Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web


 

Miroslav Tomica (hraje: Pavel Liška)

,,Sice tu mají pivo, ale nějaká víra v nich přece zůstat musela.

Farář Tomica ukončil své působení v jihomoravských Křeticích a vyšší síly jej povolaly kázat slovo Boží do severních Čech, do malebné vesničky Strdín. V líhni neznabohů to ale nebude mít Tomica lehké. Ve vsi, kde se v kostele chladí pivo a místo na nedělní mši se celá ves sejde na závodech traktorů, bude své ovečky nahánět jen velmi složitě. Svou víru však neztrácí, a protože bude mít ve Strdíně významnou spojenkyni, možná se mu povede lidi do kostela nakonec nalákat.


 Jana Hamplová (hraje: Jitka Čvančarová)

,,Starosto, nečum!

Jana Hamplová bývala v mládí rockerka, tvrdá hudba byla její život. Vdávala se po koncertě Arakainu, oddávající byli jejich basák a za svědky měla bedňáky. Jenže tohle už je plno let zpátky. Její manžel námořník hned po svatbě zmizel a ji nechal ve Strdíně. Na památku zbyla Janě jen dcera Klára. Hamplová nicméně tenhle vztah ráda připomíná názvem své hospody U Námořníka. Vyhrožuje, že se její muž vrátí, aby odpálkovala všechny své strdínské nápadníky, který věru není málo.


 Playboyové (hrají: Petr Vaněk a Tomáš Matonoha)

,,To víte, ženy... Těžko jim rozumět, co?“

Každé město a ves musí mít svého Casanovu. V jihomoravských Křeticích to byl Jakub Hřebec, řečený Hřéba, ve Strdíně tuto čestnou funkci zastává Ládík Karas. Komu z nich se nakonec podaří naklonit si přízeň místních žen, bude to matador ženských srdcí Hřebec, nebo mladá, nevybouřená krev?

Jakub Hřebec (Tomáš Matonoha)

,,Já su Hřebec. Provozní.

Hřéba je z jižní Moravy zvyklý na obdiv dívek, žen a dam každého věku, povahy i vyznání. V severních Čechách, kam se jakožto doprovod  faráře Tomici vypraví, je to ovšem všechno jinak. Nejne, že místní zástupkyně něžného pohlaví o Hřebce absolutně nejeví zájem, ale ještě dostává na frak od místního Casanovy Ládíka Karase, kterého dámy nadevše milují, a on sám neví, kam (nebo spíš na kterou?) dřív skočit. Dokáže se Hřebec popasovat s touto nepřízní osudu?

Láďa Karas (Petr Vaněk)

,,Nechceš se projet?“

Láďa Karas je strdínský sex symbol. Všechny místní ženy ho zbožňují a neváhají s ním podvádět své partnery. Aby také ne, vždyť Ládík má super auto a hraje v místní metalové skupině Trakthor. A nelze mu upřít ani jistou dávku charismatu. Přízeň dam si ale Ládík nezískal jen tak svýma hnědýma očima. V lovu za dámskými trofejemi má totiž skvělou spojenkyni, Moniku Waldemarovou. A navíc, jedna ze strdínských žen mu stále odolává - hospodská Hamplová. Láďa už kuje pikle, jak tuhle ,,neposlušnou klisničku“, jak jí sám říká, zkrotit.


Velkovinaři (hrají: Hynek Čermák a Jiří Vyorálek)

,,Hlavně, že to pořádně sype.“

Když se sejdou dva kohouti v jednom kurníku, je z toho vždycky tak trochu polízanice. A nejinak tomu bude v případě strdínského "vinného mistra" Waldemara a křetického vinařského skoromafiána Franty Vlčka. Bude to vlastně jejich sázka, která nakonec způsobí, že z výletu na sever Čech s farářem Tomicou se stane dlouhodobý přesun do naší menší vinařské oblasti.

Franta Vlček (Hynek Čermák)

,,Vlček. Křetice. 120 hektarů v bio. Určitě jste o mně slyšel.

Franta Vlček prošel od minulé série dlouhou cestou. Z naprostého vinaře – amatéra, kterému jde jen a pouze o vydělané peníze ze zásluhou Kateřiny Hýskové změnil v lepšího člověka a dokonce se (i přes nesouhlas Bedřicha) stal rytířem vína. Teď odjíždí doprovodit faráře Tomicu na jeho českou misi, ovšem do cesty se mu připlete jedna nebezpečně drahá sázka…

Waldemar (Jiří Vyorálek)

,,Nejsem svině.“

Waldemar je takovým strdínským Frantou Vlčkem, zkrátka vinař, který „jede ve velkém“, nebojí se ničeho a rozhodně si nelibuje ve fair play. Když navíc před rokem zemřel Hampl, stal se jediným vinařem ve Strdíně. Na chátrající Hamplovo vinařství si navíc dělá zálusk, rád by ho koupil a zahrnul pod své latifundie. Hamplova dcera se však vinařství nechce jen tak vzdát…


 Pijani (hrají: Lukáš Langmajer a Pavel Šimčík)

,,Já nesmím pít. Ale vždyť pivo není alkohol!

Čechy a Morava mají leccos společného. I když se rodákům z Křetic a místním ze Strdína ne vždy podaří najít společnou řeč, těmhle dvěma to spolešně funguje úplně maximálně. A víte proč? Mají toho totiž hodně společného. Kladný vztah k alkoholu sice rozvíjí jenom Machr, nicméně i Hrouda má v tomto "odvětví" nemalé zkušenosti. Bohužel, v současnosti se už tréninku v konzumaci nápojů věnovat nemůže, protože potom upadá do depresí.

Machr (Lukáš Langmajer)

,,Každá vteřina střízlivosti ti může být osudná.

Porybný Machr se z jihomoravských Křetic dostal do severočeského Strdína vlastně náhodou. Myslela si, že všichni Křetičtí jedou jenom na pivo do Sovičky. Ale protože je Machr kluk učenlivá a žádný nápoj s obsahem alkoholu mu není lhostejný, i na české (respektive pivní) podmínky se odkáže rychle adaptovat. A navíc to vypadá, že na druhém konci republiky konečně nalezne skutečného přítele!

Hrouda (Pavel Šimčík)

,,Samostatně myslet? To je to, co mi vždycky nebožtík Hampl výslovně zakazoval.“

Hroudu považují ve Strdíně za místního hodného blázna. Hrouda je dobrý chlap, i když má trochu problém s alkoholem. Pokud se ho nenapije, je na něj spolehnutí, dokáže „zamakat“ za tři, však se to tak učil v Hamplově vinohradu. Jenže jakmile si k ohnivé vodě jen přičichne, je zle. Vybaví se mu vzpomínky na mrtvého otce a bratra a on se pak utápí ve smutku ( a dalším alkoholu). Zdá se ovšem, že i Hrouda konečně nalezne spřízněnou duši...


 Bedřich Pavlíček (hraje: Václav Postránecký)

,,Však neboj, sa rozpijeme a pak sa uvidí.

Po zdravotních komplikacích, které Bedřicha Pavlíčka postihly v souvislosti s namáhavou prací ve vinohradě, se zdá, že je jeho zdravotní stav konečně v pohodě. Starost o vinařství a vinohrd po něm převzala jeho dcera Kateřina a on se může plně věnovat „vinařskému důchodu“. Jenže to není nic pro Bedřicha! Když se naskytne šance pořádně si zamakat na vinohradě, je jasné, že do toho Bedřich půjde. Jediné, ž čeho má strach, je, jak to vezme jeho manželka Stázi…


Hedvika Taušová (hraje: Lucie Benešová)

,,Nemůžeme pořád všechny dotovat. Musíme vydělávat!

Kdyby Franta Vlček neměl svoji pravou ruku Hedviku, mohl by své vinařství dávno pověsit na hřebík. Tahle zlatá žena se mu totiž stará o veškeré účetnictví, propagaci a navíc je za něho ochotná žehlit spoustu průšvihů. Toliko k Heduš v práci. Doma je ovšem toto blonďaté tornádo výrazně nekompromisnější. I když má za manžela policistu, Patrik si doma ani neškrtne a navíc musí jít s miminkem na mateřskou dovolenou. Přece nebude s malou Páťou doma hlava rodiny!


 Patrik Tauš (hraje: Pavel Nečas)

,,Stejně s ňú něco je. Denně vykadí kilo teho, a stejně furt roste.

Policista Patrik si ve Strdíně užívá dovolenou, i když ne jen tak ledajakou. Činorodá manželka Hedvika ho totiž vyslala na mateřskou dovolenou. A tak se v Čechách novopečený otec stará o malou Páťu, přičemž z něj kvůli tomu mají samozřejmě všichni ostatní srandu. Patrikovi to ale nevadí. Je přesvědčený, že má svoji policajtskou autoritu, které se jen tak jednou mateřskou dovolenou nezbaví.


 Klára Hamplová (hraje: Eliška Křenková)

,,Hele, do Satana se nenavážej!

Klára Hamplová pracuje spolu s mámou v její hospodě U Námořníka. Svoji kariéru ale vidí úplně někde jinde – v metalové skupině Trakthor, kde hraje na kytaru. Snem téhle satanistky tělem i duší je vypadnout ze Strdína (alespoň do Liťáku) a věnovat se naplno hudbě. Mezitím ale bohužel musí pomoct nosit piva a snášet oplzlé řeči U Námořníka. I když jí máma dost často štve, obě dokáží táhnout za jeden provaz.


 Bartákovi (hrají: Marek Taclík a Laďka Něrgešová)

,,Kolik to tak může hodit?“

Z čeho jim nic nekápne, tím se Zdeněk (Marek Taclík) a Jaruna (Laďka Něrgešová) Bartákovi naprosto nezabývají. Jejich největším hrdinou je Dalibor Vrána z Vrchní, prchni! U tohoto filmu tráví večery a dojímají se nad Vránovou důmyslnou metodou, jak z lidí vymámit peníze. Sami se snaží o něco podobného, leč bohužel ve svém „podnikání“ nemají zrovna velký úspěch. Ale jak říká Jaruna, jednou to přijde!


 Chrudoš (hraje: Leoš Noha)

,,Stavíte se na pivo?“

Chrudoš je starostou Strdína už pěkných pár let. S nikým nechce mít žádný problém, vše je schopný vyřešit, zejména když se tu a tam pošle dobře míněná částka peněz. Chrudoš si rozhodně neklade malé cíle, svou budoucnost vidí ne v malé vísce, ale až v legendárním Liťáku. Kariéře úspěšného politika, o niž je přesvědčen, ovšem nemíní obětovat svého největšího koníčka, kterým je pití piva. Tenhle náhled na svět po něm přesně podědil i jeho syn Jožin. U něj má ale obavy, aby pokračoval v rodinné tradici a dokázal každoročně zvítězit v závodech traktorů. Protože z toho se přece nestřílí!


 Monika Waldemarová (hraje: Zuzana Norisová)

,,Cink... Čusík, pusík, zdraví vás Moník!

Bývalá kadeřnice Monika nemusí po sňatku s velkovinařem Waldemarem pracovat, aby také ano, Waldemar je dokáže oba v klidu uživit. Monika si tak našla, aby mentálně nestagnovala, jinou zábavu – pro strdínské ženy natáčí svůj pravidelný videoblog. Zabývá se v něm čistě dámskými tématy souvisejícími se vztahy a sexem. A protože je v „komplotu“ s místním Casanovou Ládíkem, podprahově do dam hučí, ať podlehnout právě jemu.


 Sumečková (hraje: Anežka Rusevová)

,,No potěš pámbu

Sumečková je jedubaba, kterou byste nechtěli mít nejen za sousedku, ale vlastně ani v okolí. Nic a nikdo jí není dost dobrý, dokáže tak akorát nadávat a kárat ostatní. Ale možná se i na ni jednoho dne usměje štěstí….


 Jožin Chrudoš (hraje: Vojtěch Záveský)

,,Fichtl není jenom dopravní prostředek. Fichtl, to je životní styl.

Jožin je jediný potomek Chrudoše, strdínského starosty… Sice je maňána… nemakačenko… flegmatik, ale má svůj životní cíl jasně nalajnovaný. Čeká, až se táta dostane k těm velkým cinknutým zakázkám a pak by už nemusel nikdy nic dělat. Ale taky někde v něm hlodá pocit, že jednou bude taky velký politik, a že překročí i otcův stín... Hraje v kapele Zethor na bicí. Metal ve Strdíně prostě žije!


 Gábina Karasová (hraje: Johana Freywaldová)

,,Vyhrála jsem Litoměřickýho kokrháče!

Sestra Ládi Karase, zpěvačka kapely Trakthor, která v deseti vyhrála Litoměřického kokrháče s odvážnou interpretací písně „Skákal pes…“. Pracuje v Liťáku, kde potkává podnikatele a profesionální hráče fotbalu, přesto cítí, že muži z tohoto prostředí není to pravé, co by chtěla a čeká na opravdovou lásku muže s dobrým postavením, aby se o ni postaral.


 Jitka Zelenková (hraje: Ester Kočičková)

,,Ládíku, budeš se mi na to muset podívat ještě jednou.“

Matka Venouše, klacka nevycválaného, jak říká… pracuje v místním konzumu. Manžel od ní utekl, nechal ji se synem samotnou a od svého útěku už se nikdy neukázal ani neozval. Jitka, jako ostatně všechny ženy ze Strdína to táhne s Karasem.


Tereza Kostková alias Kateřina Hýsková Kateřina Hýsková (hraje: Tereza Kostková)

Žena v nejlepších letech, která nechá jen málokoho chladným. Její otec Bedřich Pavlíček je na mrtvici z toho, jak mu ta pražanda mluví do jeho vinařského řemesla. Chlapi v Křeticích jsou zase na mrtvici z toho, jaký má ta baba šmrnc.


Václav Postránecký alias Bedřich Pavlíček Bedřich Pavlíček (hraje: Václav Postránecký)

Dělá nejlepší víno v Křeticích, a proto se obecně předpokládá, že je nejmoudřejší chlap ve vesnici, tím pádem druhý nejmoudřejší občan Křetic vůbec. Protože je vždycky jedna osoba, která je moudřejší než nejmoudřejší chlap ve vesnici. Jeho žena Stázi.


Jitka Smutná alias Stázi Pavlíčková Stázi Pavlíčková (hraje: Jitka Smutná)

Bývalá češtinářka, která nyní vede folklórní soubor Hrozének a taky Pavlíčkovic domácnost. Je to jediný člověk, ze kterého má Pavlíček občas strach.


Jan Brožek alias Buddy Hýsek Buddy Hýsek (hraje: Jan Brožek)

Syn Kateřiny, čerstvě vyhozený z vysoké školy si myslí, že v „Asii“, jak říká po pražsku Moravě, se bude jen nudit a flákat. Nicméně postupně zjišťuje, že ani jedno z toho se mu nesplní.


Alžběta Vaculčiaková alias Petra Hýsková Petra Hýsková (hraje: Alžběta Vaculčiaková)

Vysoká dcera Kateřiny, které to jde skvěle s basketbalovým míčem, ale o něco hůř s klukama. Chvíli to trvá, než konečně někdo pochopí kouzlo její krásy: „Na tobě je skvělý, že když se na tebe člověk podívá, tak tam nahoře tak jako nekončíš jako ostatní holky“.


Hynek Čermák alias vinař František Vlček František Vlček (hraje: Hynek Čermák)

Má největší vinařství v Křeticích. O to je jeho víno kvalitnější. Nechutná ani jeho vlastnímu otci Olinovi. František ale dokáže leccos pro vesnici zařídit, protože má peníze a konexe. Není nad to mít svého mafiána s dobrým srdcem. 


Zdeněk Junák alias starosta Olin Vlček Olin Vlček (hraje: Zdeněk Junák)

Starosta Křetic. Byl starostou Křetic za komunistů, je starostou Křetic za demokratů a jednou snad, jak doufá, bude starostou Křetic za dalších komunistů. Ale je fajn.


Anna Fialová alias Julie Vlčková Julie Vlčková (hraje: Anna Fialová)

Krásná Vlčkova dcera, první hlas Hrozénku. Někdy si říká, že je jí pro takovou díru škoda. Ale na druhou stranu, je někde krásnější místo?


Pavel Nečas alias policista Tauš Patrik Tauš (hraje: Pavel Nečas)

Svědomitý policista. Kdyby pracoval v místě, kde policii někdo bere vážně, měl by fantastickou kariéru. Ale on pracuje ve Křeticích.


Lucie Benešová alias Hedvika Taušová Hedvika Taušová (hraje: Lucie Benešová)

Všichni Křetičáci jsou hovada a nejvíc ten její policajt. Ale kdyby mu neměla za co nadávat, nebavilo by jí to.


Tomáš Materna alias Michal Tauš Michal Tauš (hraje: Tomáš Materna)

Mladý syn policisty má duši opravdového jihomoravana. Je budoucností Křetic, umí za to vzít. I přes den na Vinohradu, i v noci, ve sklípku.


Miroslav Táborský alias Jan Fuksa Jan Fuksa (hraje: Miroslav Táborský)

Muž plný staré vinařské moudrosti, kterou pravidelně pěstuje se svým nejlepším kamarádem Pavlíčkem. Nikdo nedokáže tak básnicky pojmenovat krásy jižní Moravy tak jako on.


Pavel Liška alias farář Tomica Miroslav Tomica (hraje: Pavel Liška)

Křetická autorita, vyznávající velmi progresivní metody. Dokáže zvýšit životnost všem krucifixům, protože vrtá Ježíše do hmožděnek.


Oldřich Navrátil alias doktor Vladimír Luža Vladimír Luža (hraje: Oldřich Navrátil)

Doktoři to mají na jižní Moravě těžké. Každý totiž ví, že lékem na všechno je dobré víno.


 Jakub Hřebec (hraje: Tomáš Matonoha)

Divoký hřebec z jižní Moravy, který dokáže každou ženu přimět, aby s ním šla objevovat krásy Moravy do pokoje číslo 213 ve Vlčkově penzionu Sovička. Tedy hned potom, co s ní vypije láhev Chardonnay. To on ho přejmenoval na Chardojó.


 Luis König (hraje: Robert Nebřenský)

Vlčkův enolog, který prý studoval víno ve Francii. Proto jako jediný dokáže pochopit Vlčkovo víno, které zřejmě předběhlo dobu. To, co mají jiní za chuť octa, má Luis za chuť ananasu či správně francouzsky lananasu.


 Machr (hraje: Lukáš Langmajer)

Machr je porybný a je tak trochu alkoholik. Křeticemi a životem obecně projíždí na babetě nebo prochází s lahvinkou volným krokem. Patří do koloritu dědiny, všichni ho mají trochu za magora, ale v jádru je dobrý člověk, který se naplno projeví např. poté, co se v křetickém rybníku objeví veliký sumec.

TOPlist