Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 Lucie Benešová
Postava ve Vinařích: Hedvika Taušová - od 1. dílu (31. srpna 2014)

Lucie Benešová - narozena 18.8. 1974 v Praze,

působí na poli českého showbusinessu jako herečka, moderátorka a duberka

Do podvědomí diváků se dostala díky filmu Vekslák, kde hrála spolu s Martinem Zounarem, pak jako dabérka a samozřejmě jako nezapomenutelná Beruška pořadu Prásk! Zahrála si mimo jiné v seriálu Horákovi s Igorem Barešem a dalšími, po boku Ivany Chýlkové v seriálu On je žena!, kde ztvárnila moderátorku zpráv, a v neposlední řadě v seriálu Ordinace v Růžové zahradě.

Její životní rolí byla však postava Ireny ve snímku natočeném podle pravdivých událostí Sametoví vrazi. Objevila se též ve filmu Ro(c)k podvraťáků a nejnověji ve filmu Bobule.

Se svým bývalým manželem Filipem Blažkem má syna Luciána a se součastným manželem, hercem Tomášem Matonohou má syna Štepána. Před nedávnem manžele vzali do pěstounské péče osmiletou Sáru, kterou považují za svou vlastní dceru.

 

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 Hynek Čermák
Postava ve Vinařích: František Vlček - od 1. dílu (31. srpna 2014)

Hynek Čermák -  narozen 14.2. 1973 v Praze

je český herec

Držitel Českého lva za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli v roce 2011 ve snímku Nevinnost. V televizi a na filmovém plátně jej diváci mohou vídat již od roku 1993. Objevil se např. v dětském filmu Ať žijí rytíři! v roli náčelníka zbrojnošů, ve snímcích Muži v naději, Nevinnost, Svatá čtveřice, Santiniho jazyk, ...a bude hůř, Kníže Václav či Kajínek, v seriálech Poslední sezona, Expozitura, kriminálka Anděl, Eden, Náměstíčko, Četnické humoresky, Cirkus Bukowsky a v dalších projektech. V roce 1994 absolvoval na DAMU - tuto nedokončil. Patří k hercům, které je možno vidět i v zahraničních produkcích (např. ve filmech Johanka z Arku, Stalingrad, Smrtící vlna, Mr. Johnson ad.).

Dlouhodobě hrál v Městském divadle v Kladně, kde např. exceloval v hlavní roli Shakespearova Richarda III. Od roku 2010 je členem souboru Dejvického divadla.

 

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 Anna Fialová
Postava ve Vinařích: Julie Vlčková - od 1. dílu (31. srpna 2014)

Anna Fialová - narozena 9.2. 1996

je česká herečka

Je vnučkou herce Karla Fialy. Jejím filmovým debutem byl snímek Román pro ženy, proslavila se seriálem Vinaři, kde ztvárnila Julii Vlčkovou. Objevila se také v dětské roli v muzikálu Golem.

 

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 Zdeněk Junák
Postava ve Vinařích: Olin Vlček - od 1. dílu (31. srpna 2014)

Zdeněk Junák - narozen 6.12. 1951 v Kroměříži

je český herec

S divadlem se setkával od dětství, protože jeho otec byl členem ochotnického souboru v Kelčanech u Kyjova. Jako chlapec hrál také v několika dětských rolích. Maturoval v roce 1970 na gymnáziu v Uherském Hradišti. Původně zamýšlel studovat práva, ale těsně před maturitou se rozhodl pokusit se o přijetí na JAMU. Úspěšně složil talentové i všeobecné přijímací zkoušky a začal studovat na nově zřízené katedře syntetických žánrů. Jeho ročníkovým pedagogem na JAMU byl Rudolf Krátký. absolvoval v roce 1974 v roli Antonína Somra v komedii Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Člověk z půdy.

Jeho prvním místem po studiu se stalo tehdejší Divadlo pracujících v Gottwaldově, kde hrál v sezóně 1974-1975. V září 1975 se stal členem činohry Státního divadla v Brně, kde hrál až do roku 1992. Od roku 1992 působí jako člen Městského divadla v Brně.

Televizním divákům je patrně nejvíce znám coby brněnský četník Ambrož z televizního seriálu Četnické humoresky, nebo jako hlas tváře teleshoppingu Horsta Fuchse.

Znají ho též posluchači Českého rozhlasu 2 Praha, kde moderuje pořad Písničky od srdce, a každého volajícího vítá svou legendární větou: ,,Haló, haló, písničky od srdce, Zdeněk Junák, dobrý večer“.

 

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 Tereza Kostková 
Postava ve Vinařích: Kateřina Hýsková - od 1. dílu (31. srpna 2014)

Tereza Kostková - narozena 14.6. 1976 v Praze

je česká herečka a moderátorka

Tereza Kostková se narodila 14. června 1976 v Praze do herecké rodiny. Jejím otcem je Petr Kostka a matka Carmen Mayerová. Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Michli, obor herečka/moderátorka.

Na divadelních prknech bylo a je možné ji vidět v Městském divadle v Liberci, Západočeském divadle Cheb, Divadle pod Palmovkou, kde dnes už jen hostuje, a také v pražské Viole.

V televizi se objevila v seriálu POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ, BAZÉN, PROČ BYCHOM SE NETOPILI, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a ve filmech 10 ZPŮSOBŮ LÁSKY A RODINKA. Moderovala také řadu TV pořadů jako CLEVER, SNÍDANĚ S NOVOU, GALAVEČER TÝTÝ, HVĚZDA MÉHO SRDCE, STARDANCE a DUETY.

Je vdaná za režiséra Petra Kracika, v roce 2007 se jim narodil syn Antonín.

 

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 Pavel Liška
Postava ve Vinařích: Miroslav Tomica - od 1. dílu (31. srpna 2014)

Pavel Liška - narozen 29.1. 1972 v Liberci,

je český divadelní a filmový herec   

Vystudoval JAMU v Brně. Účinkoval v brněnském HaDivadle i v Národním divadle (např. hlavní role Romea v Shakespearově hře Romeo a Julie. Jeho první filmovou rolí byl František v Gedeonově Návratu idiota.

Do roku 2013 byla jeho manželkou dcera politického aktivisty Johna Boka, tanečnice a herečka Kristýna Liška Boková (nar. 1981). V roce 2005 se jim narodil syn Šimon Samuel.

 

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 Tomáš Materna
Postava ve Vinařích: Michal Tauš - od 1. dílu (31. srpna 2014)

Tomáš Materna - narozen 14.7. 1991 v Praze,

je český herec a dabér

Jako malý kluk navštěvoval taneční kursy a později hrál v několika muzikálech po celých Čechách. Při jednom představení si ho všimli zástupci modelingové agentury a tím odstartovala jeho kariéra. V sedmi letech začínal focením katalogů, pak přišly nabídky na natáčení reklam a filmů. Vedle něj se občas v nějaké roli mihne i jeho starší sestra Tereza.

Už jako mladý začal dabovat seriály a filmy. V roce 1991 daboval v úspěšném seriálu KUTIL TIM. Další roli, kterou nadaboval byla v roce 1993 a to v CHŮVA K POHLEDÁNÍ. Daboval zde syna úspěšného producenta z New Yorku. V roce 1998 daboval v seriálu OKOUZLENÍ. Mohli jsme ho slyšet i v jiných méně úspěšných seriálech.

Jako malý hrál například v seriálu ČESKÝ ROBINSON. POLITIK A HEREČKA. V únoru 2007 měl premiéru film MAHARAL - TAJEMSTVÍ TALISMANU, kde Tomáš hraje vnuka (Davida) bohatého Čechoameričana Aarona Cohena (Bořivoj Navrátil). David se dává se svými kamarády Alenou (Adriana Neubauerová) a malým Ondrou (Matyáš Valenta) do pátrání po pokladu. Další Tomášovou rolí byla hlavní role v pohádce O KOMINICKÉM UČNI A DCEŘI CUKRÁŘE, což je vánoční romantický příběh a v televizi ho vysílali na Štědrý den na ČT1.

Nyní ho můžeme slýchat v seriálech a současných dabovaných filmech.

 

 

 

 

Zdroj životopisů: osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Prima

 
TOPlist