Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web


Kultovní komediální seriál o víně a lidech kolem něj se vrací…

V novém pokračování úspěšného seriálu Vinaři se diváci mohou těšit nejen na své oblíbené postavy z moravských vinic, ale především na další a neokoukané herce na české straně. Děj bude opět prošpikován nepřeberným množství hlášek i řadou komických situací.

Prostředí seriálu se přesouvá do atraktivních oblastí severních Čech, takže i vizuální stránka projektu bude pro diváky velkým překvapením.

Farář Tomica (Pavel Liška) opouští milovanou křetickou farnost, protože je služebně převelen do českého Strdína. Se stěhováním a odlehčením nastalé situace mu pomáhají jeho nejbližší přátelé Bedřich Pavlíček (Václav Postránecký), Franta Vlček (Hynek Čermák), Patrik Tauš (Pavel Nečas), Hřebec (Tomáš Matonoha) a Machr (Lukáš Langmajer), kteří ho na cestě do Čech doprovázejí.

Ve Strdíně se Moraváci potkají s partičkou Čechů. Z jednoho večerního setkání v místní hospodě vzejde sázka, která zamotá celým dějem. Případná výhra nad Čechy ale znamená, že se do akce musí zapojit i ostatní Moraváci. Nezůstane však jen u obyčejné sázky. Další příběhy i nečekané nástrahy místních si bohatě užije každý člen Vlčkovy party. A jak tohle všechno dopadne, to uvidíte každou neděli od 30. srpna ve 20:15 na TV Prima.


Režie:

Petr Nikolaev a Martin Kopp

Producent:

Tomáš Vican

Výkonný producent:

Jana Gospičová

Scénáristé:

Petr Kolečko, Zuzana Dzurindová, Tomáš Holeček, Jiří Suchý z Tábora, Kryštof Pavelka


Emancipovaná rozvedená manažerka z Prahy, Kateřina Hýsková, přijíždí se svými dvěma dospělými dětmi navštívit své rodiče do jihomoravských Křetic. Osud tomu tak chce, že je nejprve nucena setrvat několik týdnů, aby posléze zjistila, že v Křeticích v otcově vinařství je vlastně doma. A že chce žít zde. Podobně si jihomoravský vinařský svět zamilují postupně i její syn, flákač a průšvihář Buddy a dcera Petra, nadšená sportovkyně. Obě děti najdou na Moravě překvapivě nejen profesní uplatnění, ale i nové lásky. Hlavní dějová linka seriálu tedy vlastně vypráví archetypální příběh o tom, jak si lidé z velkoměsta zamilují kouzelnou jižní Moravu.

Jednotlivé komediální epizody čerpají náměty z malebného světa jihomoravských Křetic, kterému vévodí dva odnepaměti znesváření vinaři; Pavlíček, otec Kateřiny a Vlček. Oba vinaři zastávají rozdílnou vinařskou filozofii. Zatímco Vlček je spíše na kšeft zaměřený velkoobchodník, Pavlíček ve svém menším vinařství ctí tradiční poctivou práci a lásku k vínu. Žabomyší spory těchto dvou mužů generují komediální konflikty, zčásti také proto, že blízcí těchto dvou tvrdohlavých chlapíků v jejich půtkách nejedou . A tak může například Pavlíčkův vnuk Buddy chodit s Vlčkovou krásnou dcerou Julií.

Kromě dvou hlavních vinařství patří ke koloritu vesnice také neoficiální rada starších, vedená moudrým pábitelem a znalcem vína Fuksou, starostou Olinem, který ve funkci přežil všechny režimy; farář Tomica, který pro nedostatek věřících pochybuje o svém povolání, hypochondrický doktor Luža, či policista Tauš, jenž se denně střetává se svérázným jihomoravským výkladem zákona a čeká na svůj velký případ.


Námět:

Tomáš Vican, Michal Wondreys, Tomáš Holeček, Richard Malatinský, Vladimír Fanta

Scénář:

Zuzana Dzurindová, Tomáš Holeček, Petr Kolečko, Jiří Suchý z Tábora, Jiří Vejdělek, Jaroslav Žváček

Spolupráce na scénáři:

Jiří Vejdělek

Režie:

Vojtěch Moravec, Dan Wlodarczyk

Spolupracovali:

Stanislava Bartošová, Matouš Bohuněk, Jozef Borik, Petr Braun, Jakub Císař, Barbora Erniholdová, Petr Fiřt, Ondřej Havlík, Ondřej Herold, Tomáš Chudomel, Věra Kadlecová, Pavel Kapička, Lukas Katakalidis, Tereza Knauerová, Jan Kobera, Dušan Kysela, Fanda Loukota, David Matušek, Květa Mazurová, Jakub Mertl, Miroslav Nedorost, Milan Poboček, Vladimír Polák, Miloš Pomahač, Aneta Práglová, Petr Provazník, Aleš Rada, Ariana Raková, Mario Alvaro Ramirez, Martin Roškaňuk, Martin Schneider, Dominik Schön, Petr Skřivánek, Šárka Slouková, Kateřina Špůrová, Michal Šourek, Tomáš Srovnal, Martin Švandrlík, Josef Vaněk, Martina Vicanová, Jiří Vlk

Postprodukce:

Cinepost

Grafika:

Michal Pacina, Milan Malík

Hudba:

Robert Fischmann, Zdeněk Vřeštál, Neřež

Hudební režie:

Tomáš Kubec

Světla:

Alexej Bareš

Zvuk:

Tomáš Kubec

Střih:

Adam Dvořák

Masky:

Radka Novotná

Kostýmy:

Jitka Fomínová, Pavla Dvořáková

Výtvarník kostýmu:

Michaela Kunešová

Výprava:

Kamil Najser

Lokace:

Finders - Jakub Mertl, Ondřej Havlík

Výtvarník scény:

Milan Býček

Produkce:

Klára Botlíková

Vedoucí produkce:

Jana Gospičová

1. asistent režie:

Jiří Kačírek ml., Marek Malý

Skript:

Anastasiya Golovina

Kameramani:

David Hahn, Vladimír Matoušek

Hlavní kamera:

Jan Drnek

Šéfscénárista:

Petr Kolečko

Šéfrežisér:

Jiří Vejdělek

Výkonný producent:

Michal Wondreys

Producent:

Tomáš Vican

Kreativní producent FTV Prima:

Jan Uhrin

Vedoucí projektu FTV Prima:

Milan Stoppa

Šéfproducent FTV Prima:

Radko Janoušek

TOPlist