Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web


Anežka Rusevová exkluzivně pro náš web

Exkluzivně pro náš Fanweb Vinařů odpovídala na naše dotazy skvělá herečka Anežka Rusevová, kterou nově můžete vidět v seriálu Vinaři, kde hraje "ošklivku" Sumečkovou. V rozhovoru prozradila i pár zajímavostí z natáčení. Nyní si už můžete přečíst celý rozhovor s Anežkou Rusevovou.

1. Ve Vinařích hrajete postu Sumečkové, neošklivější ženské z vesnice. Jaké to je hrát takovou "ošklivku" a co na svou roli říkáte?
Věděla jsem, že Máňa Sumečková nebude zrovna příjemná ženská, ale jak bude vypadat jsem se dozvěděla až na natáčení. Nejdřív to pro mne byl trochu šok, že budu muset být takhle ošklivá - přece jen každá ženská se chce "líbit", i před kamerou. Ale koneckonců je to role a byla to pro mne dobrá příležitost, jak si ze sebe udělat legraci a byla to pro mne nakonec výzva.

2.Jak dlouho trvá než se z krásky převtělíte do podoby Sumečkové?
Ze začátku to trvalo docela dlouho, než mi vousy nalepily, asi 1,5h, ale nakonec jsme to stíhaly za půl.

3. Jak na place vycházíte se svými hereckými kolegy? Bavíte se spolu i v soukromí?
S kolegy jsme vycházeli velmi dobře, na natáčení byla bezvadná nálada, některé znám i ze školy i z dřívějška, setkání s některými hvězdami pro mne byla skvělá zkušenost.

4. Pomalu se blíží Vánoce, jak se na tyto svátky těšíte vy?
Vánoce mám moc ráda a těším se na ně. Většinou je trávím s rodinou na chalupě v jižních Čechách.

5. Léto je sice již za námi, jak jste ho ale prožila?
Natáčením Vinařů :-) a dovolenou ve Španělsku.

6. Vinaři jsou seriálem z vinařského prostředí, v nové řadě se konzumuje také pivo. Čemu dáváte přednost vy, pivu nebo vínu?
Obojí mám moc ráda :-)

7. Co ráda děláte ve svém volném čase?
Mám psa a 3 kočky, ráda se věnuju jim. Miluji cestování a setkávání se s přáteli.

8. Ve Vinařích nás mají čekat dvě svatby a rozvod, co čeká Sumečkovou? Můžete prozradit nějakou zajímavost co nás do konce Vinařů čeká?:-)
Ke konci seriálu už se skoro bude zdát, že i Máňa se dočká svého štěstí, ale díky své hlouposti se jí to nakonec nepovede. Kvůli lásce se pokusí i "zkrásnět". Kdo chce vidět Máňu, ať si rozhodně nenechá ujít 15.díl. :-)

9. Kromě Vinařů jste se objevila třeba již v seriálu Kriminálka Anděl, ve filmu Anglické jahody nebo třeba i na divadelních prknech. Můžete hodnotit. Co vás baví víc? Seriál, film nebo divadlo?
Baví mě divadlo i film. K divadlu mám velmi blízký vztah, protože jsem ho dělala v podstatě od malinka, takže je to moje srdcová záležitost. Ale svět filmu a natáčení je pro mne velmi lákavý a baví mě moc, čím dál tím víc...

10. Co vy a sociální sítě? Máte svou internetovou stránku, svůj profil na facebooku a co další sociální sítě? Holdujete internetu?
Tak internetu holduju jako normální uživatel, jinak ale nejsem vyloženě technický typ...Profil na facebooku, webová stránka je ale pro mou profesi v dnešní době skoro nutností.

11. Kromě profese herečky jste vystudovala také magisterský titul MgA. Co z toho jste radši?
Titul MgA. znamená magister artis, tedy magistr umění a člověk ho dostane právě, když vystuduje vysokou uměleckou školu, v mém případě herectví na DAMU. I herci mohou být titulovaní. :-) I když nám ten diplom potom akorát visí doma na hřebíku. :-)

12. V jednom z nedávných rozhovorů jste prozradila, že jste se zranila při natáčení jedné ze scén Vinařů, kde jste na seriálové svatbě jednoho z hrdinů chytala kytici a špatně jste dopadla. Můžete malilinko naznačit co se bude odehrávat a koho se to bude týkat?
No, to docela bolelo, docela hodně...Pajdala jsem asi 3 týdny, takže nakonec musela pajdat i Máňa Sumečková :-) bylo to na svatbě, a to hned dvojité. Čí, to se nechte překvapit!

13. Jak jste se dostala k herectví  uměla by jste si představit, že by jste byla nečím jiným než herečkou?
Můj tatínek byl herec Radan Rusev a máma tanečnice, takže se dá říct, že jsem u divadla v podstatě vyrostla a vlastně jsem ani nic jiného moc dělat nechtěla. V dnešní nejisté době je ovšem dobré, když herci "umí" i něco jiného než hrát, protože ne každý má to štěstí se herectvím uživit. Vím to z vlastní zkušenosti, takže i mě se už stalo, že jsem se musela naučit spoustu jiných věcí...Umím třeba překládat a tlumočit z němčiny a výborně vařit kafe :-)

14. Kdyby jste nyní dostala šanci si zahrát jinou postavu než Sumečkovou, kdo by to byl?
Jakákoliv další role. A aspoň o něco málo hezčí :-)

15. V dnešní době jsou velkým hitem tzv. nekonečné seriály, které trvají i několik let. Co by jste říkala na to, kdyby vás Sumečková provázela např. ještě 10 let? Šla by jste do toho?
Asi ještě nejsem v pozici, že bych si mohla dovolit odmítat práci, takže asi ano. Ale samozřejmě bych nechtěla být dokonce života jen Máňa Sumečková.

16. Ve skutečnosti jste pěkná holka, ve Vinařích hrajete ošklivku, jaké byli vaše první pocity když jste si ve scénáři přečetla koho vlastně budete ztvárňovat?
Jak už jsem psala na začátku, finální podobu Máni jsem se dozvěděla až první natáčecí den, takže to byl trochu šok a chtělo se mi brečet.

17. Seriál Vinaři je seriál z Moravy, co vy a Morava? Je vám blízká?
Přiznám se, že Moravu až tak důvěrně neznám, takže bližší jsou mi asi Čechy, ale z výletů na Moravu vím, že je to nádherný kraj.

18. Čeká nás na konci Vinařů nějaká větší událost, něco čím se seriál s diváky rozloučí? Hezké by bylo podívat se zpátky do Křetic, tedy do míst kde se odehrávala první řada, kam by se zároveň podívali také "nováčci" včetně Sumečkové.
Větší událostí budou asi ty svatby a vyvrcholení oné sázky. Jak to dopadne ale nebudu prozrazovat. A pokud se budou moct v budoucnu Češi jet podívat do Křetic, rozhodně jsem pro :-)

19. Jak vypadá váš běžný den? Co ráda děláte?
Asi žádný den není úplně běžný, v hereckém povolání je to dost proměnlivé. Já asi vlastně ze všeho nejradši pracuju a potom odpočívám...

20. Chcete na závěr něco vzkázat fanouškům z fanwebu Vinařů?
Ať se seriál líbí a fanoušci mu zůstanou věrní.

Děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Prima


Laďka Něrgešová exkluzivně jen pro náš Fanweb

Laďka Něrgešová je oblíbená česká herečka a moderátorka. Zahrála si plno rolí, např. v seriálech Rodinná pouta (později Velmi křehké vztahy), Bazén, Román pro ženy či nejnověji ve Vinařích. Moderovala také první dvě řady soutěže Česko hledá SuperStar, Farmář hledá ženu či Jak se staví sen. V současné době moderuje pořad Top Star. Exkluzivně jen pro náš web odpověděla na několik otázek přímo od vás. Nyní si přečtěte celý rozhovor...

V současné době Vás můžeme vidět v nové řadě seriálu Vinaři kde hrajete "nováčka" Jarunu Bartákovou která hodně slyší na peníze. Jaká podle Vás Jaruna je?

Jaruna je na prachy. O tom žádná! A vychcanost jí není cizí. Navíc má geniální vkus a oblékání a doplňky!! A mně se hraje dobře s kolegy. Jsou to ostřílení jezdci. A to je vždycky fajn.

Uměla by jste si představit, že by Vaše postava z Vinařů byla Vaší sousedkou? Brala by jste jí jako svojí kamarádku či někoho ke komu máte blízko?

Mám takovou sousedku!! A občas s ní zajdu i na kafe. Proč ne? Ja se snesu skoro s každým.

Aktuálně hrajete ve Vinařích, kromě Vinařů vás ale můžeme vidět i v Top Staru (dříve VIP zprávy), objevila jste se ale i v Rodinných poutech (VKV) či jste moderovala pořad Jak se staví sen či Farmář hledá ženu. Co vás baví víc? Žena která lidem přináší aktuální info ze světa hvězd, seriálová hvězda nebo moderátorská hvězda? Co máte radši, moderování nebo hraní?

Já mám ráda všechnu svojí práci! A snažím se tak přistupovat ke všemu. Když půjdete s chutí třeba i do mytí oken-bude to líp a rychleji hotovo!! Stačí si to nastavit v hlavě. Kdyby mě něco nebavilo-je lepší se na to vykašlat.

Jaký je váš denní režim, nemyslím úplně od rána když vstanete myslím tím váš "pracovní" denní režim. :)

Tak to mam díky svému povolání vic jak různé! Režim mi připravuje jenom škola. Ráno v 6:45 budíček. A to nekompromisně každý všedni den. Protože máme školáka. Jinak v práci je to nárazové. Někdy mam týden,kdy vstávám ob den v 4:45-a odjíždím točit. A někdy mám třeba čtyři dny-úplně volno. To je podle projektu,na kterých právě dělám. A nebo nedělám

Když se vrátíme o několik let zpět... Byla jste hlavní hvězdou VKVéček díky kterým jste se pro spoustu lidí stala tou "seriálovou" mrchou. Co vás baví hrát víc mrchu nebo hodnou paní?

Mrchu!! Jasně! Co chcete hrát u hodné pani? Mrcha má vic manipulačního prostoru. A navic se to vzdycky dá udělat nějak s humorem.

Letos se již po několikáté vysílá další řada pěvecké soutěže SuperStar, na jejím začátku skoro před 11 lety jste jí moderovala, vlastně jste objevila první českou superstar, když se na to podíváte zpětně, je něco co vám SuperStar dala a je něco co vám vzala?

Tak já jsem moderovala první DVĚ!! Řady! A jsem za tu přiležitost vděčná-dodneška!!

Vystupujete i v divadle? V jakém představení vás můžeme aktuálně vidět?

Ne. Z divadla jsem po 15-cti letech....před dvěma lety odešla.
A zatím nemám potřebu se kamkoliv vracet.
Mám teď jiné priority.

Je nějaká možnost Vás vidět i na živo? Jste moje nejoblíbenější herečka i moderátorka a moc ráda bych se s vámi viděla. :)

Tak to asi nepůjde! Mám problém si dát do diáře i nejlepší kamarádky.
A rodiče mě taky nevídají každý týden. A když už mám volno. Jsem s Adamem a manželem. A ráda,že mám klid. Třeba Moniku Absolonovou,se kterou si píšeme a voláme skoro furt...jsem teď viděla asi po půl roce!! Se mnou je to peklo. A já zatraceně dobře volím-s kým a kdy se vídám. Tak se omlouvám!!

Lze nějakým způsobem získat do sbírky váš autogram? Miluju vás:-D♥

Jo! Napište na Primu-na tiskové oddělení. Tam maji tunu podepsaných fotek!!

Můžete malinko prozradit nebo naznačit co nás čeká v nejbližších dílech seriálu Vinaři?

Ne! Nemuzu! To by nebylo prekvapeni!!! A ze jich tam bude!!

Jak jste prožila letošní letní prázdniny? Měla jste volno nebo jste pracovala?

Měla jsem po 4 letech volnější létto!! A fakt jsme si to užili. Děkuju za optání!!

V jednom nedávném rozhovoru jen pro náš web nám kreativní producent Vinařů Jan Uhrin prozradil že nás v nové řadě čeká rozvod, dvě svatby a dítě. Nečeká něco z toho i Bartákovi? Že by rozvod či dítě?:-)

Čeká. Ale co,vám neprozradim!!

Jaký je váš průběh toho když jdete na natáčení Top Staru, od příchodu do Primy až po stoupnutí před kameru.

Projdu vrátnici. Pozdravim v maskérně. Dojdu do kostymérny-dohodneme se,co si ten den vezmu. Pak jdu do patra do redakce. Kouknu se na všechny reportáže. Přihlásím se na počítači. Podle toho-co jsem viděla-si ve speciálnim programu napíšu,co budu říkat,což se rovnou zapisuje pod kamery ve studiu. Následuje maskérna. Česání. Převlékání. A čekání na živé vysílání. Ve studiu mi daji mikrofon za hlavu. A pak jen režisér řekne z režie-za deset vteřin. A jde se na to. Je to dostatečně podrobně?

Vždycky mě zajímala jedna věc, říkáe se že kamera přidává kila ale vy před kamerou přímo hubnete místo toho aby jste přibírala, jaký je váš recept na to?

Kamera každému přidá 5 kilo!! V tom je to spravedlivé. A i ja mám období, kdy prasím. Ale je dobře,ze mám nad sebou ten bič,že to přes čtyři kila navíc nemůžu pustit. Protože bych nic neoblékla!! Haha

Kdyby jste se mohla poohlédnout po jedné ze svých rolí (Bazén, VKV,...) a měla možnost si znovu tu roli zahrát která by to byla?

Život jde dál!! Proč se vracet?? Miluju nové výzvy. Nežiju minulostí!!

Minulý podzim jste vybraným lidem plnila sen v pořadu Jak se staví sen, ale co Váš osobní sen, máte nějaký? Prozraďte aspoň trošičku. :)

Mám. A neřeknu!! Tohle jsou věci,který se do světa netroubí

Chcete na závěr něco vzkázat fanouškům z Fanwebu Vinařů?

Dívejte se dál! Bude to plné zvratů a humoru. My to pro vás s láskou točili. Snad to budete cítit

Děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Prima


Kreativní producent Vinařů exkluzivně pro náš Fanweb

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s kreativním producentem seriálu Vinaři nejen o druhé řadě. Jan Uhrin odpovídá na naše i vaše dotazy, protože právě vy jste před nedávnem měli možnost mu položit jakoukoliv otázku. Zde je výběr těch nejlepších otázek a samozřejmě si na ně můžete přečíst odpověď...

Je možné malinko prozradit nebo naznačit, koho si ve Vinařích zahraje Laďka Něrgešová? A bude se v seriálu objevovat déle nebo se jen objeví párkrát v ději?

Laďka hraje manželku Marka Taclíka - Jarunu Bartákovou. Jarunu a Zdendu Bartákových spojuje kromě manželství ještě vášeň k penězům a schopnost na všem něco trhnout...
Laďka bude hrát v celé nové sérii.

Všímáte si chyby, která se objevovala v první řadě Vinařů a to nářečí? Bude se na nářečí dávat v druhé řadě větší pozor? Je těžké se takových chyb v seriálu vyvarovat?

Nářečí jsme probírali s herci, kteří se na Moravě narodili... Navrátil, Junák, Novák, Matonoha, Brožek, Liška studoval v Brně... Pavel Nečas se narodil dokonce pár kilometrů od místa, kde jsme natáčeli... producent seriálu, který scénáře připomínkoval, je z Brna... nešlo tedy o žádnou parodii nebo zesměšňování. Nářečí není jedno pro celý region, nuance se liší obec od obce, takže ani není možné říkat, co je chyba a co ne... herci z Moravy mluvili tak jak se mluvilo u nich doma.

Můžete prozradit nějakou zajímavost či perličku z natáčení druhé řady seriálu Vinaři?

Chováme prase, které bude hrát, jmenuje se Vincek a miluje fotbal...

Jak vím, tak natáčení Vinařů je v plném proudu, můžete alespoň ve zkratce prozradit co nás čeká v druhé řadě?

Velká sázka... dvě svatby a jeden rozvod... ale hlavně pohoda, humor, krásné exteriéry... a skvělé herecké výkony

Hedvika s Patrikem čekají miminko, druhá řada Vinařů by se měla "otevřít" právě křtinami jejich dítěte, co nás ještě kromě křtu čeká za větší událost?

Čas u nás poskočil a Hedvika s Patrikem už mají ,,jednoročáka“ a Patrik je s Páťou právě na mateřské dovolené. A v každém díle nás čeká nějaká velká událost místních rozměrů, která vás určitě pobaví..

Druhá řada Vinařů se již nenatáčí na Moravě, ale blíž k Praze, jakto? Přeci ta Morava dělala Vinaře tím, čím byli.

Vinaři byli tím, čím byli díky humoru, skvělým hercům a kameře Honzy Drnka, která nechala naplno vyniknout malebnosti Pálavy. Tentokrát se podíváme do severních Čech, kde je krajina stejně nádherná jako na Moravě, takže vizuální stránka druhé řady se nebude lišit od té první. A ze setkání našich známých moravských vinařů s těmi českými čerpáme nové příběhy, které by mohly bavit Moravany i Nemoravany. Věříme, že se i druhá série stane kultovním seriálem podzimu.

Co je vaší prací (kreativní producent) a co vás na vaší práci baví nejvíc?

Musím dát dohromady kreativní tým, který bude fungovat... V praxi to znamená najít scénáristy, vytvořit pro ně podmínky, aby jejich tvůrčí ega byla schopna navzájem spolupracovat... dávat jim takové scénáristické zadání, aby všichni pracovali pro co nejlepší společný výsledek... být u toho, když se rodí náměty jednotlivých dílů... číst a připomínkovat synopse, scénáře v počátečních verzích, schvalovat finální verze toho, co se bude točit...
Souběžně připravovat natáčení, hledat realizační tým: hlavní profese - režiséry, kameramany, střihače... a samozřejmě herecké obsazení, které bude nejlépe odpovídat potřebám scénářů a divácké atraktivnosti...
Být u natáčení a na místě korigovat nesrovnalosti, aby se realizace neodchylovala od původního záměru, být u střihu, a nakonec schvalovat jednotlivé díly do vysílání...
Uff... je toho dost, ale to mě na tom právě baví.

Neplánujete uspořádat nějakou akci s Vinaři pro fanoušky, např. autogramiáda, setkání, atd. Ráda bych se s nějakými herci z Vinařů setkala osobně.

Plánujeme... ale ještě nevím kdy...

Dobrý den, čeká nás v druhé řadě Vinařů nějaká smutná událost, popř. smrt?

Smrt u nás nehledejte... Vinaři by měli bavit, udělat vám dobře na duši... Potěšilo by mě kdybyste plakali... smíchy.

Můžeme se v druhém pokračování Vinařů těšit na naši mladou "partičku" Buddy, Petra, Michal a Julie? Mám je moc ráda.

Naši vaši mladou ,,partičku“ vystřídá česká mladá ,,partička“, a doufám, že ji budete mít stejně ráda, jako tu moravskou.

Začnou spolu v druhé řadě randit Kateřina s Františkem? Moc bych jim to přála aby se tihle dva dali dohromady.

No... bude to napínavé... ale když jim to budete moc a moc přát...

Chcete na závěr poslat vzkaz fanouškům z Fanwebu Vinařů?

Myslím, že se máte na co těšit...!

Děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Prima


Tomáš Materna exkluzivně pro náš web

Přinášíme vám druhou část exkluzivniho rozhovoru s "mladými" herci seriálu Vinaři. Včera jste si mohli přečíst rozhovor s herečkou Alžbětou Vaculčiakovou, kterou z Vinařů znáte jako Petru Hýskovou, dnes si můžete přečíst rozhovor s mladým, talentovaným hercem Tomášem Maternou, který v seriálu Vinaři hraje Michala Tauše. Nyní si už můžete přečíst celý rozhovor.

Jak jsi se dostal k herectví a baví tě to?

Vlastně za to vděčím rodičům, protože když mi bylo asi 6 let, tak mě mamka přihlásila do tanečního souboru Popbalet. Tenhle soubor byl pak osloven tvůrci jednoho muzikálu, že potřebují děti, které umí tancovat. A pak se to začalo nabalovat. S těmito zkušenostmi jsem se pak přes casting dostal na další muzikál, kde si mě všimli z jedné modelingové agentury, a tím jsem začal fotit různé katalogy a později se tak dostal k dabingu, natáčení reklam a filmů.

Hraješ v divadle? V jakém představení tě nyní můžeme vidět?

Bohužel v žádném divadle nehraju, nejsem studovaný herec. :)

V seriálu Vinaři hraješ postavu Michala Tauše, syna policisty Tauše. Máš se svojí postavou něco společného? Jak se ti hraje s tvými hereckými kolegy?

Troufnu si říct, že stejně jako Michal jsem pohodový, snad i stejně pracovitý kluk, který nenechá kamarády ve štychu. Na druhou stranu je to trochu trouba. :P S hereckými kolegy jsme si padli všichni do oka, takže nebyl žádný problém, ono to lidi hodně sblíží, když spolu půl roku tráví skoro každý den a ještě k tomu na kouzelné Jižní Moravě :) Ale přece jenom před některými hereckými kolegy jsem byl více nervózní. :D

Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?

Mám rád adrenalinové zážitky a jsem pro každou zábavu! Skákal jsem bunge jumping i tandemový seskok padákem. Jsem obrovský filmový fanda a strašně rád sportuju, především běhám, hraju squash a fotbal. Ale rozhodně mám taky rád pohodičku doma s počítačem. :)

Čeká Michala v druhé řadě Vinařů nějaký větší příběh? Na co se kolem tvé postavy můžeme těšit?

Tohle bohužel není otázka pro mě. Já bohužel nemám žádné informace o druhé řadě, tedy zda se bude druhá řada vůbec Michala týkat.

Vinaři se "probojovali" do ankety TýTý, myslíš že mají nějakou šanci se umístit jako seriál roku? Budeš jim držet palce?

Tož sakra budu držet palce! Seriál Vinaři se mi osobně totiž jako celek obrovsky líbil a myslím si, že to byl ideální seriál na nedělní pohodičku. :) Takže doufám, že tu anketu TýTý Vinaři vyhrají :)

Jak se ti hraje s Alžbětou Vaculčiakovou, představitelkou Petry Hýskové?

Bětka je super! Když si na ní vzpomenu, pamatuju si, jak jsme vždycky spolu rádi řešili naše osobní problémy v životě :D Jen si člověk vedle ní má tendenci stále vyhlížet nějaké vyvýšené místo :D

Odkud pocházíš? :))

Narodil jsem se v Hradci Králové, kde rodiče rok a půl bydleli, ale od té doby žiju v Praze. :)

Chtěl bych se zeptat, jaká byla tvá první herecká zkušenost?

Poprvé, co jsem asi stál před kamerou, bylo při natáčení filmu “Politik a herečka”. Moc si toho nepamatuji, bylo mi kolem osmi let a jednalo se jen o komparzní roli. Když si na to vzpomenu, napadá mě jen, že tam bylo hodně lidí a já měl strach. :D

Baví tě být hercem, nebo by sis chtěl vyzkoušet nějakou jinou profesi? Nelákalo tě být někdy místo před kamerou za kamerou?

Ono obojí mi přijde jako zajímavá a zábavná profese. Jak před kamerou, tak za kamerou. Ale hraní mě opravdu nadchlo a moc rád bych se v tomto oboru pohyboval i nadále.

Kdyby jsi si mohl vybrat jakoukoliv jinou postavu z Vinařů koho by sis chtěl zahrát a proč? Díky za odpověď.

Asi bych stejně zůstal u Michala. Je mi typově nejblíže. Ale samozřejmě mě jako další postava napadá postava ukecaného pražáka Buddyho :)

Jakou školu jsi vystudoval než jsi se dostal ke hraní?

Ke hraní jsem se dostal už jako malý kluk. Ale momentálně jsem dostudoval bakalářské studium na VŠE v Praze.

Zajímalo by mě, jak jsi se dostal k seriálu Vinaři? Jestli přes casting nebo nějak jinak.

Normálně jsem byl pozván na casting od jedné agentury. :)

V květnu oslaví náš fanweb Vinařů první narozeniny, chtěl bys nám něco popřát do dalších let?

No rozhodně popřeju velkou návštěvnost na fanwebu, ať se daří a příští rok oslavíte další narozeniny :)

Chtěl bys na závěr něco vzkázat fanouškům seriálu Vinaři?

A fanouškům bych chtěl vzkázat velké díky za podporu. Určitě nás nezapomeňte podpořit ve zmiňované anketě TýTý a doufám, že zůstanete se seriálem Vinaři i v dalších sériích! :)

Děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Prima


Alžběta Vaculčiaková exkluzivně pro náš web

Herečka Alžběta Vaculčiaková, která v seriálu Vinaři hraje skvěle Petru Hýskovou poskytla našemu webu zcela exkluzivní rozhovor. Bětka byla velmi ochotná a na všechny otázky velice ráda odpověděla, a jak sama přiznala přeci jenom je slovenka a rozhovor poskytla celý v češtině, tedy se předem omluvila za případně chyby. Rozhovor si nyní můžete přečíst.
Zítra nás čeká další rozhovor a to s Tomášem Maternou...

Jak jsi se dostala k herectví a baví tě to?

Přihlášku na herectví na Akademii umění v Banskej Bystrici na Slovensku jsem si popravdě podala prot, abych uklidnila mamku, která byla přesvědčená,že herectví je pro mně to nejlepší. Už mě to nebavilo poslouchat ať to zkusím a tak jsme se domluvili,že když mě nevemou, tak už mi nikdy neřekne nic o tom,jak jsem talentovaná. Já jsem se totiž za talentovanou rozhodně nepovažovala, jsem obyčejný normál. Když jsem skončila mezi prvními, řekla jsem si,,tak proč ne, možná to jednou budu skutečně dělat"?! Až když jsem se dostala na JAMU v Brně, tak jsem pochopila, jak moc mě to baví a naplňuje. Doteď se ale nebráním i jiným věcem, nejsem herečka, která o hraní odmalinka snila :)

Hraješ v divadle? V jakém představení tě nyní můžeme vidět?

Momentálně se budu jako herečka (i cokoliv co bude potřeba) angažovat v divadle Buranteatr, které znají asi jen brňáci. Tohle divadlo má teď nového uměleckého šéfa, šikovného mladého režiséra Juraje Augustína a jeho záměrem je přitáhnout do tohohle divadla ( které pod jeho vedením změní celou svou poetiku) mladé lidi, vysokoškoláky,ale samozřejmě všechny další. Přijďte! :) Já chci být u toho, protože si myslím,že se v Brně rozjíždí něco opravdu zajímavé a nové. Pak si hraju v pohádce Děvčátko Momo a ukradený čas v divadle Polárka a taky v inscenaci Teď na krk oprátku ti věší v Divadle u stolu.

V seriálu Vinaři hraješ postavu Petry Hýskové, dceru Terezy Kostkové. Máš se svojí postavou něco společného? Jak se ti hraje s tvými hereckými kolegy?

S postavou mám společný vztah k pohybu. Moc ráda sportuji. Ale nikdy jsem nedělala žádný sport profesionálně. Bohužel. Chodila jsem místo toho do taneční školy, dělala slovenský folklór, zpívala jazz a odmítala kluky, protože na ně prostě nezbyl čas :) Tak jsem byla ráda, že si tu profesionální sportovkyni můžu zkusit alespoň v televizi. Jinak je Petruška dost jiná než jsem já. Je ráznější,víc ironická, někdy hodně otrávená a drzá. Ale i stydlivá a citlivá. Taková normální puberťačka. A já mám někdy pocit, že mě taková ta opravdická puberta tak nějak obešla, tak jsem si ji prožila s ní. I to,že má bratra bylo boží. Vždy jsem bráchu chtěla a teď jsem si to mohla na Buddym zkusit. A je to teda skvělé! Brácha a ségra si říkáme doteď :)
A jak se mi hrálo s kolegy? Úplně dokonale! Pro mne to byla skvělá první zkušenost s natáčením. Učila jsem se od nich profesionalitě, ale také jsme si užili hrozně moc legrace.

Co ráda děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby? "Tvá" postava Petry ve Vinařích je sportovně založená, co ty a sport?

Moc ráda jsem ve svém volném čase v přírodě. Miluji hory! Turistiku, lyžování, tenhle rok jsem zkusila poprvé skialp. Ráda se učím nové věci! Miluji čas s rodinou,se svými blízkými, kamarády anebo taky v práci. Miluji víkendy na zkouškách v divadle- to má úplně jinou atmosféru než v týdnu. Zpívám, běhám, plavu, cvičím jógu (nejraděj v televizi s dětma, protože s nima je to největší pohoda a zábava). A tak, všechno co přijde. Halvně ať nechybí dobří lidé a veselost.

Čeká Petru v druhé řadě Vinařů nějaký větší příběh? Na co se kolem tvé postavy můžeme těšit?

Obávám se, že Petru v druhé řadě nic zásadného nečeká. Docela mě to mrzí, protože jsem potkávala lidi, kteří mi říkali, že Petra byla jejich nejoblíbenější postava. Ale Vinaři se posouvají dál a tak jsou změny normální a žádané :). Tak se taky nechávám překvapit, co bude.

Vinaři se "probojovali" do ankety TýTý, myslíš že mají nějakou šanci se umístit jako seriál roku? Budeš jim držet palce?

Palce určitě držím a myslím,že krásná moravská příroda, která z nich udělala něco víc než jsou seriály studiové, by jim mohla k vítězství pomoct.

Jak se ti hraje s Tomášem Maternou, představitelem Michala Tauše?

S Tomášem se hraje skvěle! Je zodpovědný a snaživý. A krom toho je to kus chlapa, takže mi ho všechny holky závidí :) A to je dobrý pocit :)

Ahoj, líbí se mi tvé příjmení "Vaculčiaková", jaký je jeho původ, předem děkuju za odpověď.

Už jsme se na to několik krát snažili doma přijít,ale tak nějak marně. Ale hned jak to zjistím,dám vědět :)

Odkud pocházíš? :))

Pocházím ze Zvolena. Je to městečko malé,ale všude kolem jsou krásné hory, protože leží v kotlině. Tak si tam někdy zajeďte nasát sílu a energii :)

Chtěl bych se zeptat, jaká byla tvá první herecká zkušenost?

Hmm...úplně první byla snad v projektu, který jsem dělala s dětma z dětských domovů. Jmenovalo se to ,,Keď v máji sú Vianoce" a já tam hrála Anděla. Jestli teda jde o divadelní zkušenost. Filmová byla Interrande a pak pořad Jogínci pro ČT.

Baví tě být herečkou nebo by sis chtěla vyzkoušet nějakou jinou profesi? Nelákalo tě být někdy místo před kamerou za kamerou?

Ano, moc mě to lákalo. Mě láká skoro všechno. Ale kdybych dělala něco krom herectví, tak by to bylo určitě s dětma, nebo naopak se seniorama. Taky mě moc lákala psychologie, tak jsem se teď přihlásila na jednu vysokou školu, kde budu studovat tanečně-pohybovou terapii.

Kdyby jsi si mohla vybrat jakoukoliv jinou postavu z Vinařů, koho by sis chtěla zahrát a proč? Díky za odpověď.

Machra - protože je to prostě machr! :)

Jakou školu jsi vystudovala než jsi se dostala ke hraní?

Pedagogickou a sociální akademii v Turčianskych Tepliciach

Zajímalo by mě, jak jsi se dostala k seriálu Vinaři? Jestli přes casting nebo nějak jinak.

No. To bylo tak. Ozvali se mi přes školu, že se pořáda casting na seriál. Já jsem ale nereagovala, protože jsem v seriálu moc hrát nechtěla. Ale pak mi volali osobně, že potřebují vysokou holku. A tak to začalo. V praze jsem byla asi 4 krát a u posledního kola jsem měla pocit , že je to dost beznadějné. Ale pak mi zavolali, že Petra budu já - usmívala jsem se od ucha k uchu, protože jsem věděla, že mě čekají prázdniny na Moravě :)

Zdravím, co si myslíš o své postavě v seriálu? Jaká podle tebe Petra je?

Už jsem to tady psala o pár otázek výše. Je určitě dost svérázná, ale pořád je to puberťačka, která někdy tak trošku neví co se sebou. Někdy je milá a někdy dost protivná (i mě někdy lezla na nervy:)). Taková normální ženská ve vývinu :) Baví mě na ní,jak má svůj cíl a jak je tvrdohlavá.

Dobrý den, jak to bude dál mezi Petrou a Michalem? Co je čeká?

Na tuhle otázku bohužel odpověď zatím neznám. Nechme se překvapit :)

V květnu oslaví náš fanweb Vinařů první narozeniny, chtěla bys nám něco popřát do dalších let?

Přeji Vám dobrou úrodu a ještě lepší sklizeň :)

Chtěla bys na závěr něco vzkázat fanouškům seriálu Vinaři?

Ano, určitě ano! :) Moc Vám všem děkuji za krásná setkání na ulicích, ze kterých mám vždy obrovský zážitek a radost a děkuji za všechny pozitivní ohlasy i konstruktivní kritiku. Ať se Vám druhá série líbí alespoň tak jako první, ne-li víc. A nezapomeňte sportovat! :)

Děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Prima


Režisér Vinařů exkluzivně pro Fanweb

Vojtěch Moravec je režisérem seriálu Vinaři. A zcela exkluzivně pro náš fanouškovský web Vinařů odpověděl na několik našich, ale také vašich otázek. Protože jste se sami mohli ptát. My jsme vybrali ty nejlepší otázky a na ně si můžete právě teď přečíst odpověď...

Dobrý den, jaké vidíte šance v TýTý? Myslím, že Vinaři by se jako seriál mohl umístit vysoko. Věříte ve vítězství a potěšilo by Vás?

Těžko říct, ale vzhledem k vysoké sledovanosti si umím představit, že by Vinaři měli nějaký úspěch.

Myslím, že díky Vinařům začalo hodně lidí pít víno. Já určitě. Co vy dáte si pohárek?

Nemyslím, že by lidi začali pít kvůli seriálu. Maximálně to na určitou dobu mohlo vytvořit u některých lidí jistou pravidelnost, když si v neděli večer otevřeli lahev k novému dílu. Já sám toho moc nevypiju. Ale ocením dobré víno.

Zdravím, bylo by možné si zahrát v seriálu Vinaři?

Zdravím. :) V první sérii jsme měli spoustu "hostujících" komparzistů, takže by to neměl být problém, když se přihlásíte přes správnou agenturu.

Kolik litrov vina sa vypilo pocas natacania?

Strašně moc mimo natáčení a strašně moc džusu na place. A toho burčáku kolik jsme vypili.

Jak jste se dostal k práci režiséra a co vás na vaší práci nejvíc baví?

Moje cesta byla docela nudná, protože jsem chtěl být režisér od malička. Vystudoval jsem střední fotografickou a pak na režii do Písku. Asi nedokážu říct, co mě baví nejvíc, protože mě na tom baví úplně všechno. I ty, v danou chvíli, nepříjemné okamžiky jsou skvělou zkušeností.

Chtěla bych se zeptat, můžeme se v drujé řadě Vinařů těšit na nějaké nové postavy?

To netuším. Druhou řadu Vinařů nebudu režírovat já.

Je nějaký způsob získat propagační předměty s logem seriálu Vinaři? Děkuji za odpověď.

Určitě na stránkách Primy něco najdete. Sám mám doma DVD a knihu.

Zajímalo by mě, jaké je natáčení na Moravě? Určitě je tam krásně. Je rozdíl mezi natáčením na Moravě a v Praze? Co máte na Moravě nejradši vy?

Na Moravě je nádherně. To co mě se tam líbí, tedy alesoň vmkraji, kde jsme natáčeli, je vidět v první řadě Vinařů. Těžko se dá srovnávat natáčení v Praze a tam, protože v Praze jedu po natáčení domů a na Moravě jsem jezdil do penzionu, kde jsem bydlel téměř půl roku. takže jiné to je, ale natáčení je natáčení.

Budou mít v druhé řadě něco Kateřina s Františkem, doufám že ano, mám je moc ráda a líbili by se mi jako pár.

Kdo ví...?

Jak dlouho trvá výroba jednoho dílu seriálu Vinaři? Jak taková výroba probíhá?

Nejde to měřit na díly, protože seriál jako Vinaři vzniká v podstatě najednou. Máme práci rozdělenou do menších částí po 4 dílech, aby se to dalo pamatovat. :) Probíhá to jako na každém jiném natáčení. Dostanete scénář, ten nastudujete, vyberete k tomu lokace, popř. něco upravíte. Produkce to naplánuje a když máte herce i štáb na místě, tak to vyrobíte nejlíp jak v danou chvíli můžete a umíte.

Dobrý den, spoustu diváků velmi zajímá příběh okolo Kateřiny a jejího převzetí Pavlíčkova vinohradu? Dopadne to dobře?

Druhou řadu nedělám, tak nevím.

Chcete něco vzkázat fanouškům seriálu Vinaři?

Snažili jsme se, aby se to líbilo, tak doufám, že se podařilo. Děkuju, že jste se dívali.

děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Prima

TOPlist