich domácností plno humoru, ale i skvělých hlášek. A pozor! Už příští neděli přijede k Vinařům natáčet televize, tak se těšte...

15.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima, Mediaguru.cz /


Třetí díl Vinařů startuje už dnes na Primě

A co ve třetím díle uvidíme?  Také dnes večer můžete na Primě sledovat další díl seriálu Vinaři. A co v tom dnešním, třetím díle uvidíme? Splašená koza starého Fuksy je předzvěstí blížící se pohromy. Michal zapomene na desáté výročí svého vztahu s Julií, a když se mu to nepodaří odčinit ani omluvou, rozhodne se pro veřejné vyznání lásky na zvonici místního kostela. Na Pavlíčkově vinohradu se objeví révová plíseň perenospora a totální zkázu má završit chystaná návštěva obávané kritičky v Sovičce. Do situace se rozhodne vložit i padre Tomica...

Tak se určitě dívejte, už dnes ve 20:15 na Vinaře.

14.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


Nejsledovanější pořad nedělního večera? No přeci Vinaři...

Včerejší díl, tedy díl vysílaný v neděli 7.9. 2014 se stal nejsledovanějším pořadem dne na všech českých televizích. Tedy v rámci nezpravodajských pořadů, sledovanější už byly jen Zprávy. A kolik přesně se dívalo diváků na příjezd Kladeňáků na Moravu? 

Celkový počet diváků byl včera 1 374 000 ve skupině diváků starších 15 let. V jeden čas dokonce Vinaři dosahovali skoro 1,4 mil. diváků, a to v čase kolem deváté hodiny. Jen tak dál...

8.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima / 


 

Druhý díl Vinařů a s ním vzácná návštěva

http://www.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/d/707220_vinari-presskit-obrazek-1_image_620x349.jpg

Týden utekl jako voda a už tu máme zase neděli. Už je jednou se vyspíme a budeme moc sledovat již druhý díl seriálu Vinaři s názvem "Kladeňáci". Tento díl přinese opět spoustu humoru, ale i skvělých hlášek.

A co vše uvidíme ve druhém díle? Vinárna Sovička očekává každoroční nájezd fanoušků kladenského hokeje. Stejně jako v minulosti se vše patřičně připraví tak, aby došlo k minimálním ztrátám na majetku a přesto bylo o zábavu dobře postaráno. Místní děvčata mají obrovskou radost, že přijede konečně parta pořádných chlapů, a Vlček už počítá zisky. Nikdo ale ještě netuší, že na dobré moravské víno dostaly chuť i manželky Kladeňáků. Sovička nakonec zažije odvážné taneční vystoupení i překvapivou žádost o ruku posvěcenou samotným hokejovým bohem z Kladna...

Tak se určitě nezapomeňte dívat na seriál Vinaři, už zítra ve 20:15 na Primě.

6.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima


Seriál Vinaři má vlastní zábavný a soutěžní web

TV Prima podporuje svůj nový seriál Vinaři jak jen se dá. Nově také funguje informačně-zábavný web o seriálu. Najdete zde např. plno informací o historii Moravy, soutěžní kvíz, ve kterém můžete vyhrát karton Sylvánského vína, zábavnou hru ve výrobě vína, ale můžete si také poslat přání v moravštině.

Pokud se chcete na tento web také podívat tak můžete na adrese zdarecmoravo.cz

6.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


 

Start dlouho očekávaného nového seriálu Vinaři se "opravdu" vydařil

Včera jsme mohli na TV Prima sledovat první díl nového seriálu Vinaři. Televize Prima na tento seriál poutala jak jen mohla, vidět jsme mohli desítky článků, upoutávek v televizi, ale i billboardy ve městech či obcích. Pozadu nezůstal ani náš web, o startu seriálu Vinaři jsme vás informovali mezi prvními. Jak si tento díl vedl ve sledovanosti? Velmi dobře.

Celkem se na včerejší díl dívalo neuvěřitelných 1 959 000 diváků ve skupině 15+. Vinaři se tak stali nejsledovanějším pořadem dne. U mladších diváků, tedy u diváků ve věku 15-54 let, dosáhli Vinaři podílu 45%, což je skoro polovina všech, kteří se ve čtvrt na devět dívali na Primu. V jeden moment se na Vinaře dokonce dívalo skoro 2,2 miliónů diváků. Nezbývá než gratulovat. Určitě se dívejte i dál.

1.9. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Představujeme vám čtyři herecké nováčky kteří míří do Vinařů

Už dnes večer startuje nový seriál Vinaři z vinařského prostředí. V seriálu budeme moc poznat spoustu známých herců, jako je např. Tereza Kostková, Václav Postránecký, Jitka Smutná, Oldřich Navrátil a další. Ve Vinařích se ale objeví i několik herců, kteří jsou v hereckém světě přímo nováčky. Pojďte se s nimi nyní seznámit.

Jan Brožek (Buddy Hýsek)

Prahou zhýčkaný Buddy Hýsek, jež je seriálovým synem Terezy Kostkové, se nešťastnou náhodou dostane na Moravu, kde musí zůstat. Nad tímto krajem ohrnuje nos a chce zpátky do Prahy. Chybí mu kamarádi a večírky. Na Moravě musí pracovat, což se mu pochopitelně nelíbí.

Alžběta Vaculčiaková (Petra Hýsková)

Sportovně založená Petra je sestrou Buddyho. Díky své výšce je nadějnou basketbalistkou. V oblasti lásky ale zatím pokulhává. Kluci si ji dobírají kvůli tomu, že má plochý hrudník. Čeká, až se najde ten pravý, který objeví její skutečnou krásu.

Anna Fialová (Julie Vlčková)

Krásná Julie je dcerou Františka Vlčka, který má největší vinařství v okolí. Julie zpívá první hlas v místním souboru Hrozének, jejž vede Stázi Pavlíčková v podání Jitky Smutné. Nadějná dívka má takový talent, že si mnohokrát říká, že je jí pro takovou díru škoda.

Tomáš Materna (Michal Tauš)

Mladý Michal je synem svědomitého policisty, kterého hraje Pavel Nečas. Má duši opravdového Jihomoravana. Je budoucností Křetic, umí za to vzít. Činí se jak přes den na vinohradu, tak také v noci ve sklípku.

31.8. 2014 / Vojta / Foto: Blesk.cz /


Nový seriál Vinaři startuje už dnes večer na Primě

Dočkali jsme. Už dnes večer bude na TV Prima odvysílán první díl nového seriálu z vinařského prostředí, který se jmenuje Vinaři. V hlavních rolích se nám představí Václav Postránecký, dále se můžeme těšit na Terezu Kostkovou, Jitku Smutnou, Hynka Čermáka, Miroslava Táborského či Lucii Benešovou. Rozhodně se dnešní první díl nenechte ujít, startuje přesně ve 20:15 na Primě.

31.8. 2014 / Vojta / Foto: koláž Fanwebu seriálu VinařiArchiv TV Prima


TV Prima má nové grafické identy i s hvězdami Vinařů

Kdo včera sledoval Zprávy na Primě, tak mohl vidět nové promo TV Prima a hned po skončení Zpráv odstartovali i nové grafické identy, které oddělují reklamy od jednotlivých pořadů. Nové promo sází na všechno co může být a je Prima. Je Prima žít naplno, je Prima být nad věcí, je Prima být milý, je Prima být šéf, je Prima, že jedeme...

V identech můžeme vidět hvězdy TV Prima. Objevují se v nich moderátoři a především herci ze všech seriálů. Za Vinaře budeme moc na podzim v identech vidět např. Terezu Kostkovou, Václava Postráneckého či Jana Brožka s Annou Fialovou. Se všemi se můžete potkávat vždy na začátku či na konci reklamy. Jak to hvězdám v identech sluší se můžete podívat na fotkách.

  

31.8. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /


Zajímavosti a vybraná motta či hlášky ze seriálu

Už za tři týdny, poprvé v neděli 31. srpna si budeme moc vychutnat první díl seriálu Vinaři. Tento seriál bude určitě hitem letošního podzimu, čeká nás nádherné prostředí jižní Moravy, skvělé herecké obsazení, ale i skvělé hlášky. Některé hlášky nás můžou pobavit už teď. Televize Prima totiž vybrala ty nejlepší hlášky, se kterými se můžete seznámit i u nás. K tomu nabízíme i pár zajímavostí.

Vybraná motta a hlášky seriálu:

„Co si nepamatuju, to sa nestalo!“

„Je šest druhů vína. Bílé, červené, chutná, nechutná, zadarmo a za peníze.“

„Je šest druhů vína. Dá sa, nedá sa, dá sa Pražákům, dá sa svařit, nedá sa svařit, tak sa dá vypálit a pak sa dá Pražákům.“

„Burčákem sa neťuká, burčák sa pije.“

„Kdo má rád víno, má rád lidi.“

„Kolik odrůd vína znáš, tolikrát si člověkem.“

„Víno sa nechlastá, víno sa degustuje. A že sa někdy zdegustujem…“

„Karel dělá balet? Vždyť si usekl palec na noze!“ „No on dělá paralympijský balet…“

Zajímavosti:

…z kostymérny

Největší práci měly kostymérky s kroji. Oblékají se cca 45 minut, ale zkušené kostymérky zvládly herečku obléct do kroje v rekordním čase 20 minut. Kroje jsou velmi náročné v tom, že mají 5 až 9 spodniček, a pokud si kroj dívka oblékne, nemá šanci si v něm sednout až do té doby, dokud ho ze sebe nesundá. V kroji se tak může jenom stát nebo klečet.

…z maskérny

Na Vinařích se zatím nejvíce spotřebovalo opalovacích krémů a ubrousků, a to především proto, že se točí na jižní Moravě, kde je krásné sluneční počasí. Zajímavostí je, že herec Zdeněk Junák hraje ve Vinařích otce Hynka Čermáka, a proto se oba herci museli rolím trochu přizpůsobit. Zdeňku Junákovi se musí dělat umělé šediny, aby vypadal starší, a Hynku Čermákovi se zase musí barvit vousy, aby se naopak trochu omladil.

10.8. 2014 / Kuba / Foto: Archiv TV Prima /


Prima představila nový seriál Vinaři vysílaný už od srpna

http://www.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/d/707220_vinari-presskit-obrazek-1_image_620x349.jpg

Televize Prima na dnešní tiskové konferenci představila své podzimní vysílání, ve kterém nebude chybět i nový seriál Vinaři, který jak už určitě moc dobře víte, bude seriálem o víně z vinařského prostředí. První díl budete moc sledovat už na konci srpna, poprvé se s hrdiny nového seriálu potkáme už v neděli 31. srpna ve 20:15 a pak každou další neděli. Tak se určitě dívejte.

7.8. 2014 / Kuba / Foto: Archiv TV Prima /


Titulní píseň k seriálu Vinaři nazpívala kapela Chinaski

Videoklip se točil na Pálavě

Vlastní úvodní písnička patří ke každému dobrému seriálu, proto i Vinaři nejsou výjimkou a už teď mají svou vlastní písničku. Tu nazpívala jedna z nejznámějších a nejpopulárnějších kapel v Česku, skupina Chinaski. Písnička se jmenuje jednoduše "Víno" a uslyšíme jí v každém díle seriálu Vinaři, který odstartuje už na podzim.

Písničku složil přímo zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný a refrém se vám zaryje do kůže. K písničce už vznikl i videoklip, který se natáčel na Pálavě a během videoklipu můžete sledovat i záběry ze samotného seriálu. U nás na webu se na tento videoklip můžete podívat a že je písnička populární dokazuje i to, že už nyní se hraje v rádiích a videoklip má na youtube již několik desítek tisíc zhlédnutí.

3.8. 2014 / Kuba / Foto: Archiv TV Prima /


Už dnes večer sledujte na Nově film 2Bobule

Sobotní večery patří na TV Nova českým seriálům, proto i dnes neudělá Nova výjimku a nabídne další z nich. Pro své diváky si na dnešní večer připravila skvělou letní komedii 2Bobule, která je volným pokračováním prvního dílu. V hlavních rolích se opět představí dvojice Lukáš Langmajer a Kryštof Hádek, v dalších rolích se můžeme těšit na Terezu Voříškovou, Lubomíra Lipského, Miroslava Táborského či na Václava Postráneckého.

Opět budeme sledovat eskapády dvojice kamarádů Honzy (Kryštof Hádek) a Jirky (Lukáš Langmajer). Jirka se zaplete s mladou krásnou dívkou, jejíž otec (Jiří Krampol) má ovšem o nápadnících své dcery úplně jiné představy... a Jirka raději prchá za kamarádem Honzou na jižní Moravu. Honza zatím žije s Klárou (Tereza Voříšková) na dědečkově vinařství, a jakožto vinař začátečník se pouští do vrcholného umění slámového vína. Nejen, že čelí neúspěchům, ale po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž doslova zvrhla v zápas o život. O zábavu je v tomto filmu rozhodně postaráno. Tak se určitě dívejte již dnes večer, tedy v sobotu 2. srpna 2014 ve 20:20 na TV Nova.

2.8. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Nova /


Nový seriál Vinaři už na podzim na Primě

TV Prima se vrhá do seriálové tvorby a aktuálně má v přípravě čtyři seriály (Cesty domů, Svatby v Benátkách, Všechny moje lásky a Vinaři). Už na podzim chystá Prima další seriál a bude to seriál z vinařského prostředí.

Seriál se jmenuje Vinaři a bude mapovat různá vinařská období. Seriál se bude točit na jižní Moravě, výjimečný bude v tom, že do něj investují i nečekaní sponzoři, jako je třeba Jihomoravský kraj, který do seriálu vložil 2 mil. Kč. Seriál by měl mít 16 dílů a vysílán by měl být každou neděli od září do prosince, tedy ve vinařské sezóně. Na celý seriál budou navázány i soutěže nebo různé reportáže z vybraných vinařských míst na Moravě. Pro diváky bude připraveno i několik soutěží spojených s vínem a Moravou. Na seriálu kromě Jihomoravského kraje bude spolupracovat i Ministerstvo zemědělství ČR, Vinařský fond ČR a jiní. Seriál nabídne nejen zajímavé prostředí, ale také skvělé herecké obsazení.

V hlavních rolích se nám představí například Václav Postránecký, dále se můžeme těšit na Terezu Kostkovou, Hynka Čermáka, Miroslava Táborského, Lucii Benešovou, Tomáše Matonohu, Sandru Novákovou a spoustu dalších zajímavých hvězd. Celý seriál bude hodně unikátní a nic takového v Česku ještě nikdy nevzniklo. Na obrazovky se seriál dostane na podzim. Rozhodně se máme na co těšit.

29.5. 2014 / Vojta / Foto: Archiv TV Prima /

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist